nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

لیزر موهای زائد

یکی از مهم ترین مسائل در امور زیبایی به خصوص در زنان حل مشکل موهای زائد در بدن می باشد.ظاهر برازنده و زیبا همواره خواسته ی مشترک تمام افراد می باشد و به جهت رسیدن به این خواسته دائما در تلاش می باشند.


حل مشکل موهای زائد از گذشته تا امروز مورد توجه افراد بوده است و تا به امروز از روش های مختلفی برای انجام این کار استفاده شده است.اما این روش ها هرکدام دارای مشکلاتی از جمله بازگشت سریع ، درد و... را با خود به همراه داشته است. روش هایی از جمله استفاده از کرم های مو بر ، شیو کردن ، اپیلاسیون و بند و... برخی از این روش ها می باشند.


امروزه بهترین و مناسب ترین روش حذف موهای زائد لیزر می باشد.آثار و نتایج مثبت لیزر موهای زائد طی سال های اخیر باعث شده است که این تکنیک بهترین راه برای حذف موهای زائد باشد.


فرآیند لیزر موهای زائد چگونه است؟

این روش جز روش های غیر تهاجمی بوده و مخاطرات بسیار کمی خواهد داشت اما تاثیر آن بسیار زیاد می باشد.با استفاده از لیزر موهای زائد علاوه بر این که پوست هیچ گونه صدمه ای نخواهد دید ، موهای زائد از ریشه سوزانده و طی تکرار منظم آن می توان درصد رشد مجدد مو را نزدیک به صفر رساند.


پیش از شروع لیزر نقاط مشخص شده به وسیله کرم های بی حسی مخصوص پوشیده می شود. فرآیند انجام این روش به این صورت است که بر اثر تابش اشعه لیزر به وسیله دستگاه مخصوص انرژی تابشی به گرمایی تبدیل شده و در زیر سطح پوست ملانین موجود در ساقه فولیکول این گرما را جذب نموده و در اثر حرارت زیاد ریشه مو سوزانده می شود.پس از اتمام لیزر پوست شما به وسیله لوسیون های خنک کننده پوشیده شده تا درد یا سوزش احتمالی به حداقل برسد.


این روش می بایست طی دوره های مختلف تکرار شود تا تمامی موها به طور کامل سوزانده و از بین بروند.لیزر موهای زائد روشی تقریبا دائمی می باشد اما ممکن است رویش مو مجدد را در برخی نواحی شاهد باشیم.به همین دلیل نیاز به تکرار جلسات برای حذف دائمی موهای زائد می باشد.


تعداد جلسات ایده آل برای از بین رفتن موهای زاود بین چهار تا هفت جلسه می باشد اما با انجام هر جلسه فاصله بین جلسات را می توان افزایش داد.به طور مثال بازه های یک ماهه برای جلسات اول و سپس بازه ی دو ماهه و پس از آن می توان بازه ی بین جلسات را به شش ماه رساند.البته تعداد و بازه ی جلسات به فرد و میزان رشد موهای وی نیز بستگی دارد.


مراقبت های پس از لیزر:

یکی از مهم ترین نکات پس از انجام لیزر استفاده از کرم های ضد آفتاب یکی از نکاتی است که به هنگام قرار گیری در معرض آفتاب می بایست انجام شود.


از دیگر مسائلی که می بایست رعایت شود عدم استفاده از کرم های مو بر ، وکس ، اپیلاسیون و سایر روش های از بین بردن موهای زائد پیش از شروع درمان و همچنین پس از انجام لیزر موهای زائد است.البته شیو و استفاده کردن از تیغ مانعی ندارد.


پس از انجام لیزر به مدت 7 روز روز از حمام کردن با آب داغ پرهیز و همچنین استفاده از دئودرانت ها و لوازم آرایشی تا 48 ساعت اول پس از لیزر ممنوع می باشد.


لیزر موهای زائد برای چه کسانی ممنوع می باشد؟

• افرادی که در چند ماه اخیر اقدام به برونزه کردن پوست خود به وسیله سولاریوم و یا حمام آفتاب کرده اند.

• کسانی که شغل آن ها سبب می شود مدت زمان طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند.

• لیزر موهای زاود برای کودکان و افراد باردار ممنوع می باشد.

• افرادی که دارای بیماری های خاص پوستی مانند زگیل ، عفونت و یا زخم بر روی بدن هستند لیزر ممنوع بوده و چنانچه از داروی خاصی استفاده می نمایند می بایست با پزشک خود جهت انجام لیزر مشورت نمایند.

• کسانی که به تازگی از لیزر دیگری مانند CO2 فرنکشال استفاده کرده اند نمی تواند اقدام به حذف موهای زائد خود به وسیله لیزر کنند.

• استفاده از داروهایی مانند روآکوتان ، تترااسیکلین ،ماینوکسیلین و... پیش از انجام لیزر می بایست توقف پیدا کند.


مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

• کم پشتی و یا قطع کلی رویش موهای زائد (تاثیر طولانی مدت)

• غیر تهاجمی بودن و عدم صدمه به پوست

• عدم درد و ناراحتی در هنگام انجام تکنیک و یا هرگونه عفونت پس از لیزر موهای زائد

• عدم رشد مو در زیر پوست که سبب عفونت می شود.


عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

به طور کلی این روش زیبایی هیچ گونه عوارض خاصی با خود به همراه ندارد.البته این نکته حائذ اهمیت می باشد که این روش می بایست حتما در کلینیک مجهز و زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرد. دستگاه و درجه لیزر می بایست مطابق با پوست شما تنظیم شود.مهمترین عوارض این روش درمانی عبارت است از سوزش مختصر و قرمزی پوست و حساس شدن موقتی آن که تمامی این مسائل با استفاده از کرم های ضد التهاب و زینک از بین می رود.


تبهر فردی که این کار را انجام می دهد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.چنانچه فردی که این کار را برای شما انجام می دهد آموزش های لازم را ندیده باشد ممکن است درجه مناسبی از لیزر را برای پوست شما انتخاب نکند در این صورت پوست شما ممکن است دچار سوختگی شده و یا دچار لک های قهوه ای رنگ بر روی پوست شما شود.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید