nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

کاشت مو FIT

کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک روش جراحی است که شامل جا به جایی موهای سالم از قسمت های خاصی از بدن به نام محل اهدا کننده و انتقال آنها به بخش های طاس و کم موی سر به نام محل گیرنده می باشد. این روش یکی از روشهای موثر در درمان طاسی مردانه است. کاشت مو با استفاده از دو روش مختلف انجام می شود: استخراج واحد فولیکول FIT یا برداشتن و پیوند یک نوار فولیکول FUT که یک نوار از پوست سر برداشته می شود و به چندین میکروگراف که حاوی موهای کوچک هستند تقسیم می شود.


چه افرادی بهترین نتیجه را از کاشت مو می گیرند؟

کاشت مو می تواند بر روی همه ی افراد چه زن و چه مرد که دارای ریزش مو هستند، انجام شود. کاشت مو برای افردی که ریزش موی دائمی یا موقتی آنها ناشی از هر یک از موارد زیر باشد توصیه می شود:

✔ ژنتیک: طاسی در مردان اکثرا به دلایل ژنتیکی ایجاد می شود، به خصوص حساسیت شخص به محصول جانبی تستوسترون به نام دی هیدروتستوسترون (DHT)، که می تواند موجب کوچک شدن فولیکول های مو شده و مانع رشد مو شود.

✔ برخی از بیماران مبتلا به بیماری های خود ایمنی مانند لوپوس lupus که از رشد مو جلوگیری کرده یا باعث می شود فولیکول های مو سریع از بین بروند.

✔ داروها: برخی داروهای خاص، مانند داروهایی که در شیمی درمانی استفاده می شوند، می توانند باعث ریزش مو شوند، زیرا برای از بین بردن انواع سلول های سرطانی، سلول هایی که با سرعت زیاد تقسیم می شوند، طراحی شده اند.

✔ فعالیت های خاصی: افرادی که موهای خود را به شدت محکم می کشند، مانند خشک کردن مو با حوله که ممکن است موجب ریزش مو شود.

✔ تروما: افرادی که دچار سوختگی شده اند ممکن است موهای خود را به عنوان بخشی از آسیب دست داده باشند.


FIT چیست؟

کاشت مو به روش استخراج واحد فولیکول (FUE) یا اصطلاحاً تکنیک ایزوله سازی فولیکول (FIT) یکی از جالب ترین روشهای مدرن ترمیم مو می باشد. بر خلاف FUT (پیوند واحد فولیکول) ​​این تکنیک هیچ گونه جای زخمی در قسمت پشت سر بیمار باقی نمی گذارد. کاشت مو به روش FIT چون نسبت به کاشت مو به روش FUT زمان بر است هزینه ی بیشتری می برد. با این حال، بسیاری از افراد روش FIT را به دلیل عدم ایجاد جای زخم روی پوست سر ترجیح می دهند. موضوعی که باعث محبوبیت دیگر روش FIT می شود داشتن مزایای فراوان، عوارض ناچیز، زمان بهبودی سریعتر و دوران نقاهت کوتاه مدت این روش است. FIT برای مدت طولانی رقیب روش مشهور FUT بود. امروزه به نظر می رسد کاشت مو به روش FIT برای افرادی که به دنبال راحتی هستند و به ابعاد زیبایی شناختی اهمیت می دهند گزینه ای بسیار مناسب می باشد.


در روش FIT، فولیکول های مو به صورت تکی از پشت سر فرد با نگهدارنده های دستی گرفته می شوند. این روش نیازی به جراحی نداشته و نمی توان تعداد بسیاری زیادی فولیکول مو در یک جلسه از قسمت دهنده برداشت کرد. در کاشت مو به روش FIT، پیوندها از پشت سر فرد با استفاده از پانچ های مخصوص انتخاب و برداشته می شوند و سپس با همان پانچ روی جلوی سر شما قرار می گیرند. حداکثر فولیکول مویی که در این روش در یک جلسه می توان برداشت کرد بین 1000 تا 1500 واحد می باشد. نکته مهم در برداشتن موها از قسمت دهنده، میزان و تعداد فولیکول ها است. اگر مقدار گرافت های خارج شده از یک ناحیه بیش از حد باشد، ممکن است منطقه دهنده آسیب دیده و بعداً زخم شود.


نکته مهم دیگر در زمان برداشتن پیوند، جلوگیری از اعمال فشار بر روی ریشه مو می باشد. یک متخصص کاشت مو ریشه های مو را با استفاده از پانچ برمی دارد. در این حالت، هیچ فشاری نباید روی ریشه مو وارد شود زیرا ممکن است باعث آسیب به ریشه شده یا مو بعد از کاشت رشد نکنند و ناحیه ای که گرافت ها برداشته می شوند نیز زخم می شوند. پزشک باید این ناحیه را به دقت بخیه زده و بانداژ کند تا بعداً به ریشه مو آسیب نرسد. برای بیشتر افراد مبتلا به ریزش مو، کاشت مو به روش FIT مناسب تر است. اما افرادی که پیوند موی طبیعی را برای طاسی می خواهند، باید ترکیبی از تکنیک ها را استفاده کنند.


ویژگی های کاشت مو به روش FIT:

کاشت مو به روش FIT نیازی به بیهوشی یا جراحی نداشته و روشی بدون درد می باشد. این روش کاشت مو در چندین جلسه انجام شده و موهایی که با این روش کاشته می شوند کاملاً طبیعی بوده و بعد از 3 ماه شروع به رشد می کنند. موهای کاشته شده در ابتدا، نازک اند اما پس از مدتی ساقه ی آنها ضخیم تر می شود. خط رشد مو نیز مطابق نظر بیمار طراحی می شود.


چه کسانی برای روش FIT مناسب اند؟

• افرادی که موهای کوتاه دارند: از آنجا که FIT جای زخم های کمی روی سر باقی می گذارد، افرادی که موهای کوتاه را ترجیح می دهند هنگام انتخاب بین روش های کاشت مو گزینه ی بسیار مناسبی می باشد.

• افرادی که قبلاً با روش دیگری کاشت مو انجام داده اند: در صورتی که فرد قبلاً یک دور کاشت مو انجام داده باشد، به او توصیه می شود که برای دور دوم از کاشت مو به روش FIT استفاده کند.

مزایای کاشت مو به روش FIT:

✔ داشتن موهایی با ظاهر طبیعی و متراکم

✔ یک راه حل دائمی برای درمان ریزش موی متوسط تا شدید

✔ FIT یک روش راحت می باشد که به منظور اطمینان بیماران با کمترین میزان ناراحتی طراحی شده است، و هیچ جای زخم خارجی پس از انجام این عمل باقی نمی ماند.

✔ داشتن دوره ی نقاهت کوتاه مدت. پس از کاشت مو به روش FIT فرد می تواند به راحتی به روال روزمره خود بازگردد.

✔ 98٪ از گرافت های پیوند شده به صورت موهای طبیعی رشد می کنند.

✔ پس از دو هفته فرد می تواند به انجام ورزش های سنگین مانند شنا و بدن سازی بپردازد.


عوارض کاشت مو به روش FIT کدامند؟

در موارد خیلی نادر علایمی مشاهده می شود مانند:

• تورم و قرمزی

• نکروز شدن موهای کاشته شده و پوست سر

• بی حسی

• خارش


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید