nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

کاشت مو به روش FUT

ریزش مو فرایندی بسیار ناامید کننده است، به ویژه اینکه موها اغلب به عنوان بخش مهمی از زیبایی فرد تلقی می شوند و در جامعه ما بسیار ارزشمند هستند. در حالی که در برخی موارد از طریق رژیم غذایی سالم، ورزش و انتخاب دقیق محصولات محافظت مو می توان از ریزش مو جلوگیری کرد، اما در بیشتر موارد ریزش مو علت ارثی داشته و نمی توان مانع آن شد.


اگر قصد انجام عمل کاشت مو را دارید، برای تعیین مشاوره با کلینیک کاشت مو نورا تماس بگیرید و بهترین روش درمانی را مطابق با نیازهای خود انتخاب کنید. ما در کلینیک نورا کلینیک برنامه های درمانی شخصی را ارائه دهیم و مشترهای خود را در مورد مزایا و معایب جراحی کاشت مو آگاه می سازیم تا اطمینان حاصل کنند که انتظارات آنها واقع بینانه و قابل دستیابی است.


کاشت مو چیست ؟

کاشت مو یک عمل جراحی است که فولیکول های مو را از یک قسمت از پوست سر استخراج کرده و آن را در ناحیه طاس یا کم موی سر پیوند می دهند. موهایی که باید کاشت شوند از قسمت پشتی و طرفین پوست سر گرفته شده و به نواحی جلوی پوست سر فرد پیوند داده می شوند. در این روش حتی برای روند ترمیم از موهای ریش در آقایان، مژه، موهای سینه و ابرو استفاده می کنند.


کاشت مو برای اولین بار در اواخر قرن 19 معرفی شد. ژاپن تکنیک های مدرن کاشت مو را در دهه 1930 معرفی کرد، اما به دلیل جنگ جهانی دوم خیلی مورد توجه قرار نگرفت. در اواخر دهه 1980، بی ال لیمر B.L. Limmer استفاده از استریو میکروسکوپ را برای جدا کردن یک نوار اهداکننده در اندازه ی میکروگراف های کوچک معرفی کرد. عمل پیوند موی واحد فولیکولی همچنان در حال تکامل است و اندازه ی برش های پیوند کوچک تر و کم تهاجمی تر شده است. دو نوع کاشت مو وجود دارد: کاشت مو به روش FIT (استخراج واحد فولیکول) و کاشت مو به روش FUT (پیوند واحد فولیکول).


کاشت مو به روش FUT چیست؟

کاشت مو به روش FUT که به آن روش نواری نیز گفته می شود، با استخراج یک نوار نازک مو از پوست پشت سر شروع می شود. این نوار حاوی فولیکول های مو، غدد چربی و اعصاب می باشد. این ماده بیولوژیکی همیشه از قسمت پشت سر که به عنوان منطقه اهدا کننده شناخته می شود گرفته می شود. موهای موجود در این ناحیه به DHT مقاوم بوده و مستعد ریزش نیستند. در واقع هورمون DHT یا دی هیدروتستوسترون یکی از عوامل اصلی طاسی در مردان است. پزشک این بافت نواری را در زیر میکروسکوپ به یکسری واحدهای فولیکولی جداگانه تبدیل می کند که هر یک شامل 1 تا 4 تار مو می باشد. سپس برش هایی ریز در منطقه اهدا کننده ایجاد می شود، که واحد های فولیکولی در آنها قرار می گیرند. در پایان، پزشک در انتها محل اهدا کننده را دوخته و زخم توسط موهای اطراف پوشانده می شود. بعد از گذشت 10 تا 14 روز بخیه ها برداشته می شوند و منطقه اهدا کننده التیام می یابد و فقط یک زخم خطی باقی می ماند.


FUT یک روش کاشت مو بسیار پیشرفته است که از الگوهای طبیعی رشد مو تقلید می کند. معمولاً در یک جلسه 4 تا 8 ساعت انجام می شود. این روش برای افراد که طاسی زیادی دارند گزینه مناسبی می باشد. به غیر از زخم جراحی در پشت سر، هیچ نشانه ی دیگری از عمل کاشت مو روی سر شما باقی نمی ماند. اگر موهای خود را خیلی کوتاه کنید، این زخم قابل مشاهده خواهد بود.


چه کسانی می توانند از کاشت مو به روش FUT استفاده کنند؟

هر مرد یا زن سالمی که به دلیل آلوپسی آندروژنتیک (طاسی از نوع زنانه و مردانه) و یا حوادثی مانند سوختگی قسمتی از موهای خود را از دست داده و بالای 20 سال سن دارند می توانند از این روش استفاده کنند.


مواردی که قبل از انجام عمل کاشت مو باید انجام داد:

• از خوردن آسپیرین، الکل، ویتامین ها، ویتامین E، استروئیدها، کرم های کورتیزون، چای سبز و سیگار کشیدن خودداری کنید. همه این موارد باعث خونریزی شده و موجب می شود جراحی بسیار سخت تر و احتمال موفقیت آن کمتر باشد.

• در روز عمل جراحی دوش گرفته و موهای خود را با یک شامپوی معمولی بشویید. همچنیین از استفاده از هر نوع اسپری مو یا لوسیون های دیگر خودداری کنید.

• یک صبحانه سبک میل کنید و 12 ساعت قبل از عمل شیر، چای سفید یا قهوه نخورید. زیرا هنگام بیهوشی رفلکس بدن به طور موقت متوقف می شود. اگر در معده غذا و نوشیدنی وجود داشته باشد، احتمال استفراغ یا سرگیجه وجود دارد. در صورت استفراغ غذا می تواند به ریه های شما ریخته و بر تنفس شما تأثیر گذاشته و باعث آسیب به ریه های شما شود.


مزایای کاشت مو به روش FUT کدام اند؟

✔ موهای پیوند شده دقیقاً مانند موهای معمولی شما هستند و مانند موهای شما نیز رشد می کنند.

✔ دارای نتایج طبیعی می باشد

✔ رشد موهای کاشته شده مدت زمان زیادی طول می کشد

✔ بیشتر موهای برداشت شده باقی خواهد ماند

✔ روشی مقرون به صرفه

✔ یکی از مهمترین مزایای کاشت مو به روش FUT نسبت به FIT این است که تعداد زیادی واحد فولیکول در یک جلسه قابل پیوند هستند. در طی یک درمان FIT، بیشترین تعداد واحد فولیکولی که می توان برداشت کرد حدود 2000 واحد می باشد. از طرف دیگر،در روش FUT می توان 4000 واحد فولیکول را در یک جلسه انتقال داد.

✔ برای افرادی که به تعداد زیادی پیوند مو نیاز دارند FUT معمولاً عملکرد بهتری نسبت به کاشت مو به روش FIT دارد و اگر هدف اصلی فرد داشتن موهای پرپشت باشد گزینه ی بسیار مناسبی می باشد.

✔ زمان جراحی کوتاهتر: کاشت مو به روش FUT بسته به وسعت ناحیه گیرنده و تعداد فولیکول های لازم برای پیوند، بین 4 تا 12 ساعت طول می کشد.و به طور قابل توجهی کوتاهتر از FIT است، که نیاز به استخراج حداکثر 2000 پیوند دارد و ممکن است 10 ساعت طول بکشد، یا در بعضی موارد به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشد.

✔ داشتن هزینه کمتر. FUT اغلب ارزانتر از روش FIT ست.

✔ روشی بدون درد و فقط به بی حسی موضعی احتیاج دارد.


معایب کاشت مو به روش FUT کدام اند؟

• نیاز به بخیه در پشت سر دارد که به مدت 2 هفته وجود دارد.

• جای زخم خطی باقی می ماند که اگر سر کاملا تراشیده شود، قابل مشاهده است.

• زمان بهبودی کاشت مو به روش FUT حدود 1 ماه می باشد. در این دوره FUT در مقایسه با FIT باعث ناراحتی بیشتری شده و پوست سر برای چند هفته قرمز است.

• این روش دردناک تر از کاشت مو به روش FIT می باشد.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید