nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

ترمیم مو HRT

مو یکی از گرانبها ترین نعمت های خدا می باشد که حفظ و نگهداری آن نیازمند انجام مواردی می باشد. چنانچه نتوانیم از موی سر به درستی مراقبت نماییم با گذشت زمان و بر اثر عوامل مختلف دچار کم پشتی مو ، ریزش و در نهایت طاسی سر می شویم. اما امروزه روش های گوناگونی با پیشرفت علم به وجود آمده است که می توان با انجام آن ها موی از دست رفته را مجددا به سر بازگردانیم. از جمله این روش ها می توان به کاشت مو ، ترمیم مو ، اسکالپ سر و... اشاره کنیم.


امروزه با توجه به معضلات و عوامل مختلفی مانند استرس ، فشار های عصبی ، انواع آلودگی ها و بیماری های مختلف ، عدم تغذیه مناسب و ... شاهد مشکلات زیادی درباره ریزش مو و یا طاسی سر در بین مردم هستیم. افراد جهت مقابله با چنین معضلی ابتدا به داروها و تقویت کننده های موی سر (داروهایی همچون محلول ماینوکسیدیل و یا فیناستراید) روی می آورند که چنانچه مشکل ریزش مو به موقع درمان گردد ممکن است یا استفاده از این راه کارها مشکل حل شود اما در برخی موارد کار از این مسائل گذشته و بسیار جدی تر می باشد. در چنین وضعیتی تنها راه درمان کم پشتی و یا طاسی سر کاشت مو یا ترمیم مو می باشد.


کاشت مو به عنوان یک روش شناخته شده و ایده آل جهت رفع معضل کم پشتی مو می باشد. اما با توجه به اینکه این روش نیازمند بانک مو مناسبی می باشد و چون در برخی از افراد مو به اندازه کافی جهت برداشت و کاشت در محل مورد نظر وجود ندارد می بایست از روش های دیگری جهت درمان استفاده نمود.


یکی از بهترین روش ها جهت ترمیم مو بهره گیری از روش ترمیم مو HRT می باشد.در این روش به دلیل عدم نیاز به بانک مو افرادی که دچار طاسی کامل و یا بانک موی ضعیفی هستند می توانند از ترمیم مو HRT بهره بگیرند.در ادامه شما را با این روش بیشتر آشنا خواهیم نمود.با ما همراه باشید.


ترمیم مو HRT چیست؟

ترمیم مو HRT به عنوان اولین روش استاندارد و مطمئن جهت ترمیم مو در دنیا می باشد. این روش با استفاده از فیبرهای مصنوعی که ظاهری همانند مو دارند انجام خواهد گرفت. بنابراین بر خلاف روش کاشت مو که با استفاده از موی فرد انجام می شود در این روش ما شاهد استفاده از نوعی موی مصنوعی که غیر قابل رشد است خواهیم بود.


ظاهر و جنس این نوع فیبر همانند موی واقعی بوده و تشخیص مصنوعی بودن آن بسیار سخت می باشد. پس می توان گفت ترمیم مو به این روش چیزی شبیه به کلاه گیس بوده که به جای استفاده از چسب و یا سایر مواد در زیر پوست سر جایگذاری خواهد شد.


بنابراین کاشت مو به روش HRT روشی مناسب برای افرادی است که بانک موی نا مناسبی جهت کاشت مو دارند و نمی توانند از این روش بهره بگیرند.در این روش پزشک متخصص طی جلسه ای که با متقاضی صورت خواهد داد از نیاز فرد آگاه شده و با مشورت فرد با پزشک می تواند نسبت به میزان ترمیم مو و یا رنگ مورد نظر وی صحبت نماید.


این روش را نباید با روش های کاشت مو مقایسه نمود چرا که ما در این روش به ترمیم مو با استفاده از مواد مصنوعی می پردازیم.پس در این روش دیگر خبری از کاشت گرافت های مو نمی باشد. موی مصنوعی در این روش پس از انخاب نوع و رنگ از پیش مشخص شده در نواحی مورد نظر که دچار کم پشتی و یا طاسی می باشد طی فرایندی خاص کاشته می شود.روش ترمیم مو HRT در بسیاری از کشور ها امروزه انجام می شود و جز بهترین روش های ترمیم مو می باشد.

ترمیم مو HRT


متقاضیان ایده آل ترمیم مو HRT چه کسانی هستند؟

• افرادی که از بانک موی مناسبی جهت کاشت مو برخوردار نیستند.

• افرادی که سن آن ها بین 25 تا 65 سال می باشد.

• عدم حساسیت به مواد مصنوعی کاشته شده بر روی سر

• عدم هرگونه بیماری پوستی و یا التهاب در قسمت پوست سر

افراد بسیاری هستند که به دلایل مختلف از جمله عدم بانک مو مناسب در سر و... نمی توانند از روش کاشت مو جهت بهره بگیرند. این روش مناسب چنین افرادی است که با توجه به این موارد به راحتی می توانند ظاهر خود را همانند گذشته به صورت خود برگردانند. علاوه بر این برخی افراد دچار بیماری هایی نظیر بیماری خود ایمنی یا آلوپسی ، سوختگی و... هستند که تنها راه موثر درمان کم پشتی و طاسی سر برای آن ها ترمیم مو HRT می باشد.


روش انجام ترمیم مو HRT به چه شکل می باشد؟

در این روش از فیبر های مصنوعی که جنس و ظاهری همانند موی طبیعی دارد استفاده می شود.پوسته ای همانند پوست سر که به صورت مصنوعی برای فرد طراحی می شود اتصال این گرافت های مصنوعی را به سر بر عهده می گیرد. بدین صورت که این پوسته (ترانس درمال) به کف سر متصل شده و فیبر های مصنوعی همانند گرافت های واقعی مو در آن کاشته می شود.


جنس این پوسته ازپلیمری مخصوص و ضد حساسیت بوده و ضخامت بسیار کمی (0.35 میلی متر) دارد.گرافت هایی که می بایست نشق مو را بر روی سر ایفا کنند جهت ظاهری و یکی شدنشان با موی طبیعی فرد نیازمند بررسی و انتخاب درست می باشند. پزشک با استفاده از اسکن های دیجیتالی که مدل سر فرد را به صورت کامپیوتری نشان خواهد داد گرافت ها را از نظر جنس ، رنگ ، ضخامت و سایر عوامل بررسی و مطابق موی طبیعی فرد مشخص می نماید.


علاوه بر این مدل خواب مو و سایر ویژگی ها که به سبب رعایت آن ها مو طبیعی تر جلوه می کند در این اسکن بررسی می گردد.پس از این مرحله کف سر آماده اتصال پوسته مصنوعی شده بدین صورت که کف سر با استفاده از لایه بردارها تمیز و آماده انجام ترمیم مو HRT خواهد شد. محلولی مخصوص جهت اتصال این پوسته به سر توسط پزشک به سر زده خواهد شد و سپس مرحله چسباندن گرافت ترانس درمال یا پوسته مصنوعی انجام خواهد گرفت.


چنانچه این روش به صورت صحیح و تحت نظر کلینیک و پزشک متخصص صورت گیرد کاملا طبیعی به نظر خواهد آمد و با گذشت چیزی در حدود یک ماه و نیم به بخش از بدن فرد تبدیل می گردد.پس انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو یکی از مهم ترین موارد در انجام این روش می باشد. کلینیک زیبایی نورا با بهره گیری از بروز ترین و مجهز ترین امکانات یکی از بهترین مراکز کاشت و ترمیم مو آماده ارائه خدماتی نظیر ترمیم مو HRT برای شما عزیزان می باشد.


مزایای روش ترمیم مو HRT چیست؟

✔ بهترین روش برای افرادی که بانک مو مناسب جهت کاشت مو ندارند.

✔ افرادی که به دلیل بیماری های مختلف همانند انعقاد خون ، فشار بالای خون ، دیابت و... نمی توانند از روش های کاشت مو بهره بگیرند می توانند از روش ترمیم مو HRT استفاده نمایند.

✔ این روش بدون نیاز به جراحی و خونریزی و بیهوشی انجام خواهد شد و تنها به یک جلسه جهت ترمیم مو نیاز می باشد.

✔ تراکم مو را به میزان دلخواه می توان در این روش انتخاب نمود.

✔ پس از انجام ترمیم مو مراقبت های بسیار کمتری نسبت به سایر روش های کاشت مو نیاز است و دوره نقاهتی نخواهد داشت.

✔ میزان مقاومت مو در برابر فعالیت های بدنی که امکان افتادن مو در آن زیاد می باشد در این روش به حداقل خواهد رسید.

✔ چنانچه نتیجه برای فرد رضایت بخش نباشد می تواند فیبرهای کاشته شده را بدون هرگونه عوارض از سر جدا نمود.

✔ نتیجه نهایی ترمیم مو HRT بسیار به هدف مورد نظر نزدیک بوده و نسبت به پروتز مو یا کلاه گیس طبیعی تر به نظر می رسد.

✔ و...


معایب ترمیم مو HRT چیست؟

همانند بسیاری از روش های زیبایی ترمیم مو HRT ممکن است در بعضی شرایط معایبی با خود به همراه داشته باشد.این معایب عبارتند از:

• فرد نسبت به گرافت ها و پوسته مصنوعی حساسیت و آلرژی نشان دهد.این حساسیت ممکن است با خارش همراه باشد.

• احتمال ریزش مو در افرادی که دچار کم پشتی مو هستند به دلیل افزایش چربی در پوست سر وجود دارد.

• چنانچه محل قرارگیری پوسته مصنوعی به درستی تمیز نشود احتمال ایجاد قارچ و یا عفونت در این محل با گذشت زمان وجود دارد.

• این روش نسبت به روش کاشت مو از میزان کمتر طبیعی بودن ظاهری برخوردار است.

• هزینه ترمیم مو HRT نسبتا بالا می باشد.علاوه بر این این روش نیازمند ترمیم می باشد که خود هزینه بر می باشد.

• این روش نیازمند چکاپ های به موقع توسط پزشک می باشد.

• و...


در پایان می توان گفت با توجه به مزایای این روش افرادی که نمی توانند از روش کاشت مو طبیعی بهره بگیرند یکی از بهترین تکنیک ها جهت ترمیم مو این روش می باشد. چنانچه قصد مشاوره در خصوص ترمیم مو HRT و یا سایر تکنیک ها را داشته باشید می توانید با متخصصان کلینیک زیبایی نورا در ارتباط باشید.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید