nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

فرکشنال RF

پوست زیبا همان چیزیست که هرکسی می خواهد و در حال حاضر روش های بسیاری برای دستیابی به این امر به کمک افراد آمده اند. یکی از این روش ها فرکشنال RF می باشد؛ با استفاده از روش فرکشنال فرکانس رادیویی پوست، عیوب نامطلوب پوست صورت و بدن شما درمان می شود. در حال حاضر آسان تر از هر زمان دیگری بدون انجام جراحی یا مدت زمان طولانی بهبودی، می توان ظاهر و احساس خود را بهبود بخشید. فرکشنال RF با بازسازی سطح پوست می تواند ظاهر موارد زیر را بهبود بخشد:

• لکه های پیری

• آسیب خورشید

• رنگ و بافت پوست

• چین و چروک

• اسکارهای جراحی

• جای جوش

• علائم کشش


لیزر فرکشنال RF چیست؟

فناوری فرکشنال RF (فرکانس رادیویی Radiofrequency) در دهه گذشته به طور قابل توجهی گسترش یافته و یک قسمت اساسی از یک عمل زیبایی جامع است. دستگاههایی که این فناوری را مهار می کنند می توانند برای طیف چشمگیری از کاربردهای بالینی مورد استفاده قرار گیرند، از جمله: سفت شدن پوست، درمان اسکار آکنه، بهبود سلولیت، کاهش چربی زیر پوستی، هایپرهیدروز، بزرگ شدن منافذ و بهبود پوست کرپی. انرژی فرکانس رادیویی گرما ایجاد می کند، باعث تحریک آسیب بافتی حرارتی کنترل شده می شود و بافت های بعدی برای بهبود بالینی مشاهده شده با این دستگاه ها بازسازی می شوند.


نحوه کار فرکشنال RF

دستگاه های فرکانس رادیویی فرکشنال (RF) انرژی الکتریکی را از طریق الکترودها یا میکرونیدل ها به لایه درم یا بافت زیرپوستی می رسانند (به همین دلیل این روش به عنوان میکرونیدلینگ نیز شناخته می شود). صدمات حرارتی را می توان دقیقاً با نظارت بر دما و امپدانس کنترل کرد؛ سوزن های عایق بندی شده و همزمان خنک کننده اپیدرمی امکان درمان دقیق هدفمند را فراهم می کند. مانند فناوری لیزر فرکشنال CO2 که از نور به عنوان منبع انرژی استفاده می کند، RF نیز از برق برای ایجاد مناطق غیر پیوسته آسیب گرمایی استفاده می کند. کلاژن تا حدودی تغییر ماهیت داده باعث تحریک کلاژن جدید، الاستین و تشکیل اسید هیالورونیک می شود. فرکانس رادیویی از امواج رادیویی سطح پایین برای ایجاد واکنش گرمایی در درم استفاده می کند؛ این گرما سلولها و فیبرهای ناسالم را متابولیزه می کند و به نوبه خود باعث تحریک سلولهای جدید سالم می شود.


مناطق بافت درمان نشده امکان ترمیم سریع و بازسازی بافت را بدون تشکیل زخم فراهم می کنند. فرآیند بازسازی هنگامی که دمای 67 درجه سانتیگراد به مدت 3 تا 4 ثانیه حفظ شود، سفت شدن بهینه را نتیجه می دهد؛ در مقابل فناوری لیزر کاهنده به دلیل تولید بیش از حد گرما باعث تحریک نئوکلاژن می شود اما تشکیل الاستین را ایجاد نمی کند. نتیجه ساختار، کاهش اندازه منافذ، کاهش اسکار آکنه و جوانسازی کلی پوست است.

فرکشنال RF


مزایا و عوارض فرکشنال RF

درمان با فرکشنال RF یک روش ایمن و دارای حداقل خطر است که با ترکیب با سایر روش های جوانسازی پوست بسیار موثرتر می باشد. مطالعات هیستولوژیک بافت پس از درمان با فرکانس رادیویی شواهدی از اختلال در پرکننده اسید هیالورونیک را نشان نمی دهد؛ بیماران فقط چند روز تا نهایتا یک هفته نیاز به مراقبت دارند و می توانند روز بعد از عمل خود از لوازم آرایش استفاده کنند. زمان نقاهت را می توان با لیزر رنگی پالسی یا درمان کبودی نور پالس شدید 2 تا 3 روز پس از درمان با فرکانس رادیویی بیشتر کاهش داد. مهمترین مزایای فرکشنال RF سفت شدن پوست، رفع چین و چروک، بستن منافذ باز پوست، درمان اسکار آکنه، زخم، سوختگی و ترک های پوستی، مناسب برای همه نوع پوست، جلسات درمانی سریع و کسب نتایج عالی می باشند.


عوارض جانبی فرکشنال RF گذرا هستند و شامل ورم، کبودی، فرورفتگی های دقیق، حساسیت، تغییر رنگ پس از التهاب و تاول می باشند؛ تغییر رنگ پس از التهاب با درمان فرکشنال نادر است و بیشتر در درمان های زیر پوستی سلولیتی دیده می شود. بیماران با ترکیبی از بی حسی موضعی و تزریقی، فرکشنال را به خوبی تحمل می کنند. برای نگهداری نتایج با دستگاه های فرکشنال RF تقریباً هر 2 تا 5 سال یکبار تمدید مورد نیاز است.


مراقبت های قبل و بعد از فرکشنال RF

انجام درمان های زیبایی به این صورت است که درمان های کمتر تهاجمی مانند میکرودرم ابریژن نتایج سریع تری را می دهند و در روش هایی مانند فرکشنال مشاهده نتیجه نهایی ممکن است تا یک ماه هم طول بکشد. پوست هر شخص متفاوت بوده و ممکن است هر درمان زیبایی روی پوست بخصوصی به یک شکل علائم نشان دهد؛ اما به طور معمول بلافاصله پس از انجام لیزر فرکشنال پوست قرمز و متورم می شود که معمولا طی 2 تا 3 ساعت از بین می رود. اهمیت آماده سازی و مراقبت های بعد از فرکشنال در این است که اطمینان حاصل کنید که حداکثر نتیجه را با حداقل عوارض جانبی دریافت می کنید.


✔ حتما پیش از انجام لیزر فرکشنال RF با یک پزشک متخصص مشاوره کنید.

✔ پیش از شروع فرکشنال باید محل مورد نظر کاملا تمیز و بدون آرایش باشد.

✔ اگر درمان های زیبایی دیگری مانند هایفو انجام داده اید اجازه دهید سه ماه از آن بگذرد.

✔ در زمان انجام فرکشنال RF هیچ زیرورآلاتی در اطراف صورت نداشته باشید.

✔ به مدت یک هفته از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

✔ از استفاده از مواد محافظ پوست و ضد آفتاب در 3 روز اول خودداری کنید.

✔ در روزهای اول از تماس مستقیم پوست با هرگونه مواد شیمیایی و هرچیزی که باعث تحریک می شود (حتی شنا کردن) خودداری کنید.

✔ برای نتایج مطلوب، توصیه می شود 4-8 درمان فرکشنال RF با فاصله 4-6 هفته از یکدیگر داشته باشید.


در پایان چنانچه قصد انجام فرکشنال RF و یا سایر روش های جوانسازی و مراقبت پوست را دارید می توانید جهت تعیین وقت و یا هرگونه مشاوره با کارشناسان کلینیک زیبایی نورا در ارتباط باشید.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید