nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

چال گونه

چال ها فرورفتگی های کوچکی هستند که روی پوست یافت می شود و می توانند در نقاط مختلف بدن از جمله گونه ها، چانه و کمر ایجاد شوند. چال گونه در کناره های دهان دیده می شود و ممکن است در هر دو طرف دهان یا فقط در یک طرف آن قرار بگیرد. قطعا متوجه شده اید که برخی از افراد دارای چال گونه هستند و برخی دیگر نه، این به این دلیل است که چال گونه در اثر تفاوت هایی در عضلات و پوست صورت ایجاد می شود؛ معمولاً اعتقاد بر این است که آنها به روش غالب ژنتیکی به ارث می رسند. در حالی که داشتن این فرورفتگی ها ممکن است بسته به تراکم جمعیت در هر جایی متفاوت باشد، یک مطالعه بر روی بیش از 2300 نفر نشان داد که حدود 37 درصد از شرکت کنندگان چال گونه دارند.


چال گونه چگونه بوجود می آید؟

فرورفتگی های گونه گاهی به دلیل تغییر در عضله صورت به نام zygomaticus ماژور ایجاد می شود؛ این عضله در تشکیل حالات صورت نقش دارد که هنگام لبخند زدن به بالا بردن گوشه های دهان کمک می کند. در افراد بدون چال گونه عضله زیگوماتیک بزرگ معمولاً از استخوانی در گونه شما شروع می شود که استخوان زیگوماتیک نامیده می شود، سپس به سمت پایین امتداد داشته و به گوشه دهان متصل می شود. در افرادی که چال گونه دارند این استخوان ممکن است در مسیر اتصال به دهان به دو دسته عضله جداگانه تقسیم شود؛ یکی به گوشه دهان متصل می شود و دیگری به زیر گوشه دهان و همچنین پوست بالای آن متصل می شود، حرکت لب بر روی دو عضله زیگوماتیک ماژور هنگام لبخند زدن باعث ایجاد گودی می شود.


از آنجا که فرورفتگی گونه ها می تواند در اثر تغییر ماهیچه ای ایجاد شود که در طی رشد جنین اتفاق می افتد، گاهی اوقات به اشتباه آنها را نقص مادرزادی می نامند. لازم به یادآوری است که فرورفتگی گونه ها نه تنها هیچ اثر منفی بر سلامتی ندارد بلکه بسیاری از افراد آن را عامل زیبایی و جذابیت می دانند. چال گونه در کودکان بیشتر از بزرگسالان است، به این دلیل که کودکان چربی بیشتری در گونه های خود دارند و پس از بالغ شدن صورت گودی خود را از دست می دهد.


ایجاد چال گونه

در حال حاضر نوعی جراحی پلاستیک وجود دارد که باعث ایجاد چال گونه برای افراد متقاضی می شود که dimpleplasty نام دارد. در حین دیمپل پلاستی، یک برش کوچک در محلی که میخواهید چال داشته باشید ایجاد می شود؛ سپس مقدار کمی از بافت با دقت برداشته می شود و یک کوک کوچک از طریق پوست و عضله در دو طرف ناحیه زده می شود که باعث نزدیکی پوست و ماهیچه به هم و ایجاد فرورفتگی می شود. اگر به این روش علاقه دارید، باید ابتدا با یک جراح پلاستیک ملاقات کنید تا در مورد شرایط، مزایا و ریسک روش جراحی صحبت کنید.

جراحی چال گونه


روش های مختلف دیگری برای ایجاد چال گونه وجود دارد که معمولا علمی نیستند و ممکن است روی برخی افراد جواب دهند. یکی از این روش ها نرمش به صورت و عضلات گونه می باشد که معمولا در دراز مدت و تا حدود کمی تاثیر گذار است. روش دیگر آرایش مناسب خطوط چین و چروک اطراف لب در حین لبخند می باشد که با ایجاد سایه حالتی مشابه چال گونه را نشان می دهد. در گذشته نیز دستگاه هایی برای ایجاد چال لپ وجود داشت که با اعمال فشار در نقطه مورد نظر فرورفتگی ایجاد میکردند؛ البته موثر بودن این روش به اثبات نرسیده اما بسیاری افراد از آن نتیجه گرفتند.


چال گونه توسط پیرسینگ و نخ

قبل از سوراخ کردن گونه، تکنسین به دهان شما نگاه می کند تا مجاری پاروتید که مسئول رسوب بزاق در دهان هستند را پیدا کند. این امر بسیار ضروریست زیرا اگر این غدد در حین سوراخ کردن آسیب ببینند، قابل ترمیم نمی باشند. پس از مشخص کردن جای چال گونه و یک شستشوی دهانی معمولا از یک پماد بی حسی موضعی روی پوست گونه استفاده می کنند. در این روش معمولا به جای دستگاه پیرسینگ از یک سوزن استفاده می شود که می تواند از داخل یا خارج دهان انجام وارد شود؛ پس از قرار گرفتن پیرسینگ در سوراخ ایجاد شده و قرار گیری به مدت چند ماه، چال گونه ایجاد می شود.


ایجاد چال گونه توسط نخ بخیه به سادگی در کلینیک های زیبایی قابل انجام می باشد و نیاز به هیچگونه دوران نقاهتی ندارد زیرا عوارض و خطری برای فرد متقاضی نخواهد داشت. در این روش با مشخص شدن محل چال، آن ناحیه از داخل دهان بخیه زده و محکم می شود و از بیرون ظاهر فرورفته ای ایجاد می کند. بخیه های استفاده شده در این روش جذبی هستند و در نتیجه یک چال گونه موقت را به شما می دهد که با توجه به جنس نخ بخیه و شرایط جسمی متقاضی حدود ماه تا یکسال ماندگاری دارد.


برای دریافت نتیجه قطعی و بدون عوارض از هرکدام از این روش ها، بهتر است به یک کلینیک زیبایی یا مرکز زیبایی معتبر مراجعه کنید. کلینیک زیبایی نورا آماده ارائه بهترین خدمات زیبایی به شما عزیزان می باشد.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید