nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

کاشت مو

ریزش مو یکی از معضلاتی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند و در صدد رفع این مشکل هستند.این اتفاق تاثیر منفی در چهره دارد و می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس در فرد شود.


امروزه راه حل های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد که جهت خلاصی از این اتفاق می بایست با بررسی آن ها بهترین روش را برای رفع ریزش مو و پر پشتی مجدد موی سر انتخاب نمود.پیش از آنکه اقدام به انجام کاشت مو نمایید بهتر است اطلاعات کامل و جامعی درباره کاشت مو و روش های انجام آن داشته باشید.


کاشت مو چیست؟

کاشت موی سر برای اولین بار در سال 1939 میلادی و به وسیله یک پزشک ژاپنی مطرح شد اما در سال 1959 میلادی این روش درمانی توسط پزشکی به نام Orentreich آلمانی عملی شد.امروزه با پیشرفت زمینه های درمانی ، کاشت مو به عنوان یکی از متداول ترین روش های درمانی در حال انجام می باشد.می توان گفت در قرن 21 مطمئن ترین راه برای درمان کم پشتی و ریزش مو ، کاشت مو می باشد.در این عمل نیازی به بیهوشی نمی باشد که این کار سبب محبوبیت بیشتر این روش شده است.


کاشت مو را به دلیل عدم محدودیت آن در محل کاشت می توان در نواحی مختلفی از بدن از جمله سر ، ریش و سبیل ، ابرو و...انجام داد.روش انجام گیری این روش به طور کلی بدین صورت است که پیاز مو در نواحی که ریزش مو وجود ندارد برداشته می شود و به قسمت های مختلف که دچار ریزش و یا نازکی شده است منتقل می گردند.انتقال مو به سایر قسمت ها و کاشت آن ها دارای روش های مختلفی است که بسته به شرایط فرد بهترین روش جهت طبیعی جلوه کردن و شباهت به موهای طبیعی توسط متخصص انتخاب می شود.


فولیکول مو چیست؟

فولیکول مو در واقع قسمتی در زیر پوست بدن می باشد که وظیفه آن تولید مو می باشد.این قسمت از بدن کیسه ای لوله شکل می باشد که مو در داخل آن رشد و بلند می شود و در مرحله آخر از پوشت خارج می شود.فولیکول مو در هر فردی می تواند متفاوت باشد.به طور مثال فولیکول مو در افراد سیاه پوست با سفید پوست و یا زرد پوست متفاوت می باشد.در واقع این فولیکول است که به وسیله آن پیاز مو شکل می گیرد.ریشه مو به وسیله برجستگی های کوچکی که پستانک نام دارند کار رساندن خون را برای رشد مو انجام می دهند.بدین وسیله که آن ها خون را به ریشه مو رسانده که با این عمل تغزیه رسانی انجام می شود و مو رشد خواهد کرد.


پزشک با استفاده از بی حسی موضعی محل برداشت و کاشت و با بررسی کامل ، نواری از مو را از پشت سر یا اطراف سر که ریزش مو بر اساس ساختاری که مو در این قسمت دارد ، پرپشت می باشد و ریزش در این نواحی اتفاق نمی افتد به وسیله روش های مختلفی برداشته سپس به وسیله یک تیم تخصصی به واحد های فولیکولی تقسیم بندی شده و در محل مورد نظر کاشته می شود.قسمتی که مو در آن محل می بایست کاشته شود جهت کاشت نیاز به شکاف های کوچکی دارد  تا فولیکول هایی که تقسیم شده اند در این محل ها کاشته شوند.


در برخی از روش ها نیاز به انجام بخیه در محل برداشت مو می باشد.این مرحله می بایست با ظرافت انجام گیرد تا جای خط برداشت مو و یا بخیه دیده نشود.


اصطلاحاتی که در این روش استفاده می شود همگی به یک معنا می باشد.اصطلاحاتی دیگری همچون کاشت مو ، کاشت موی طبیعی ، پیوند مو و یا پیوند موی طبیعی از این دست اصطلاحات می باشند.ترمیم مو اصطلاح دیگری می باشد که عموما این روش به وسیله موی مصنوعی و یا کلاه گیس انجام می گیرد.


روش کاشت مو دارای انواع مختلفی می باشد که در اینجا به صورت کلی به آن ها اشاره خواهیم نمود:


کاشت مو به روش SUT:

در این روش خبری از بیهوشی نمی باشد و تنها از بی حسی موضعی استفاده می شود.همچنین از هیچگونه تیغ جراحی در این روش استفاده نمی شود و نتایج آن از ماندگاری بالایی برخوردار بوده و می توان آن را بهترین راه برای کاشت مو معرفی نمود.کاشت مو به روش SUT به وسیله دستگاه های مخصوص و پیشرفته صورت می گیرد.به وسیله این روش می توان 14000 مو را بدون دوره نقاهت و یا هیچگونه خون ریزی کاشت.روش انجام کاشت به صورت SUT به این گونه است که ابتدا پیاز مو بدون دخالت دست از محل های مورد نظر (معمولا پشت سر) به وسیله پانچ لیزری برداشته شده و فریز می شود سپس در محل مورد نظر منتقل می گردد.به دلیل انجام فرآیند به وسیله دستگاه سرعت این روش بسیار بالا می باشد.


کاشت مو به روش FUT:

روش کاشت مو به روش FUT که به معنای Follicular unit transplantation می باشد از جمله قدیمی ترین روش های کاشت مو می باشد.در این روش لایه های پوستی قسمت پشت سر در ابعاد مختلف و به صورت نواری شکل برداشته می شود و بعد از آن به وسیله دستگاهی مختص انجام این کار به واحد های کوچکتری تقسیم می شوند و سپس آن ها را به محل های که مو کم پشت است پیوند می زنند.پس از پایان مرحله پیوند محل های برداشت بخیه خواهند خورد..فرد در روش کاشت مو به روش FUT میبایست بیهوش شود و پس از اتمام و کاشت مو نیاز به مراقبت های ویژه ای خواهد داشت. باقی ماندن محل بخیه و یا زخم ها پس از کاشت همچنین بیهوشی فرد و بالا بودن دوره درمانی و نقاهت از معایب این روش می باشد.اما نتیجه این روش نسبت به بعضی از روش های دیگر کاشت مو بهتر می باشد.


کاشت مو به روش FUT با توجه به مشکلات فراوانی که به همراه دارد ازجمله جراحی ، درد ، بیهوشی ، خونریزی و... در دنیا منسوخ شده می باشد .


کاشت مو به روش FIT:

در این روش کاشت مو برداشت لایه های پوستی مانند روش FUT نمی باشد و بدین گونه است که فولیکول های مو فقط از نواحی مورد نظر به صورت تک تک و یا گروهی برداشته می شود و با ابزار های مختلف در محلی که کم پشت است کاشته خواهند شد.پیش از انتفال فولیکول ها حفره هایی بسیار کوچک در محل کاشت آماده می شود تا فولیکول ها در آن قرار بگرند.از مزایای این روش می توان به عدم نیاز به بیهوشی و دوره نقاهت کوتاه مدت آن اشاره نمود.اما از مهم ترین معایب این روش را می توان به احتمال باقی ماندن حفره ها اشاره نمود.


کاشت مو به روش BHT:

این روش از کاشت مو که مخفف عبارت Body hair transplant می باشد روشی است که موی بدن به سر انتقال داده می شود.موی بدن در نواحی مانند کتف ، سینه ، ران و... که ضخامت مناسب تری دارند برداشته می شود و در نواحی کم پشت سر کاشته می شود.با توجه به اینکه جنس موی بدن با موی سر تفاوت دارد کاشت مو به روش BHT معمولا انتخاب اول برای از بین بردن کم پشتی مو و کاشت انتخاب نمی شود.این روش برای افرادی که در قسمت پشت سر خود به اندازه کافی مو ندارند می تواند مناسب باشد.


معمولا پزشک جهت پر کردن فضای ما بین مو هایی که از بدن گرفته شده است و در سر فرد کاشته شده است از فولیکول های موی پشت سر فرد در تعداد کمتر استفاده خواهد که ترکیب این دو سبب جلوه ی بهتر و طبیعی تر نتیجه کار می شود.ضمنا پیش از انجام این روش می بایست جنس ، ریشه و حال گیری موی بدن توسط پزشک بررسی شود تا بتوان از آن برای کاشت موی سر استفاده کند.


کاشت مو به روش FUE:

یکی دیگر از روش های کاشت مو FUE می باشد که مخفف عبارت follicular unit extraction می باشد که به معنای جدا ساختن به بخش های فولیکولی است.این روش در واقع تمامی روش های کاشت مو را شمل می شود.مو از قسمتی از بدن فرد گرفته می شود و در قسمت مورد نیاز کاشته می شود.در واقع کاشت مو به روش FUE را می توان تکمیل کننده روش SUT نامید.


کاشت مو به روش FUG:

روش FUG یک روش جراحی می باشد که به وسیله آن می توان ریزش مو را درمان نمود.این روش بدین صورت است که به عنوان مکمل جهت کاشت مو استفاده می شود.


کاشت مو در بانوان:

روش کاشت مو در بانوان دشوار تر از آقایان می باشد.با توجه به اینکه در آقایان وسعت زیاد تری از مو دچار ریزش یا طاسی می شود ، دست پزشک برای انجام کار بازتر است و راحت می تواند فولیکول های مو را در محل مورد نظر انتقال دهد اما در بانوان در بیشتر موارد کم پشتی را شاهد هستیم که جهت کاشت مو نیاز به دقت بیشتر است تا به ریشه های موی سالم فرد آسیبی وارد نشود.


ریزش مو در آقایان می تواند عوامل هورمونی داشته باشد.هنگامی که هورمون تستسترون به دی هیدروتستوسترون در مقادیر بالا تبدیل می شود ، مو دچار ریزش می شود و این اتفاق عموما با بالا رفتن سن فرد اتفاق می افتد که در اصطلاح به این نوع ریزش ، ریزش مو با الگوی مردانه می گویند.اما در بانوان این اتفاق رخ نمی دهد و به همید دلیل است که افزایش سن تاثیر کمی در ریزش موی بانوان دارد.


در آخر با توجه به مطالبی که درباره کاشت مو و روش های انجام آن گفته شد ، می توانید پس از مشورت و معاینه توسط پزشک معتبر و متخصص و همچنین کلینیکی مجهز اقدام به انجام این روش درمانی نمایید و با انتخاب بهترین روش موهای پر پشت و طبیعی داشته باشید.


فرم ویزیت آنلاین

 هادی از ارومیه
سلام وقت بخیر ممنون از مقاله خوبتون خیلی کامل بود مشکل ریزش مو دارم و میخواستم کاشت مو انجام بدم و از تخفیف سایت تخفیفی ویرا برگ استفاده کنم اما چون دانش کافی در این زمینه نداشتم نمیتونستم راحت تصمیم بگیرم مقاله شما باعث شد نظرم عوض بشه و سریعتر کاشت مو رو انجام بدم.خوشحام که با سایت شما آشنا شدم. موفق باشید
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید