nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

کاشت ریش

از مشکلاتی که احتمال وقوع آن برای آقایان بسیار محتمل می باشد ریزش و یا کم پشتی ریش در نواحی صورت می باشد.این اتفاق سبب تاثیراتی بدی بر روی ظاهر این افراد می شود.اما با استفاده از راه کار هایی می توان اقدام به کاشت ریش کرد تا به وسیله این روش درمانی ظاهر فرد به شکل دلخواه خود مبدل شود.


کم پشتی و یا عدم وجود ریش در برخی نواحی صورت می توان دلایل متنوعی داشته باشد.از مهم ترین دلایل این معضل می توان به وراثی بودن ، جراحی ، سوختگی و یا آسیب دیدگی ، بیماری و یا فشار های عصبی ، الکترولیز و... اشاره نمود.


روش انجام کاشت ریش

این روش همانند کاشت موی سر صورت می گیرد.موی مورد نیاز برای کاشت ریش و سبیل از از پشت و یا دو طرف سر گرفته می شود.البته مویی که برداشت می شود با توجه به شرایط همسانی آن با موی صورت برداشت می شود و ممکن است محل برداشت آن در هر فردی متفاوت باشد.موی کاشته شده همانند موی معمولی قابلیت رشد دارد و مشابه با موهای صورت از بافت یکسانی برخوردار می باشد.همچنین موهای کاشته شده را می توان همانند سایر نقاط صورت اصلاح و یا تراشید.


پس از کاشت موها در نواحی مشخص شده به دلیل لخته شدن خود در این مناطق ظاهر قرمز رنگ پیدا خواهد که پس از دوش گرفتن از بین خواهند رفت.پس از گذشت یک تا دو رو پس از کاشت ریش می توان شست و شو را انجام داد.بدلیل افزایش جریان خون در این مناطق ممکن است پوست قرمز رنگ دیده شود که این اتفاق با گذشت یک تا دو هفته پس از عمل کاشت ریش به حالت اولیه خود بازمی گردد.


مراحل کاشت ریش

مرحله اول:آماده سازی مو

مویی که قرار است از آن برداشت شود می بایست آماده برداشت شود.بی حسی موضعی به محل برداشت مو زده می شود ، سپسبا استفاده از پانچ الکتریکی استخراج گرافت ها از موی سر فرد آغاز می شود.پس از برداشت پوششی ضد عفونی در ایم محل قرار داده می شود که می توان روز بعد آن را از محل برداشت.


مرحله دوم:استخراج مو

با استفاده از پانچ مخصوص پیوند های مو به پیوند های یک و دو و یا سه مویی تقسیم بندی خواهند شد و پس از آن آماده کاشته شدن در صورت می شوند.انجام این کار چیزی در حدود یک الی سه ساعت زمان خواهد برد.


مرحله سه:کاشت مو

پیش از انجام عمل برداشت قسمت هایی که نیاز به کاشت دارند توسط پزشک علامت گذاری می شوند.در این قسمت یک برش کوچک بر روی پوست صورت گرفته و گرافت ها با دقت و نظم مخصوصی مطابق با الگوی از پیش تعریف شده در جای خود کاشته می شوند.انجام این مرحله همانند مرحله استخراج چیزی در حدود یک تا سه ساعت زمان خواهد برد.


نکته ی مهمی که می بایست رعایت شود این است که استفاده از تیغ جهت تراشیدن ریش تا شش ماه پس از انجام کاشت ریش ممنوع می باشد.اما پس از گذشت این مدت و با نظر پزشک انجام این کار بلامانع می باشد.


امکان ریزش بخشی از ریش های کاشته شده طی 2 هفته ی اول شایع می باشد که اصلا جای نگرانی وجود ندارد و امری طبیعی بوده.این اتفاق با گذشت چیزی در حدود 4 تا 8 ماه به طور کامل برطرف شده و مجددا ریش های از دست رفته رشد خواهند کرد.


جهت انجام کاشت ریش سن افراد می بایست بالای 20 تا 22 سال باشد.این امر به دلیل این است که در این سنین هورمون های مردانه در سطوح پایه قرار دارند.


توصیه های قبل از کاشت ریش:

• عدم مصرف سیگار و یا مشروبات الکلی از یک ماه قبل از انجام عمل

• استفاده نکردن از دارو های ضد انعقاد خون ، مسکن ها و داروهای خواب آور و یا دارو های ضد التهاب.

• عدم استفاده از داروهایی مانند ماینوکسیدیل که سبب باز شدن حفره ی مو می شود.

• در صورت وجود بیماری های خاص پیش از انجام عمل می بایست آن را با دکتر متخصص مطرح نمود.

• دارویی که توسط پزشک جهت مصرف پیش از عمل به شما تجویز شده است را یک ساعت قبل از ورود به کلینیک مصرف نمایید.

• عدم رنگ کردن موی ریش طی 3 روز پیش از انجاک عمل کاشت ریش.

• موی سر و ریش های خود را پیش از انجام عمل به خوبی شست و شو دهید و از هیچ یک از مواد حالت دهنده مانند تافت و ژل و... استفاده نکنید.

• عدم استفاده از مواد کافئین دار مانند قهوه طی روز هایی که به انجام عمل نزدیک می شوید.

• عدم استفاده از هرگونه عطر و یا ادکلن در روز عمل

• پیش از انجام عمل نیاز به آزمایشاتی بر روی فرد می باشد که می بایست در روز عملجواب آن ها را با خود به همرا داشته باشید.

مراقبت های پس از کاشت ریش

• تا 10 روز پس از عمل کاشت ریش ، می بایست ریش ها به وسیله قیچی کوتاه شود.

• صورت در طی 8الی9 روز اول نباید اصلاح گردد.

• در هنگام خورد غذا و جویدن آن سر و دهان و صورت نباید تکان های شدید بخورد.

• عدم مصرف سیگار و یا تنباکو

• عدم ورزش های شدید و یا فعالیت های بدنی قوی

• اجتناب از مصرف الکل

• اجتناب از شنا کردن و یا دوش گرفتن با آب بسیار گرم و استفاده از سونا بخار

• صورت و پوست آن طی روز های اولیه نباید در معرض آفتاب مستقیم قرار گیرد.

• مالیدن و لمس پوست صورت ممنوع می باشد

جهت پشت سر گذاشتن دوره نقاهت نیاز به یک هفته استراحت می باشد تا به وسیله گذشت این 7 روز از احتمال بروز مشکلات جلوگیری به عمل بیاید.


مزایای کاشت ریش عبارتند از:

یکی از مهم ترین مزایای کاشت ریش جوان سازی و بالا رفتن میزان زیبایی در صورت شما می باشد.از دیگر مزایای کاشت ریش و سبیل می توان به عدم درد در این روش ، افزایش میزان جذابیت و همچنین مقرون به صرفه بودن این عمل به دلیل عدم نیاز به جلسات متعدد.


عوارض جانبی کاشت ریش

✔ خارش و یا سوزش در محل هایی که ریش کاشته شده است.

✔ تورم التهاب و درد در پوست صورت و سر

✔ قرمز شدن نواحی برداشت و کاشت مو

✔ سفت شدن پوست سر و صورت در محل های انجام عمل کاشت ریش

تمامی این عوارض طبیعی بوده و با گذشت زمان از بین خواهند رفت.جهت سایر عوارض می توانید به مقاله عوارض کاشت ریش مراجعه نمایید.


چنانچه قصد انجام کاشت ریش را دارید و یا درباره هزینه کاشت ریش سوالاتی دارید می توانید با مشاوران کلینیک زیبایی نورا در ارتباط باشید.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید