nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

بلفارو پلاستی

در واقع عمل بلفاروپلاستی یا Blepharoplasty را می توان همان جراحی پلاستیک پلک نامید.در این روش زیبایی افتادگی و پف در قسمت پلک را می توان از بین برد تا با استفاده از این راهکار چهره افراد جوانتر و زیبایی چشم ها دو چندان شود.با توجه به اهمیت و تاثیرگذاری چشم در زیبایی و جوان به نظر رسیدن افراد با این روش می توان سن افراد را تا 10 سال جوان تر ساخت.به همین علت این عمل زیبایی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.


بلفاروپلاستی چیست؟

با استفاده از این روش می توان پوست های قسمت پلک که به علت افزایش سن حالت افتادگی به خود گرفته است را از بین برد و همچنین چربی های این قسمت را برطرف ساخت.عمل زیبایی بلفاروپلاستی به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری شدن فرد نمی باشد.همچنین این روش زیبایی مختص به بانوان نبوده و آقایان می توانند از این روش برای جوان سازی خود استفاده نمایند.


ازجمله تغییراتی که با بالا رفتن سن بر روی چشم و پلک ها به وجود می آید می توان به تجمع چربی در زیر پوست و در ناحیه پلک اشاره کرد.همچنین با افزایش سن چروک هایی بر روی سطح پوست پلک به وجود می آید و پوست حالت کشیدگی خود را از دست داده و عضلات قسمت پلک به مرور زمان دچار شل شدگی می شوند که تمایمی این اتفاقات سبب پیری ظاهری افرارد می گردد.اما با توجه به تعاریفی که گفته شد با استفاده از روش زیبایی بلفاروپلاستی می توان تمامی این تغییرات را از بین برد تا چهره فرد جوان تر از گذشته به نظر برسد.


روش انجام بلفاروپلاستی چگونه است؟

جراحی بلفاروپلاستی دارای دو شیوه برای پلک پایین و پلک بالا صورت می گیرد.روش انجام این عمل برای پلک بالایی یا فوقانی چشم بدین صورت است که پلک بالا را به موازات چین های طبیعی آن برش زده (برش هلالی) سپس با استفاده از لیزر و یا تیغ جراحی تمامی چربی های اضافه را از این قسمت خارج نموده و همچنین عضلات زیر پوستی جدا می شود.پس از این مرحله با استفاده نخ های مخصوص که جذب پوست می شوند افتادگی پلک را برطرف ساخته و پس از آن به وسیله نخ های بخیه بسیار ظریف برش های انجام شده را بخیه می زنند.


عمل بلفاروپلاستی بر روی پلک تحتانی بدین شکل است که مانند پلک فوقانی برشی در قسمت زیرین مژه های پایینی به موازات چین های طبیعی پلک زده شده سپس چربی های این ناحیه تخلیه می شود.اگ در این قسمت پوست دچار افتادگی شده باشد و پوسا اضافی داشته باشد برش به صورت هلالی زده می شود وه پوست های اضافی جا می شود.پس از این مرحله با استفاده از نخ های بخیه بسیار باریک و ظریف محل شکافته شده را بخیه می زنند.با استفاده از این روش پف زیر چشم از بین رفته و کیسه های چربی زیر چشم خارج می شود.


تکنیک انجام این روش با استفاده از لیزر و امواج رادیویی برتری و مزیت بیشتری نسبت به تیغ جراحی دارد.از مهم ترین مزیت های آن پس از بالا رفتن دقت می توان به عدم خونریزی و یا درد در هنگام عمل اشاره نمود.علاوه بر این خطراتی که ممکن است در هنگام عمل وجود داشته باشد را تا مقادیر زیادی کاهش می دهد.


با استفاده از بلفاروپلاستی می توان پس از برداشت چربی های اضافی آن ها را به طور مساوی در سایر قسمت های پلک پخش نمود تا با هموار کردن این قسمت چهره جوان تر به نظر برسد.


با توجه به تعاریف گفته شده و مواردی که سبب بهبودی می شود می توان گفت این روش زیبایی مختص به تخلیه جربی ، کشیدگی پوست و جدا سازی پوست های اضافی پلک ها می باشد و نمی توان با استفاده از این روش سیاهی دور چشم ، افتادگی ابرو و یا چین و چروک های ناحیه اخم و چشم را از بین برد.برای از بین بردن چین و چروک های دور چشم می توان از شیوه  تزریق بوتاکس استفاده نمود.


انجام این روش زیبایی می بایست در درمانگاه های مجهز و یا بیمارستان ها صورت بگیرد و مدت زمان تقربی این عمل جراحی برای هر دو پلک چیزی در حدود 1 تا 3 ساعت زمان خواهد برد.در این روش از داروهای بی هوشی استفاده نمی شود و جهت کم شده درد های ناشی از جراحی از بی حسی های موضعی استفاده می شود.چنانچه افراد برای آرامش نیاز به بیهوشی داشته باشند می توانند بنا به صلاحدید پزشک فرد را بیهوش نمایند.


انجام بلفاروپلاستی برای چه کسانی ممنوع می باشد؟

برخی از بیماری های خاص منجر خواهد شد که پزشک فرد را از انجام این روش باز دارد.به همین دلیل نیاز است با پزشک خود پیش از انجام این روش مشورت کرده و چنانچه بیماری خاصی دارید آن را با پزشک متخصص خود مطرح سازید.بیماری هایی همچون تیروئید چشمی ، فشار چشم  و یا خشکی چشم ها ، بالا بودن فشار خون و بیماری های قلبی از جمله مواردی هستند که ممکن است انجام این روش برای این دسته از افراد مشکل ساز باشد.همچنین کسانی که دچار بیماری های سیستم ایمنی هستند نیاز به رعایت جوانب احتیاط جهت انجام بلفاروپلاستی می باشند.


افرادی که می توانند از مزایای این روش بهرمند شوند عبارتند از:

لازمه ی اولیه برای انجام بلفاروپلاستی سن 35 سال به بالا می باشد.تمامی مشکلاتی که ممکن است برای پلک به وجود بیاید از این سنین آغاز می شود.اما ممکن است در موارد خاصی در سنین پایین تر پلک ها دچار افتادگی شوند.


نکته مهمی که می بایست در نظر گرفته شود این است که افراد نباید توقع بالایی از نتیجه بعد انجام عمل داشته باشند و برای پیدا کردن دید مناسب نسبت به این عمل می توانند با افرادی که در گذشته این شیوه درمانی را انجام داده اند صحبت کرده و درک بالاتری نسبت به شیوه درمانی بلفاروپلاستی پیدا کنند.


مواردی که پیش از عمل می بایست رعایت گردد:

• گرفتن مشورت و مشاوره با پزشک متخصص در این زمینه

• دو هفته مانده به انجام عمل می بایست استفاده از قرص هایی همچون بروفن ، ایندومتسین ،پیروکسیکام و یا آسپرین و ... متوقف سازند.

• اطلاع پزشک از حساسیت های دارویی احتمالی و داروهایی که ممکن است بر روی گردش خون شما تاثیرگذار باشند.

• پیش از انجام بلفاروپلاستی می بایست چشم شما از نظر قرنیه و بینایی و... مورد بررسی قرار گرفته و سلامت آن مورد تایید قرار بگیرد.

• منع مصرف الکل و یا سیگار در دو هفته مانده به انجام عمل

• انجام آزمایش خون قبل از انجام عمل.همچنین وضعیت سیستم دفاعی بدن و همچنین سلامتی جسمانی فرد پیش از عمل می بایست مورد چکاپ و بررسی قرار گیرد.

• خرید داورهایی که پس از عمل نیاز به آن ها می باشد و توسط پزشک به شما تجویز شده است.

• با توجه به افزایش یافتن قدرت دفاعی و ایمنی بدن با استفاده از ویتامین C ، توصیه می شود دو هفته مانده به انجام عمل از این ویتامین استفاده نمایید.

• در شب قبل از انجام عمل از خوردن مواد غذایی اجتناب شود.

• مواد آرایشی و یا هرگونه ماده ای 2 ساعت مانده به عمل می بایست از صورت شما پاک شده و صورت به طور کامل شسته شود.


مراقبت های پس از عمل بلفاروپلاستی عبارتند از:

• محلی که برش خورده است با استفاده از پمادی مخصوص چرب شود و یا توسط درمانگاه یا بیمارستان پانسمان گردد.

• دردهای احتمالی قسمت پشت پلک پس از عمل را می توان با قرص های مسکن کاهش داد.

• چنانچه درد بسیار زیادی را تحمل می نمایید می بایست آن را با پزشک خود مطرح سازید.

• استفاده از کمپرس در دو روز اول و خوابین به پشت و بالا نگه داشتن سر در هنگام خواب

• ترشحاتی که از چشم تا 2 هفته ی اول خارج می شود طبیعی بوده و با استفاده از قطره حل می شوند.

• مشکلاتی همچون ریختن اشک و یا دوبینی در چشم و همچنین حساسیت به نور زیاد ممکن است در افراد پس از انجام عمل به وجود آید که تمامی آن ها موقتی بوده و از بین می رود.

• معاینه چشم توسط پزشک پس از گذشت 2 الی 3 هفته بعد از عمل بلفاروپلاستی

• عدم قرارگیری در معرض نور مستقیم آفتاب ، گرد و غبار شدید و... در ماه اول پس از عمل و استفاده از عینک آفتابی مناسب.

• پس از تایید پزشک می توانید با گذشت 12 روز از عمل از لوازم آرایشی استفاده نمایید.


مزایای عمل بلفاروپلاستی:

عمل بلفاروپلاستی می تواند دارای ماندگاری طولانی باشد و تاثیرات آن تا سال ها باقی بماند.همچنین با انجام این روش علاوه بر بالا رفتن میدان دید جانبی اعتماد به نفس افراد را بدلیل زیبایی بیشتر و جوانی افزایش می دهد.


عوارض عمل بلفاروپلاستی:

عوارض موقتی این عمل زیبایی عبارت است از:تاری و دوبینی چشم ، بی حسی در پلک ها ، زدن جوش های سفید در اطراف محل های بخیه ، کبودی و ورم پلک ها و...


همچنین با توجه به اینکه این روش درمانی و زیبایی مانند هر عمل دیگری نیازمند انجام آن به وسیله پزشک متخصص و تحت نظر چنین فردی می باشد و بدلیل اینکه این عمل ارتباط مستقیمی با بینایی افراد دارد جز عمل های حساس محسوب می گردد و چنانچه برخی از نکات آن به درستی رعایت نگردد ممکن است سبب ایجاد مشکلاتی همچون مشکلات بینایی ، مشکل در بستن کامل پلک ها  و یا درست قرار نگرفتن پلک ها بر روی هم ،عفونت و حساسیت به ماده بیهوشی ، عدم ترمیم محل برش پس از گذشت بیش از 6 ماه و... شود که برخی از آن ها ممکن است غیر قابل درمان باشد.پس می توان نتیجه گرفت که انتخاب یک پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک مناسب جز مهم ترین ارکان پیش از انجام این روش زیبایی می باشد.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید