nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

تزریق چربی

تزریق چربی یا Lipo injections یکی از راه ها و ترفند هایی است که به وسیله آن می توان صورت و یا دست های خود را چاقتر و جوان تر نشان داد.با بالا رفتن سن به مرور زمان چربی زیر پوست در صورت کاهش یافته ، سبب افتادگی و شل شدن و در نهایت نمایان شدن چین و چروک ها بر روی صورت می شود.با به وجود آمدن چنین اتفاقی بالا کشیدن و لیفت کردن پوست ممکن است موثر نبوده و نیاز به پر تر شدن صورت می باشد تا به وسیله آن زیبایی صورت به حالت قبل خود بازگردد.این کار را می توان به وسیله تزریق چربی انجام داد.


تزریق چربی چیست؟

برخی از قسمت های صورت در اثر بالا رفتن سن ممکن است دچار کاهش حجم شود.قسمت هایی مانند گونه ها ، زیر چشم ها و اطراف آن ، پلک ها و...برای پر حجم کردن و به حالت اولیه بازگرداندن چنین نواحی از بدن می توان با استفاده از چربی های اضافی خود فرد و تزریق آن ها در این نقاط این مشکل را برطرف ساخت.


تزریق چربی که آن را در بعضی مطالب با نام لیپو لیفتینگ می شناسیم در واقع روشی است که به وسیله آن چربی بدن از نقطه ای به نقطه ی دیگر انتقال می یابد تا فرم دلخواه بدست آید.


از تزریق چربی در بسیاری از نقاط بدن از جمله تزریق چربی به باسن ، تزریق چربی به گونه ، تزریق چربی به لب و... می توان استفاده نمود.


روش انجام تزریق چربی:

روش انجام این عمل زیبایی بدین گونه است که مناطقی از بدن که می توان از آن چربی برداشت شود توسط پزشک متخصص مشخص می شود ، پس از بی حس کردن منطقه تعیین شده برشی کوچک ایجاد شده و به وسیله یک مکنده قوی چربی از این منطقه استخراج می گردد.مرحله برداشت چربی به روش استریل سازی انجام می شود.پس از آن چربی به وسیله دستگاه مخصوص سانتریفیوژ پالایش شده و ناخالصی های آن گرفته می شود.پس از این مرحله به وسیله سوزن های مخصوصی چربی های برداشت شده با میزان مشخص شده ای در نواحی تعیین شده تزریق می گردد.تزریق چربی ممکن است برای دستیابی به نتیجه مورد نظر طی چند مرحله تزریق گردد.


مزایای تزریق چربی:

تزریق چربی یکی از پر طرفدارترین روش های زیبایی می باشد.دلیل این امر مزایایی است که این روش را نسبت به سایر روش های زیبایی متمایز می نماید.برخی از مزایای تزریق چربی عبارت است از:


مهم ترین مزیت این روش این است که به دلیل استفاده چربی خود فرد جهت انجام این کار احتمال عفونت بسیار کم می باشد و بدن سازگاری کاملی به چربی تزریق شده نشان می دهد.علاوه بر این طی انجام مراحل برداشت و تزریق به دلیل درد کم همگام عمل نیازی به بیهوشی نمی باشد و جای زخمی بر روی بدن باقی نخواهد ماند.


همچنین نتایج مثبت این روش زیبایی پس از دوره نقاهت کوتاه مدت آن قابل مشاهده می باشد و طی مدت زمان کمی می توان به نتیجه دلخواه رسید.تکنیک تزریق چربی دارای ماندگاری زیادی است و نیاز به عمل مجدد طی کوتاه مدت نمی باشد.دوره نقاهت تزریق چربی به گونه ای است که فرد پس از عمل به راحتی می تواند به کار های روزمره خود رسیدگی کند.


با توجه به این که چربی با بدن فرد سازگاری دارد علاوه بر اینکه احتمال آلژی یا حساسیت به آن به صفر می رسد ، احتمال جا به جایی چربی به سایر قسمت ها بسیار کم می باشد.


معایب تزریق چربی:

تزریق چربی همانند تمامی روش های زیبایی در صورت عدم رعایت برخی نکات ممکن است صدماتی به فرد وارد نماید.از دست دادن زیبایی شما به دلیل تزریق نا مناسب یکی از این مشلات می باشد.به همین جهت انجام این روش می بایست به وسیله کلینیک معتبر و پزشک متخصص در این زمینه صورت بگیرد.همچنین یکی دیگر از معایب این روش مراحل آماده سازی پیش از عمل می باشد.جهت انجام تزریق چربی نیاز به 3 تا 4 ساعت زمان می باشد که ممکن است خارج از محدوده صبر بعضی افراد باشد.


فرآیند برداشت چربی با کبودی و تورم پوست همراه است که با گذشت زمان از بین خواهد رفت.


ماندگاری تزریق چربی به صورت دائمی نمی باشد و با گذشت حدود 6 ماه می توان گفت نیمی از چربی تزریق شده جذب بدن می شود و نیاز به تزریق مجدد می باشد.


نکات قبل از تزریق چربی:

یکی از مهمترین نکاتی که پیش از انجام تزریق چربی می بایست رعایت گردد نوشیدن مقدار مناسبی از آب پیش و پس از انجام عمل برای کسب بهترین نتیجه می باشد.


از دیگر نکاتی که قبل از عمل می بایست رعایت کرد می توان به نکشیدن سیگار حداقل شش هفته قبل از روز عمل می باشد.این کار باعث افزایش سرعت ترمیم زخم های پس از تزریق چربی می شود.


استفاده از داروها و قرص های ضد التهاب غیر استروئیدی و یا آسپرین که امکان خون ریزی را افزایش می دهد ممنوع می باشد.همچنین ویتامین هایی که سبب رقیق شدن خون می شود ممنوع می باشد.


نکات پس از تزریق چربی:

نکات مهمی پس از عمل جهت حصول نتیجه ایده آل و همچنین سلامت فرد وجود دارد که می بایست رعیت گردد.این نکات عبارتند از:


• پس از انجام تزریق چربی برای دست یافتن به بالاترین نتیجه فرد نباید اقدام به لاغری نماید.این کار را می توان پیش از عمل انجام دهد.

• پس از انجام عمل جهت جلوگیری از لختگی خون در بدن و از بین رفتن تورم های احتمالی فرد می بایست راه رفتن را آغاز نماید.

• به مدت سه روز پس از انجام عمل می توان از کمپرس یخ جهت کاهش تورم و از بین رفتن کبودی استفاده کرد.


تزریق چربی در


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید