nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

آیا کاشت ریش عوارضی دارد؟

آیا کاشت ریش عوارضی دارد؟

مردانی که ریش و سبیل پر پشت دارند جذاب بوده، نظر مردم در مورد آنها مثبت و میان مردم چهره ای قابل اعتمادتر دارند. ریش پرپشت در مردها نشان دهنده ی این است که از ریش خود مراقبت کرده و به آن می رسند. اما برخی از مردان ممکن است به دلایل ژنتیکی یا حتی کمبود وقت برای رسیدگی به ریش خود، ریش و سبیل پرپشتی نداشته باشند، در این موارد کاشت ریش گزینه مناسبی است. اگر این روش را انتخاب می کنید، بسیار مهم است که از عوارض جانبی آن آگاه باشید.


کاشت ریش چیست؟

ریش تأثیرات عمده ای بر شخصیت و هویت شخصی هر مردی دارد. کاشت ریش به دلایلی مانند زخم و سوختگی یا به دلیل عدم تولید مو در بعضی از قسمت ها، به عنوان یک راه حل برای مشکلات عدم رشد ریش در آن قسمت مناسب می باشد. کاشت ریش همان روش کاشت موی سنتی است. همچنین بستگی به روش برداشت مو از مناطقی دارد که هیچگاه تحت تأثیر ریزش مو از پوست سر قرار نمی گیرند و سپس موهای برداشت شده در مناطقی که تراکم مو کم بوده و نیاز به افزایش دارد ، کاشته می شوند.

مزایای کاشت ریش

روشی مشابه کاشت مو

کاشت ریش فرایندی است تقریباً شبیه به کاشت موی سر، که شامل استخراج موهای اهدا کننده در پشت یا طرفین مو می باشد. جراح شما موهایی را انتخاب می کند که از با موهای صورت شما مطابقت داشته و سپس آن را با دقت به منطقه ی گیرنده پیوند می زند.

تنها تفاوت این دو روش در این است که در هنگام کاشت ریش از برش های کوچکتر از کاشت موی سر استفاده می شود. در مواردی که فرد طاس می باشد، جراح ممکن است موهای اهدا کننده را از موهای بدن، به طور معمول موهای سینه استخراج کند.

مدت زمان انجام کاشت ریش 

بسته به منطقه ای که می خواهیم کاشت انجام دهیم و تراکم ریش مورد نظر، این عمل حدود 2-5 ساعت طول می کشد.

• رشد ریش کاشته شده مانند موهای صورت می باشد.

اگر نگران این هستید که آیا موهای جدید کاشت شده صورت مانند موهای روی سر رشد می کنند ، چنین نیست. موهای صورت شما مانند هر موی صورت با بافت و مشخصات مشابه آن رشد خواهند کرد زیرا موهای استخراج شده از نزدیک با موهای صورت شما مطابقت دارند.

روشی بدون درد

مانند هر کاشت موی سر، این روش نیز بدون درد می باشد. بیشتر اوقات، این روش با استفاده از روش کاشت موی FUE انجام می شود که جراح فولیکول های مورد نیاز را برای این عمل انتخاب می کند. بنابراین نیازی به ایجاد برش های بزرگ در منطقه اهدا کننده مانند روش سنتی کاشت مو FUT نیست.

• برداشت موهای کمتر به معنای ریزش موی کمتر در آینده می باشد

شما باید تعدادی از موهای سر خود را برای کاشت ریش قربانی کنید. با این حال شما نیازی به نگرانی در این مورد ندارید زیرا شما موهای اهدا کننده ی کمتری برای کاشت ریش بر می دارید و نیازی به نگرانی در مورد درمان ریزش مو در آینده با موهای سر ندارید.

دلایل مختلف پیوند ریش

در بیشتر اوقات، پیوند ریش عمدتاً به دلایل زیبایی شناسی انجام می شود. اما مواردی وجود دارد که به دلیل عدم رشد موهای صورت به دلیل آسیب دیدگی یا زخم های جراحی نیز انجام می شود.

راه حل دائمی

ویژگی و فواید بسیار مهم نوع کاشت ریش این است که دارای نتایج دائمی می باشد. بنابراین لازم نیست نگران از بین رفتن موهای جدید صورت خود بعد از کاشت ریش باشید.


عوارض کاشت ریش

برخی از عوارض کاشت ریش که موقتی است و  بعد از پیوند ریش ممکن است به وجود می آیند عبارتند از:

• خارش و سوزش پوست سر

• تورم و درد صورت

• بی حسی

• پوسته پوسته شدن و خراشیدگی صورت

• قرمزی و سفتی صورت


ممکن است فکر کنید که کاشت ریش یک روش عالی بوده و نیازی به نگرانی نیست. البته در کل موضوعی برای نگرانی وجود ندارد، اما کاشت ریش هنوز توسط عمل جراحی انجام می شود. هرچند که عوارض کاشت ریش بسیار نادر می باشد، اما هنوز هم ممکن است باعث خطرات و عوارضی مانند عفونت و جای زخم روی صورت شود. که این عوارض به دلیل ضعف مراقبت های بعدی یا به دلیل انجام عمل کاشت توسط جراحی که ماهر نباشد به وجود می آیند.


به همین دلیل است که باید تحقیقات خود را انجام داده و کاشت ریش را توسط یک جراح با تجربه و در بسیاری از موارد موفق کاشت ریش انجام دهید.


یکی از بهترین مراکز زیبایی جهت کاشت ریش کلینیک زیبایی نورا می باشد. این کلینیک با بکارگیری پزشکان متخصص و تجهیزات روز دنیا تمامی امور زیبایی در خدمت شما عزیزان می باشد.


نتایج کاشت ریش

ضخامت: موهای گرفته شده از پوست سر ضخامت متفاوتی با موهای گرفته شده از ریش دارند. موهای پوست سر نسبت به موهای ریش نازک تر می باشند. موهای ریش معمولاً ضخیم تر بوده که این باعث می شود موهای پیوندی آسیب پذیرتر و مستعد شکستن باشند.


تراکم: تراکم موهای ریش مانند موهای گرفته شده از پوست سر نخواهد بود؛ که کنترل مسیر رشد مو پس از کاشت را دشوار می کند.


سطح رشد: سطح رشد برای هر دو نوع مو سازگار نخواهد بود. ممکن است موهای گرفته شده از پوست سر سریعتر از موهای ریش رشد کنند که در ظاهر فرد تأثیر می گذارد.


کاشت مو صورت باعث ایجاد جای زخم در اطراف موهای کاشته شده می شود و ممکن است در هنگام تراشیدن ریش قابل مشاهده باشد. این زخم ها معمولاً آزار دهنده بوده و ممکن است در هنگام تراشیدن ریش خونریزی کنند.


ساختار ریشه: موهایی که در ریش کاشته می شوند با موهای ریش فرد کیفیت متفاوتی دارند. به طور کلی، موهای پوست سر با سایر موهای بدن تفاوت دارد.


کلینیک زیبایی نورا یکی از معتبرترین و بهترین مراکز زیبایی در تهران می باشد. استفاده از کادر درمانی متخصص ، بهره گیری از آخرین متد های روز دنیا و همچنین استفاده از جدیدترین فناوری و امکانات سبب شده است که کلینیک زیبایی نورا به عنوان ایده آل ترین کلینیک جهت انجام هرگونه عمل زیبایی و یا کاشت مو شناخته شود.


شما می توانید جهت انجام کاشت ریش با مشاوران کلینیک زیبایی نورا در تماس باشید و یا جهت تعیین وقت با ما تماس بگیرید.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید