nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

تزریق چربی یا پروتز

تزریق چربی یا پروتز

تزریق چربی فرآیند برداشت چربی از یک ناحیه از بدن (شکم، ران ها و ...) و تزریق آن به قسمت دیگری از بدن به منظور بهبود، فرم دهی و یا برگردان حجم از دست رفته ناحیه مورد نظر است. پس از انتقال، سلول های چربی در محل تزریق رشد کرده و با رگ های خونی ارتباط برقرار کرده و به جزئی از بدن بیمار تبدیل می شوند. تزریق چربی نه تنها روشی ماندگار است، بلکه موجب جوانسازی منطقه اهدا کننده و بهبود پوست می شود. دانشمندان اخیراً دریافته اند که چربی حاوی غلظت بالایی از سلول های بنیادی است، که می تواند اثرات مثبتی در پیوند چربی داشته باشد.


تزریق چربی شامل سه مرحله می باشد.

1) برداشت: این مرحله شامل انجام لیپوساکشن در محل دهنده (معمولاً شکم، باسن یا ران ها) و استخراج چربی از طریق یک برش کوچک با استفاده از یک کانول می باشد.

2) خالص سازی: سپس برای از بین بردن سلول های چربی ناسالم و سایر موادی که ممکن است همراه سلول های چربی خارج شده باشد چربی را شستشو می دهند.

3) تزریق: پزشک چربی را به محل های مورد نظر مانند لب، سینه ها یا گونه ها تزریق می کند.


مزایای تزریق چربی

تزریق چربی دارای ماندگاری بیشتری از دیگر پرکننده های پوستی می باشد.

✔ از آنجا که چربی تزریق شده از بدن فرد گرفته شده، فاقد هرگونه واکنش آلرژیک یا عارضه می باشد.

✔ در روش های دیگر بیماران نگران جای زخم هستند. اما در این معمولاً جای نگرانی اصلاً وجود نداشته و آثار زخمی باقی نمی ماند.

✔ افزایش اعتماد به نفس و بهبود و اصلاح ظاهر

تزریق چربی با پروتز


معایب تزریق چربی عبارتند از:

• کبودی و تورم

• بی حسی موقت

• به وجود آمدن مقدار کمی زخم که پس از مدتی از بین می رود.

• از دست دادن مقداری چربی در ناحیه تزریق در طی چند ماه اول


پروتز چیست ؟

پروتز ها از دو گروه پروتز های زیبایی و پروتز های اندام تشکیل می شوند. پروتز های زیبایی به منظور فرم دادن به قسمت های مختلف بدن و قرینه سازی به کار می روند. این پروتز ها دارای جنس و شکل های مختلفی بوده و جنس، اندازه و شکل آنها با توجه به نظر دکتر و انتظارات بیمار انتخاب می شود. جنس پروتز ها معمولا سیلیکونی یا مدپور می باشد. پروتز های سیلیکونی پس از قرار گرفتن داخل بدن یک غشا دور آنها شکل گرفته و ثابت می شوند. اما پروتز های مدپور دارای حفره های ریزی هستند که بافت های بدن درون آنها رشد کرده و عفونت کم می شود.


جنس پروتز باید با بدن سازگار باشد تا باعث ایجاد حساسیت واکنش های ناخواسته نشود و قوام آن به محل مورد استفاده نزدیک باشد. اگر لب پروتز می شود جنس آن نرم باشد و برعکس.


مزایای پروتز:

✔ افزایش اعتماد به نفس

✔ بهبود ظاهر و افزایش جذابیت ظاهری

✔ فرم دهی و افزایش سایز سینه به اندازه دلخواه


عوارض استفاده از پروتز چیست ؟

• عدم قرینه بودن پروتزها که می تواند در اثر ضربه یا ثابت نکردن آنها در محل معالجه توسط دکتر به وجود آید.

• جابجایی پروتز ها

• عفونت در محل قرارگیری پروتز، پروتز برای بدن یک جسم خارجی بوده و بدن از آن در برابر میکروب ها محافظت نمی کند.

• پارگی در اثر ضربه شدید


تزریق چربی بهتر است یا پروتز ؟

پروتز ها برای از بین بردن علایم پیری نیز به کار برده می شوند اما از آنجایی که نتایج تزریق چربی بهتر است بیماران کمتر از پروتز استفاده می کنند. از طرفی چون چربی تزریقی از بدن خود بیمار برداشت می شود بدن از آن در مقابل میکروب ها محافظت کرده و احتمال عفونت، حساسیت و واکنش های آلرژیک بسیار پایین می باشد.در روش تزریق چربی امکان تشکیل کپسول که در اثر استفاده از پروتز ممکن است به وجود آید وجود ندارد. از طرفی بایستی در نظر داشته باشید پروتز ها خطر قرینه نبودن یا نامتقارن شدن روش تزریق چربی را ندارند. با توجه به مطالب فوق هر فرد باید با در نظر گرفتن شرایط خود و هدفی که دارد روش مورد نظر خود را انتخاب کند.


روش های دیگری نیز به جای تزریق چربی و یا پروتز وجود دارد که ممکن است بنا به تشخیص پزشک انجام گیرند. یکی از روش های درمانی دیگر جهت جوانسازی هایفوتراپی می باشد که جهت مقایسه تزریق چربی با این روش می توانید وارد لینک تزریق چربی یا هایفوتراپی شوید.


در پایان چنانچه هرگونه سوال درباره هریک از خدمات تزریق چربی ، پروتز و یا دیگر خدمات زیبایی را دارید می توانید با مشاوران کلینیک زیبایی نورا در ارتباط باشید و یا جهت تعیین وقت با ما تماس حاصل نمایید.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید