nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل

تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل

در این مقاله قصد داریم دو روش زیبایی یعنی تزریق ژل و تزریق چربی را با یکدیگر مقایسه کرده و ببینیم کدام روش مناسب تر می باشد.


تزریق ژل چیست؟

یکی از گزینه های مناسب جهت رفع و از بین بردن چین و چروک های سطح پوست و همچنین برجسته کردن لب ها و یا از بین بردن گودی زیر چشم که با افزایش سن رخ می دهد ، تزریق ژل می باشد.


ماده ی استفاده شده برای انجام این کار ژوییدرم ، رستیلان و رادیس می باشد که دو ژل اولی برای از بین بردن چین و چروک های سطحی دور لب و همچنین پلک پایین و گونه ها مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا چیزی در حدود 2 الی 3 میلی لیتر برای انجام آن مورد نیاز می باشد.


مهم ترین ماده ای که در این گونه از ژل ها وجود دارد هیالورونیک اسید نام دارد.اما از ژل رادیس در خط فک و لبخند و چانه بدلیل تاثیر گذاری بیشتر آن مورد استفاده قرار می گیرد.برای تزریق رادیس نیاز به سوزن های بزرگتری نسبت به ژوییدرم و رستیلان می باشد و علاوه بر این میزان دوام و ماندگاری آن نسبت به هیالورونیک اسید بیشتر بوده و در حدود 10 الی 14 ماه می باشد اما مدت زمان تاثیر گذاری تزریق ژل هیالورونیک اسید در حدود 6 تا 10 ماه می باشد.


تزریق چربی چیست؟

همانطور که از نام این تکنیک پیدا است این روش به وسیله تزریق نمودن چربی که از بدن خود فرد پیش از تزریق گرفته شده است صورت می گیرد.نقاطی که می توان از این تزریق استفاده نمود ابرو ها ، شقیقه ، گونه ،چانه ،پیشانیو ... می باشد.به همراه تزریق چربی عموما لیفت صورت هم نیز انجام خواهد گرفت.پس از تزریق پوست محکم تر از قبل خود می شود و سبب از بین رفتن چین و چروک ها می شود.همچنین بافت پوست و تون آن نیز بهتر خواهد شد.جهت برداشت چربی از بدن از داروهای بی حسی موضعی استفاده می کنند.


مقایسه تزریق چربی و تزریق ژل:

تزریق چربی عملی به نسبت دشوار تر از تزریق ژل می باشد.زیرا پیش از تزریق نیاز به برداشت چربی و ماده تزریقی از بدن خود فرد می باشد.به همین علت جهت انجام آن نیاز به مهارت بیشتری نسبت به تزریق ژل می باشد.علاوه بر این دوران نقاهتی که برای بهبودر آن لازم می باشد بیشتر از تزریق ژل بوده اما تمامی این موارد با توجه به ماندگاری بیشتر آن نسبت به تزریق ژل ارزش آن را بیشتر خواهد کرد.پزشکان تزریق ژل را برای مکان هایی مانند دور چشم ، محل تلاقی گونه ها و همچنین پلک مناسب تر می دانند اما بسیاری دیگر از پزشکان به دلیل آسان بودن برداشت چربی این روش را روشی بهتر می دانند.


با توجه به اینکه جهت تزریق چربی نیاز به بی حسی و گرفتن چربی از بدن خود فرد می باشد بنابراین این تکنیک به نوعی جراحی به حساب خواهد آمد /پس در محل برداشت چربی می توان انتظار کبودی و تورم را داشت.این امر طبیعی می باشد و با گذشت چند روز از بین خواهد رفت.


میزان موفقیت آمیز بودن عمل تزریق چربی به دلیل سازگاری چربی با بدن به دلیل عدم استفاده از ماده خارجی بیشتر از تزریق ژل می باشد.تزریق چربی برای کسانی مناسب تر از که در گذشته اقدام به لیفت صورت کرده اند و می خواهند همچنان چهره ی خود را جذاب تر نشان دهند.


از دیگر تفاوت های تزریق ژل و تزریق چربی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• ماده ی تزریق شده در روش تزریق چربی حاوی بافت های خود فرد می باشد و به صورت مصنوعی تولید نمی شود.به همین علت سازگاری بسیار زیادی با بدن دارد.

• علاوه بر خاصیت زیبایی تزریق چربی ، این روش بدلیل وجود بافت های چربی در داخل آن که به همین علت سبب تولید کلاژن (ماده ی اساسی در امر جوان سازی پوست) می شود ، خاصیت درمانی نیز دارد اما ژل فقط به جهت پرکنندگی مورد استفاده قرار می گیرد.

• احتمال جا به جایی چربی پس از تزریق به علت هماهنگی آن با بدن صفر می باشد اما شیمیایی و مصنوعی بودن ژل به دلیل نداشتن هماهنگی با بدن وجود امکان جا به جا شدنش در زیر پوست وجود دارد.

• تاثیر و دوام تزریق چربی به مراتب بالاتر از تزریق ژل می باشد و فردی که اقدام به تزریق ژل کرده است هر چند ماه یکبار می بایست جلسات را تکرار نماید.

• تزریق چربی در مناطق بیشتری از صورت قابل اجرا می باشد در حالی که جهت تزریق ژل اینگونه نبوده و فقط بخش هایی از صورت را می توان تزریق ژل نمود.

• انجام تزریق چربی محدود به صورت نبوده و می توان در ساق و ران و سینه مورد استفاده قرار بگیرد اما انجام تزریق ژل فقط بر روی بخش هایی از صورت  از جمله لب ، خط خنده و...انجام می شود.

• در تزریق چربی ماده ی تزریق شده به دلیل تطابق با بدن گوله گوله نمی شود اما در تزریق ژل امکان به وقوع پیوستن این امر بسیار بیشتر است.

• با توجه به این که از طریق تزریق چربی می توان میزان حجم دهی بالاتر است بنابراین این کار سبب می شود که برتری مختصری نسبت به تزریق ژل داشته باشد.

• دانش پزشکی و تخصص در امور جراحی از آن دسته نکاتی است که حتما می بایست با توجه به اینکه  تزریق چربی به عنوان یک نوع عمل مطرح می باشد رعایت گردد.اما تزریق چربی عمل جراحی محسوب نمی شود  و نیازی به دانش فنی بالایی ندارد.


• زمان انجان تزریق چربی چیزی در حدود 1 تا 2 ساعت می باشد و در این زمان چربی فرد هم نیز از بدن وی استخراج می شود.اما در تزریق ژل این گونه نمی باشد و به مدت زمان بسیار کمتری احتیاج می باشد.

امید بر این است که با ارایه این مطلب اطلاعات دقیق از نحوه انجام و تفاوت های این دو تکنیک که سبب انتخاب بهتربن روش برای افرادی که قصد انجام چنین کاری را دارند مورد استفاده شما قرار بگیرد.

فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید