nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

تفاوت مزوتراپی و پی آر پی

تفاوت مزوتراپی و پی آر پی

در گذشته روش هایی برای حجیم تر و پرپشت تر شدن مو انجام می گیرفت که این کار با استفاده از مواد هایی بر روی سر صورت می گرفت و روشی غیر دائمی بود و هر تغییری فقط در موها نمایان میشد اما در پوست هیچ تغییری اتفاق نمی افتاد.امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش های مختلفی در جهت جوانسازی و بهبود پوست و مو انجام می گیرد که روش های دائمی محسوب می شود و می توان سلامت پوست و مو را به فرد بازگرداند.روش هایی همچون مزوتراپی و پی آر پی از این دسته از روش ها هستند.

مزوتراپی و پی آر پی هردو روش هایی جهت از بین بردن ریزش مو و کم پشتی مو می باشند.البته روش های دیگری نیز امروزه انجام می گیرد که جهت جوانسازی پوست و مو به کار می رود اما ما در این مقاله تفاوت های این دو روش را بازگو می نماییم تا بتوان با افرادی که قصد انجام این کار را دارند با اطلاعات کامل بهترین روش را انتخاب نمایند.


نکته ی مهمی که می بایست در نظر گرفت این است که برای جوانسازی پوست و مو امروزه با توجه به روش های پیشرفته می بایست روش های قدیمی را فراموش کرد و از روش های نوین استفاده نمود.در گذشته روش های مورد استفاده علاوه بر این که دائمی نبود ، از روش های تهاجمی استفاده می شد که درد و سایر معضلات خود را داشت. اما روش هایی همچون مزوتراپی و پی آر پی نتایج دائمی به همراه دارند و روشی غیر تهاجمی هستند.


پی آر پی چیست؟

یکی از روش و درمان هایی که امروزه دارای طرفداران بسیاری می باشد روش PRP یا پلاسمای غنی شده با پلاکت می باشد.نحوه انجام این تکنیک بدین گونه است که مقادیری خون از فردی که قصد انجام تکنیک پی آر پی را دارد گرفته می شود.سپس توسط دستگاهی مخصوص پلاکت های خون از سایر مواد جدا شده و بوسیله فاکتور های رشد پلامتی فرآوری می شود.


ماده ی بدست آمده را به وسیله تزریق به لایه ی زیرین پوست به داخل بدن انتقال می دهند.با توجه به این این ماده از خود بدن فرد گرفته شده است احتمال عفونت و یا پس زدن آن توسط بدن به کمترین میزان ممکن خواهد رسید.


از این روش می توان به صورت مکمل در سایر روش های جلوگیری از ریزش مو استفاده نمود.موادی که وارد بدن می شود سبب تحریک مو شده که این فرآیند سبب رشد مجدد مو و جلوگیری از ریزش مو خواهد شد.


تمامی سنین می توانند از این روش درمانی استفاده نمایند.تزریق در این روش بدون درد انجام می شود و به دلیل این که ماده خارجی وارد بدن نمی شود احتمال عفونت در این روش به حداقل می رسد.تزریق بیش از حد در این روش هیچ گونه عوارضی با خود به همراه ندارد و به طور کلی می توان این تکنیک را بسیار بی خطر تلقی کرد.


مزوتراپی چیست؟

روش درمانی مزوتراپی دارای شباهت هایی با روش PRP می باشد.در این روش به جای استفاده از پلاکت های فرد ، مواد مغذی ، ویتامین ها و پروتیین ها ،مواد معدنی ، کلاژن ها ، عصاره ی گیاهان و همچنین آنزیم های مورد نیاز برای رشد و سلامت مو برای بالا رفتن متابولیسم سلول مو در بخش مزودرم پوست تزریق می گردد.


این روش با تزریق مکرر این مواد در زیر پوست انجام می شود.این کار سبب ترمیم سلول های مرده شده و فرآیند رشد مجدد مو آغاز می گردد.در این روش از دوز های کم دارو در طی دوره های متوالی درمان انجام می گیرد.


به دلیل این که در روش مزوتراپی ماده ای که جهت تزریق استفاده می شود از بدن فرد گرفته خواهد شد ، به این روش مزوتراپی بیولوژیک نیز می گویند.


مزوتراپی روشی بدون درد بوده و به مدت زمان کمی برای بهبودی نیاز دارد.پس از انجام این روش نیاز به استراحت نیست و شخص فورا می تواند به کار های روزمره خود رسیدگی کند.


تفاوت های موتراپی با پی آر پی

• یکی از اصلی ترین تفاوت های این دو تکنیک در تعداد دفعات تزریق می باشد.در روش PRP تزریق پلاسما شامل چند تزریق می باشد اما در مزوتراپی تعداد دفعات مکرر مواد مغذی به وسیله تزریق انتقال می یابد.

• در مزوتراپی مواد مغذی از جمله آنزیم ها ، مواد معدنی ، ویتامین ها ، پروتیین ها و سایر مواد لازم جهت رشد مو به زیر پوست تزریق می شود اما در پی آر پی این کار به وسیله تزریق پلاکت های غنی شده از پلاسما که از خون فرد گرفته شده است استفاده و تزریق می شود.

• فرآیند مزوتراپی و تزریق در این روش در لایه مزودرم پوست صورت می گیرد اما در روش پی آر پی می توان در تمامی نواحی پوست تزریق انجام شود.

• روشPRP  به نسبت مزوتراپی گران تر می باشد.

• سرعت بهبود روش PRP به ذلیل اینکه از پلاکت ها غنی شده فرد گرفته می شود و با بدن سازگاری دارد سریع تر از روش مزوتراپی می باشد.

• برای درمان ریزش مو به روش مزوتراپی به مدت زمانی در حدود نیم ساعت در هر جلسه احتیاج می باشد اما مدت زمان درمان به روش PRP چیزی در حدود یک ساعت زمان بر خواهد بود.

• تعداد جلسات دوره درمانی مزوتراپی تقریبا 10 جلسه و با فاصله سه هفته یکبار می باشد اما دوره درمانی پی آر پی با توجه به نیاز هر فرد متفاوت می باشد و پزشک می بایست با بررسی میزان بهبودی تعداد جلسات را مشخص نماید.

• مدت زمان انجام روش پی آر پی چیزی در حدود یک ساعت می باشد اما در روش مزوتراپی طی هر جلسه به نیم ساعت زمان نیاز است.

• هزینه انجام مزوتراپی پایین تر از PRP می باشد و به همین علت طرفداران بیشتری دارد.


نکات مشترک در هر دو روش:

✔هر دو روش مزوتراپی و پی آر پی جهت درمان پوست و مو به کار می رود و کاربرد جوانسازی و تقویت پوست و مو را دارند.

✔ در هر دو روش پس از انجام تزریق درد خفیفی ممکن است احساس شود و همچنین تورم قرمزی ، احساس سوزش وکبودی و... ممکن است اتفاق بیفتد که تمامی آن ها موقتی بوده و با گذشت چند ساعت از بین خواهد رفت.

✔ هر کدام از این روش ها می بایست به وسیله پزشک متخصص و کلینیک معتبر انجام گیرد.

✔ این دو تکنیک برای افرادی که با طاسی مو مواجه هستند مناسب نمی باشد.

✔ این روش ها به عنوان درمان قطعی مورد استفاده قرار نمی گیرند و می توانند مکمل تکنیک های دیگر باشند.

✔ مزوتراپی و پی آر پی را می توان در کنار یکدیگر برای دستیابی به نتایج بهتر مورد استفاده قرار داد.

✔ این دو روش می توانند هر کدام تاثیر مثبتی در گردش خون و متابولیسم بدن ایفا نمایند.روش مزوتراپی این کار را بیشتر می تواند انجام دهد.

✔ درد و خونریزی در هیچ کدام از روش های مزوتراپی و پی آر پی اتفاق نمی افتد.


درمان چه بیماری هایی به وسیله مزوتراپی و PRP انجام می گیرد؟

با استفاده از مزوتراپی شما تنها می توانید بیماری آلوپسی آره آتا را درمان نمایید و درمان این بیماری نیازمند تکرار مکرر این روش می باشد.اما با استفاده از روش درمانی پی آر پی یا PRP شما می توانید بیماری هایی همچون الگوهای مردانه و زنانه طاسی که رایج است ، هیپوتریکوز ، آلوپسی آره آتا و ریزش مو که به صورت متابولیم است را درمان نمایید.


در پایان می توان گفت امروزه درمان پوست و مو با استفاده از داروها بسیار کمتر صورت می گیرد.دلیل این امر این است که داروها امکان به وجود آوردن اختلالاتی در بدن را دارند و علاوه بر این نتیجه درمانی قطعی ندارند.اما با استفاده از روش های جدید دیگر نیازی به استفاده از داروها نبوده و می توان با بهره گیری از آن ها در کلینیک های مجهز و زیر نظر پزشکان متخصص اقدام به انجام این روش ها نمود.


کلینیک زیبایی نورا با استفاده از پزشکان متخصص در زمینه پوست و مو قادر است تمامی نیاز های شما در این زمینه را برطرف نماید.تمامی دستگاه ها و تکنیک های کلینیک زیبایی نورا جز جدید ترین های روز دنیا می باشد که شما عزیزان می توانید جهت انجام این روش ها و یا مشاوره و تعیین وقت قبلی می توانید با ما در تماس باشید.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید