nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

جدیدترین روش کاشت مو در جهان چیست؟ بخش اول

جدیدترین روش کاشت مو در جهان چیست؟ بخش اول

امروزه با توجه به پیشرفت های وسیعی که در زمینه پزشکی حاصل شده است روش های متنوعی جهت کاشت مو به وجود آمده است که به وسیله استفاده از این تکنیک ها می توان موهای از دست رفته خود را برگرداند. ما در این مقاله قصد داریم به دو روش نوین کاشت مو یعنی کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT می پردازیم. همچنین در مقاله جدیدترین روش کاشت مو در جهان (بخش دوم) به تکنیک های کاشت مو به روش SUT و DHI خواهیم پرداخت.


کاشت مو بهترین روش شناخته شده جهت بازگشت موهای از دست رفته می باشد. افرادی که در اثر عوامل مختلف موهای خود را از دست داده اند می توانند از روش کاشت مو برای بازگشت موهای خود استفاده نمایند. هریک از روش های کاشت مو دارای مزایای خاص خود می باشد که بنا به تشخیص پزشک افراد می توانند از آن ها بهره بگیرند.


کاشت مو به روش FIT:

یکی از روش های موثر جهت جلوگیری از ریزش و از بین بردن طاسی کاشت مو به روش FIT می باشد.FIT مخفف عبارت Follicular Isolation Technique می باشد که به معنای تکنیک استخراج واحد فولیکولی می باشد.نحوه انجام این تکنیک بدین گونه می باشد که با استفاده از یک پانچ مخصوص برداشت مو (فولیکول مو) از نواحی مورد نظر که معمولا پشت سر می باشد انجام گرفته و در نواحی کم پشت توسط پزشک کاشته می شوند.


امروزه با پیشرفت هایی که در این روش صورت گرفته است ، تکنیک انجام کاشت مو به روش FIT کامل تر شده است که به روش کاشت مو به روش SUT معروف می باشد.


روند انجام کاشت مو FIT چگونه است؟

کاشت مو به روش FIT روشی کم تهاجمی بوده که دوران نقاهت کمی دارد و نتیجه نهایی کاشت مو در این روش بسیار ایده آل می باشد. پیش از انجام کاشت مو آزمایشات لازم از متقاضی گرفته می شود و پس از جلسه مشاوره با پزشک و تایید صلاحیت فرد جهت انجام کاشت مو انجام این تکنیک آغاز می گردد.


 در این مرحله پزشک واحد های فولیکولی که هر یک از آن ها دارای 1 تا 4 تار مو است را از نواحی از پیش تعیین شده استخراج و برداشت می نماید سپس در محلی مخصوص آن ها را نگهداری کرده تا سالم بمانند. بعد از این مرحله نواحی از پیش مشخص شده جهت کاشت مو آماده انجام این تکنیک می شوند.واحد های فولیکولی با دقت و بر اساس نکات این کار به وسیله پزشک در نواحی کم پشت مو کاشته می شوند.


انجام فرایند برداشت فولیکول مو به وسیله پزشک با بی حسی موضعی انجام می گیرد تا فرد دردی را احساس ننماید. تعداد فولیکول های برداشت شده بر اساس نیاز فرد شمرده خواهد شد تا تعداد آن کم یا بیشتر از نیاز نباشد.انجام برداشت فولیکول با دسگاه پانچ که وسیله مخصوصی جهت برداشت مو می باشد انجام می گیرد. با توجه به تخصص و سرعت عمل پزشک در هر جلسه کاشت مو FIT می توان تا 2500 واحد فولیکول را از قسمت های پر پشت سر برداشت نمود.


واحد های برداشت شده جهت سالم ماندن نیازمند نگهداری مناسب می باشند که انجام این کار در محفظه های مرطوب یا هیدراته به خوبی انجام خواهد گرفت تا مو طراوت خود را از دست ندهد. دمای پایین و خنک یکی دیگر از نیاز های سالم ماندن فولیکول مو پس از استخراج می باشد.

جدید ترین روش کاشت مو


در این مرحله متقاضی می تواند کمی استراحت کرده و برای انجام کاشت مو آماده شود. انجام کلیه مراحل کاشت مو به روش FIT چیزی در حدود پنج تا هفت ساحت زمان خواهد برد و در یک جلسه به پایان خواهد رسید.پس از استراحت مرحله کاشت فولیکول مو آغاز می شود که پزشک بر اساس نیاز فرد که در جلسات مشاوره هماهنگی های لازم انجام شده است فولیکول های مو را بر اساس تراکم و زاویه و عمق مناسب در نواحی کم پشت خواهد کاشت.

حال که با روند انجام این تکنیک بیشتر آشنا شدید ، به مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT خواهیم پرداخت.


مزایا و معایب کاشت مو FIT

برخی از مهم ترین مزایا کاشت مو FIT عبارت است از:

✔ با استفاده از این روش موها ظاهر طبیعی داشته و انجام کاشت مو به چشم نخواهد آمد.

✔ کم تهاجمی بودن و عدم خونریزی شدید

✔ انجام کاشت مو بدون درد شدید

✔ می توان پس از انجام این روش اقدام به اصلاح موی سر نمود.

✔ جای هیچ گونه زخم و یا بخیه بر روی سر باقی نخواهد ماند.

✔ دوره نقاهت کوتاه مدت و انجام تکنیک کاشت مو در یک جلسه

✔ و...


البته کاشت مو همانند بسیاری دیگر از روش های زیبایی دارای معایبی نیز می باشد که این معایب عبارتند از:

• هزینه کاشت مو به روش FIT نسبت به روش های قدیمی بیشتر می باشد.

• افرادی که از بانک موی مناسبی برخوردار نیستند نمی توانند از این روش استفاده نمایند.

• در روز های اولیه پس از کاشت مو احتمال بی حسی ، خارش ، تورم ، کبودی و قرمزی در کف سر وجود دارد که پس از چند روز از بین خواهد رفت.

• افرادی که دارای میزان زیادی از طاسی سر هستند نمی توانند از این روش استفاده نمایند.


کاشت مو به روش FUT:

یکی دیگر از روش های مناسب و ایده آل جهت بازگشت موهای طبیعی در سر کاشت مو به روش FUT می باشد. FUT یا Follicular unit transplantation می باشد که به معنای پیوند واحد فولیکولار است. کاشت مو FUT فرآیندی جدید و پیشرفته می باشد که روند انجام آن بر اساس الگوی طبیعی رشد مو صورت خواهد گرفت. این روش برای کسانی مناسب می باشد که نواحی زیادی از سر آن ها دچار طاسی شده است.


روش انجام کاشت مو FUT

با استفاده از بی حسی موضعی نواحی مورد نظر جهت برداشت فولیکول جهت عدم احساس درد بی حس خواهد شد سپس گرافتی نواری باریک از مو در محل پرپشت مو برداشت شده (عموما نواحی پشت سر) و پس از آن ناحیه مورد نظر به وسیله بخیه های بسیار ظریف دوخته خواهد شد که پس از رشد مجدد مو شاهد جای بخیه ها نخواهیم بود.


گرافت که از محل مورد نظر برداشت شده است به وسیله پزشک به واحد های بسیار کوچک تقسیم می شوند که پس از ایجاد حفره هایی در محل مورد نظر که نیازمند کاشت مو می باشد این واحد های فولیکولی کاشته خواهند شد.پس از انجام کاشت مو محل مورد نظر می بایست جهت جلوگیری از عفونت ضد عفونی گردد و تا چند روز پس از عمل به وسیله یک باند پانسمان بسته شود.


روش کاشت مو FUT نیازمند مدت زمان بیشتری جهت بهبودی نسبت به کاشت مو FIT می باشد تا روند درمان به درستی پیش رود.همچنین توصیه و مراقبت های بعد از کاشت مو FUT در جهت نتیجه نهایی کاشت مو بسیار موثر می باشد.


حال که با روند انجام این تکنیک آشنا شدید به مزایا و معایب کاشت مو FUT خواهیم پرداخت.


مزایای کاشت مو FUT عبارتند از:

✔ این روش گزینه مناسبی برای افرادی که دچار طاسی وسیع هستند می باشد.

✔ در طول یک جلسه می توان میزان قابل توجهی از تار مو را بر روی مناطق کم پشت کاشت.

✔ هزینه کاشت مو به روش FUT ارزان تر از بسیاری دیگر از روش های کاشت مو می باشد.

✔ با استفاده از کاشت مو FUT موها ظاهر طبیعی و مانند قبل از ریزش پیدا خواهند کرد.

✔ مدت زمان عمل کاشت مو با استفاده از این روش نسبت به کاشت مو FIT کمتر می باشد.

✔ با استفاده از بی حسی موضعی این روش بدون درد و یا با درد بسیار خفیف انجام می گیرد.


معایب کاشت مو به روش FUT عبارتند از:

• ایجاد بخیه در پشت سر جهت برداشت گرافت و ترمیم نسبتا زمان بر آن (تا 2 هفته)

• چنانچه موی سر پس از کاشت مو به صورت کامل تراشیده شود محل بخیه ها در پشت سر نمایان می شوند.

• مدت زمان دوره نقاهت این روش نسبت به کاشت مو FIT بیشتر می باشد و به دلیل ایجاد زخم و بخیه ممکن است درد و ناراحتی بیشتری نسبت به برخی از روش ها داشته باشد.


در این مقاله به طور خلاصه به معرفی دو روش نوین کاشت مو پرداخته شد. جهت انجام هریک از روش های کاشت مو و یا مشاوره در زمینه سایر روش ها و هزینه کاشت مو می توانید با متخصصان کلینیک زیبایی نورا در ارتباط باشید.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید