nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

روش های تقویتی بعد از کاشت مو

روش های تقویتی بعد از کاشت مو

ریزش مو در حدود 60 درصد آقایان و 10 درصد از خانمها رخ میدهد؛ البته طاسی سر آقایان و خانمها الگوی متفاوتی دارد اما روش های درمانی بسیاری برای انواع پوست و نوع ریزش وجود دارند. کاشت مو روشی است که در آن فولیکول های مو از ناحیه پرتراکم سر (یا بدن) به ناحیه مورد نظر پیوند زده می شوند. برای انجام پیوند مو به دو چیز نیاز است: وجود موهای سالم در ناحیه اهدا کننده (بانک مو) و توانایی رشد موهای پیوند شده در ناحیه دچار ریزش.


در جلسه ابتدایی مشاوره با پزشک متخصص بعد از بررسی سلامت پوست و توانایی رشد موهای جدید، پزشک به بررسی علت ریزش و انتخاب روش کاشت مو خواهد پرداخت؛ در برخی موارد ممکن است برای بررسی مناسب بودن کاندید کاشت، آزمایش خون نیز صورت گیرد. معمولا بسیاری از بیماران نتیجه نهایی کاشت مو را بعد از شش تا نه ماه مشاهده می کنند اما ممکن است گاهی این مدت به یکسال نیز افزایش پیدا کند؛ البته در مدت زمان دو تا هشت هفته بعد از پیوند موهای کاشته شده می ریزند و مجددا رشد می کنند و تا ماه سوم بسیار نازک هستند که کاملا طبیعیست.


مراقبت های بعد از کاشت مو

کاشت مو یک عمل بسیار دقیق و حساس است و مراقبت های بعد از پیوند مو تاثیر مهمی درنتیجه خواهد داشت، این مراقبت ها به طور دقیق توسط پزشک به هر بیمار گفته خواهد شد. البته روند انجام، نتیجه نهایی و مراقبت های بعد از کاشت مو برای هر بیمار ممکن است متفاوت باشد اما به طور کلی نکات زیر به بیماران توصیه می شود. بعد از انجام پیوند مو، بیمار باید به خانه رفته و استراحت کند و فعالیت های روتین خود را حداقل تا روز بعد انجام ندهد.


بیمار پس از کاشت مو برای جلوگیری از تورم بهتر است تا سه شب با زاویه 45 درجه بخوابد و هر دو تا سه ساعت از کمپرس یخ بر پیشانی خود استفاده کند. به یاد داشته باشید که استفاده از داروهای مسکن باید تنها با تجویز پزشک انجام شود و از مصرف آسپرین و بستنی خودداری کنید. یکی دیگر از مواردی که معمولا قبل و بعد از تمام عمل های زیبایی به بیماران توصیه می شود، عدم استفاده از دخانیات و نوشیدنی های الکلی می باشد، زیرا آنها میتوانند باعث خونریزی در حین پیوند و دوره نقاهت طولانی شوند.

روش های تقویتی پس از کاشت مو


روش های تقویتی بعد از کاشت مو

کاشت مو یک روش قطعی و طبیعی در درمان ریزش موی افراد می باشد که روش های متفاوتی برای انجام آن وجود دارد. همانطور که گفته شد مراقبت های بعد از کاشت مو تاثیر بسیاری در نتیجه بدست آمده خواهد داشت و قطعا موهای کاشته شده برای دوام بیشتر و سلامتی نیاز به مراقبت های فراوانی مخصوصا در روزهای اولیه دارند. علاوه بر مراقبت هایی که در خصوص جلوگیری از عوارض بعد از کاشت مو انجام می شوند، روش های تقویتی بعد از کاشت مو هم هستند که به رشد بیشتر موهای پیوندی و تقویت موهای قبلی کمک می کنند.


1- تغذیه

یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در رشد موها تغذیه مناسب می باشد، به همین دلیل توجه به غذاهایی که پس از کاشت مو میخورید اهمیت فراوانی دارد. موها برای رشد خود به انواع ویتامینها و مواد مغذی مانند آهن، امگا3، ویتامین های B وC نیاز دارند که میتوان آنها را ازغذاها دریافت کرد.


برای تقویت موها بعد از کاشت مو به افراد توصیه می شود غذاهای مملو از پروتئین مانند حبوبات، گوشت، سویا و غلات؛ غذاهای دارای اسید چرب طبیعی امگا3 مانند ماهی، تخم مرغ، روغن جلبک و بذر کتان و غذاهای دریایی؛ غذاهای سرشار از آهن مانند جگر، سویا، اسفناج، عدس و سبزیجات و غذاهای دارای ویتامین مانند انواع میوه و سبزیجات، سیب زمینی، نجود، گوشت، ماهی و تخم مرغ مصرف کنند. از آنجا که بعد از کاشت مو ریشه موهای کاشته شده حساس ترند بهتر است تا چند هفته بعد از عمل پیوند از غذاهای بدون روغن و کم چرب استفاده شود، همچنین مصرف شکر، قند و نمک را تا حد امکان قطع کنید.


2- شامپو

شستشوی مو بعد از کاشت مو یکی از مهمترین مواردیست که در نتیجه نهایی مو تاثیر بسیاری می گذارد، به صورتی که از روز دوم بعد از پیوند امکان شستشوی مو با شرایط خاصی وجود دارد. استفاده از شامپوی مخصوص کاشت مو با توجه به نوع پوست سر و موهای افراد، روش کاشت مو توسط پزشک معرفی می شود که ویژگی هایی نظیر کاهش سوزش و خارش، آنتی اکسیدانی، ضدعفونی کنندگی و تنظیم چربی دارد.


زمان و نحوه شستشوی موها توسط پزشک به شما گفته خواهد شد که معمولا از روز دوم یا سوم بعد از کاشت امکان شستشو با شامپوی گفته شده و با آب نسبتا گرم و کم فشار بدون مالش سر و به آرامی وجود دارد. عدم توجه به این موارد و استفاده از شامپوهای متفرقه ممکن است باعث رشد بسیار کم یا ریزش مجدد موها شود.


3- قرص

با توجه به اینکه کاشت موی طبیعی نتیجه تضمینی دارد اما برای تقویت بیشتر و مراقبت از سلامت مو به برخی از افراد استفاده از قرص توصیه می گردد؛ این قرص ها با هدف قطع ریزش موهای قبلی فرد و تقویت رشد موهای پیوند شده توصیه می شود. تنوع قرص های تقویتی بعد از کاشت مو فراوان است و پزشک متخصص با توجه به وضعیت جسمی هر فرد و تناسب قرص با بدن او برای وی دارویی تجویز می کند. مصرف این قرص ها معمولا برای تمام بیماران مخصوصا در هفته اول تجویز می شود و متداول ترین آنها زینک پلاس و سایر ویتامین های ضروری، قرص فیناستراید و محلول ماینوکسیدیل هستند.


در پایان می توان گفت روش های تقویتی بعد از کاشت مو با توجه به توصیه های پزشک متخصص ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد، اما به طور کلی موارد موثر بر رشد بهتر موها در این مقاله گفته شد. در کلینیک زیبایی نورا توصیه های لازم اختصاصی برای هر فرد برای مراقبت از موها بعد از کاشت گفته می شود و بهترین نوع تغذیه، شامپوی مناسب و قرص های مکمل نیز معرفی می شوند.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید