nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

روش های رشد ریش و سبیل در منزل

روش های رشد ریش و سبیل در منزل

هر مرد به طور متوسط ​​30000 تار مو روی ریش خود دارد. که برخی سریع رشد می کنند، برخی کند و برخی به صورت فرفری. موهای ریش بسته به اینکه مربوط به کدام قسمت صورت باشند رفتار متفاوتی دارد. الگوهای رشد بسته به سن و ژنتیک از فردی به فرد دیگر متفاوت است. علاوه بر این موهایی که در هر یک از مناطق مختلف صورت رشد می کنند دارای طول منحصر به فرد خود هستند که بازهم از فردی به فرد دیگر متفاوت است. کاشت ریش و سبیل بهترین و موثر ترین روش برای افرادی است که رشی و سبیل کم پشتی دارند. برخی از مردان می توانند سبیل های بلند داشته باشند در حالی که بسیاری دیگر از افراد بر اساس دلایلی که گفته شد نمی توانند از ریش و سبیل پر پشت بهره ببرند.


عواملی که رشد ریش و سبیل را تحت تأثیر قرار می دهند :


ژنتیک

ریش و سبیل هر فرد تحت تاثیر ژن های فرد می باشد. اگرچه ممکن است ریش و سبیل فرد دقیقاً همانند پدر، پدربزرگ یا پدر پدر بزرگ نباشد، اما زبری، رنگ و طول را ژنتیک تعیین می کنند


سن

سن در تعیین سرعت رشد ریش و سبیل موثر می باشد. موی صورت مردها از حدود 13 سالگی شروع به رشد می کند. اما به طور معمول سریعترین و بیشترین میزان رشد مو بین سنین 25 تا 35 سالگی اتفاق می افتد. با افزایش سن مردان سرعت رشد موی ریش و سبیل کم می شود.


هورمون تستوسترون

مقادیر بالای تستوسترون منجر به افزایش احتمال رشد موهای زائد صورت و بدن می شود. اما نکته قابل توجه این است که مردانی که سطح تستوسترون بالاتری دارند اغلب به دلیل داشتن دی هیدروتستوسترون بیشتر در معرض طاسی قرار دارند. اگر تعجب می کنید که چرا بسیاری از مردان با ریش بلند کچل نیز هستند،به علت DHT می باشد. علت کمبود تستوسترون کاملاً مشخص نیست اما برخی تحقیقات نشان می دهد که ژنتیک و محیط نیز از عوامل تاثیر گذارند.

کاشت ریش و سبیل


ورزش

ورزش (به طور خاص تمرین با وزنه) باعث افزایش سطح تستوسترون می شود. حرکاتی که چندین عضله را به کار می گیرد موثرترین حرکات هستند. فشارهای کششی، اسکات، ددلیفت، ردیف ها و پرس های سینه نیز از حرکات عالی می باشند.


خواب مناسب

هشت ساعت خواب کامل سلامت و کیفیت ریش و سبیل، و همچنین سرعت رشد آنها را بهبود می بخشد. دمای بدن در هنگام خواب کاهش یافته و منجر به افزایش گردش خون می شود ( از جمله گردش خون در فولیکول های مو و ریشه های آنها). هرچه مواد مغذی بیشتری بتواند به فولیکول مو و ریشه آنها برسد، برای رشد ریش و سبیل مفید تر خواهد بود.


استرس

وقتی کسی می گوید استرس باعث ریزش مو می شود دروغ نگتفه است. در واقع استرس می تواند سرعت رشد ریش و سبیل و موی سر را تغییر دهد زیرا باعث ضعف سیستم ایمنی بدن شده و ضعف سیستم ایمنی بدن به معنای رشد کمتر مو می باشد.


سیگار کشیدن

خطرات توتون و تنباکو زیاد است اما یکی از خطرات مصرف آنها این است که سیگار کشیدن ممکن است منجر به ریزش مو شود (از جمله موهای ریش و سبیل). این نیز یک دلیل دیگر برای ترک سیگار می باشد.


رژیم غذایی

یک رژیم غذایی کامل و سرشار از پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی به حفظ موهای ریش و سبیل کمک کرده و رشد بالقوه موها را به حداکثر می رساند. مو از پروتئین تشکیل شده است، بنابراین دریافت کافی پروتئین در رژیم غذایی ضروری می باشد. کمبود پروتئین می تواند موجب شکنندگی موهای ریش و سبیل شود. ویتامین های B، C و D و روی و آهن بر روی سلامتی و رشد مداوم ریش و سبیل تاثیر گذار هستند.در زیر لیستی از بهترین غذاها برای رشد ریش و سبیل آمده است.


سیب زمینی شیرین: سرشار از بتاکاروتن که به رشد موهای ریش کمک می کند. بتاکاروتن به ویتامین A تبدیل شده، و منجر به رشد موهای ریش و سبیل می شود.

صدف: یکی از منابع روی. روی یک ماده معدنی مهم است که به سلول های مسئول ساخت مو کمک می کند. صدف همچنین یک منبع پروتئین می باشد.

تخم مرغ: غنی از پروتئین و منبع طبیعی بیوتین می باشد، که باعث تقویت مو شده و مکمل شناخته شده ای است که رشد ریش را تقویت می کند. تخم مرغ همچنین دارای بسیاری از مواد معدنی مانند آهن، کلسیم و روی می باشد.

اسفناج: اسفناج غنی از کلسیم، آهن، منیزیم، پروتئین و پتاسیم است که همه از عوامل اصلی رشد ریش و سبیل هستند.

دارچین: دارچین باعث افزایش اکسیژن رسانی به فولیکول های مو می شود.

جگر: این اندام حیوانی مملو از پروتئین، آهن و بیوتین است.

غذاهای غنی از بیوتین: آجیل، مانند بادام، بادام زمینی، گردو، سویا و سایر حبوبات، غلات سبوس دار، موز، گل کلم و قارچ.


ورزش کردن، خواب کافی، دروی از عوامل استرس زا، سیگار نکشیدن و داشتن رژیم غذایی مناسب می تواند به رشد ریش و سبیل کمک کند. چنانچه دچار کم پشتی ریش و سبیل خود هستید می توانید جهت مشاوره ، کاشت ریش و همچنین هزینه کاشت ریش و سبیل با کارشناسان کلینیک زیبایی نورا در ارتباط باشید.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید