nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

آیا شما از اصلاح یا اپیلاسیون خسته شده اید؟ آیا از بین بردن موهای زائد، باعث ایجاد آکنه روی پوست شما می شود؟ در این صورت لیزر موهای زائد گزینه ی بسیار مناسبی برای شما می باشد. متخصصان پوست از لیزر برای ازبین بردن  موهای زائد صورت و بدن استفاده می کنند. به لطف پیشرفت های فن آوری، بیشتر افراد با خیال راحت می توانند موهای زائد خود را لیزر کنند. از بین بردن موهای زائد می تواند 6 جلسه یا بیشتر طول بکشد. پس از آن، لیزر موهای زائد در بیشتر نواحی بدن دائمی است.


لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد یک روش راحت و غیر تهاجمی برای کاهش دائمی یا از بین بردن موهای زائد صورت یا بدن است. این روش باعث می شود که پوست صاف و نرمتر به نظر برسد و یک روش ملایم می باشد که می تواند مناطق بزرگتر را با حداقل درد و بدون آسیب درمان کند.


از آنجا که لیزر موهای زائد فقط روی رشد فولیکول های مو تأثیر می گذارد، ممکن است چندین روش لیزر موهای زائد برای کاهش مو قابل توجه باشد.هدایت نور متمرکز بر روی فولیکول های مو باعث مهار توانایی رشد موها بدون ایجاد اختلال در سطح پوست می شود.در لیزر موهای زائد از پرتو گسترده ای استفاده می کنند که امکان حذف همزمان چندین فولیکول مو را می دهد.


عوارض جانبی لیزر مو های زائد چیست؟

لیزر موهای زائد، می تواند باعث ایجاد چند عارضه متفاوت در فرد شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. در صورت به وجود آمدن عوارض جانبی پایدار، باید با متخصص پوست خود مشورت کنید.البته تمامی عوارض جانبی لیزر موهای زائد موقتی می باشد و چنانچه قرد در کلینیکی مجهز و با بکارگیری متخصصان این زمینه اقدام به انجام این کار نماید احتمال وقوع این عوارض به حداقل خواهد رسید.کلینیک زیبایی نورا یکی از مجهز ترین کلینیک ها در زمینه لیزر موهای زائد و سایر تکنیک های زیبایی می باشد و شما می توانید با مشاوره و یا مراجعه به این کلینیک تمامی نیاز های خود را از نظر زیبایی برطرف نمایید.


قرمزی و سوزش

لیزر موهای زائد به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. که موجب می شود بدن به این امر واکنش نشان داده و در بسیاری از افراد قرمزی و سوزش در مناطق آسیب دیده به وجود آید. همچنین ممکن است باعث سوزش، نازک شدن و تورم پوست شود.


این علائم معمولاً کوتاه مدت هستند. ناحیه آسیب دیده معمولا شبیه به پوستی است که به تازگی اپیلاسیون شده. برخی از متخصصان پوست از ماده بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست به روند لیزر موهای زائد استفاده می کنند.


تحریک بعد از واکنش اولیه و معمولاً طی چند ساعت پس از درمان، کاهش می یابد. تورم و قرمزی ممکن است به خوبی به کمپرس های یخی یا حمام خنک پاسخ دهند و از بین روند.


پوسته پوسته شدن

در برخی از افراد لیزر موهای زائد موجب پوسته پوسته شدن پوست می شود. که به طور معمول یک موضوع جزئی بوده اما می تواند ناخوشایند باشد.


پوسته پوسته شدن بعضی اوقات می تواند منجر به زخم شود. اما با مراقبت از قسمتی که لیزر می شود مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل پایدار جلوگیری کند.


تغییر در رنگ پوست

بعضی مواقع لیزر موهای زائد موجب تغییرات جزئی در رنگ پوست در قسمت هایی که لیزر موهای زائد را داریم می شود. پس از لیزر موهای زائد پوست ممکن است کمی تیره تر یا روشن تر شود.


افرادی که دارای پوستی روشن تر هستند، پوست آنها تیره تر و افرادی که رنگ پوست تیره دارند ممکن است تغییر رنگ روشن تر را تجربه کنند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی برمی گردد.


آسیب دیدگی چشم

روش برداشت مو شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنیست که احتمال آسیب جدی چشم وجود دارد، به ویژه هنگامی که یک پزشک روی صورت فرد کار می کند.


هم فرد تحت معالجه و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام لیزر موهای زائد از از آسیب دیدن چشم جلوگیری کنند.


خطر عفونت پوست

مانند سایر روش های از بین بردن موهای زائد، آسیب دیدن فولیکول های مو با لیزر می تواند در موارد بسیار کم موجب عفونت شود.


افرادی که علائم عفونت دارند باید حتما به متخصص پوست گزارش دهند. در صورت بروز عفونت، نباید از کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه در مناطق زیادی از پوست استفاده کرد.


عوارض جانبی نادر

لیزر موهای زائد در برخی موارد موجب بروز یکسری عوارض جانبی خیلی نادر شامل موارد زیر می شوند:

سوختگی و تاول

اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد. با این وجود، هنگامی که یک پزشک واجد شرایط و مجرب این کار را انجام می دهد، احتمال سوختگی و تاول زدن بسیار نادر است.


برای لیزر موهای زائد از لیزرهای پر حرارت استفاده می کنند. پزشک ممکن است قبل از استفاده از لیزر دستگاه خنک کننده را روی پوست فرد بمالد. که به جلوگیری از سوختن پوست کمک می کند.


زخم شدگی

زخم زخم شدگی معمولاً جز عوارض لیزر موهای زائد نیست. با این حال، خطای پزشک در طول لیزر ممکن است باعث ایجاد زخم شود. اگر لیزر موهای زائد توسط متخصصان مجرب و باتجربه انجام شود امکان زخم شدگی وجود ندارد.


همانطور که گفته شد ، چنانچه تمامی مراحل انجام لیزر موهای زائد توسط متخصص صورت بگبرد و همچنین کلینیک مورد نظر از تمامی امکانات و تجهیزات روز دنیا برخوردار باشد ، عوارض لیزر موهای زائد به کمترین میزان خواهد رسید.شما می توانید جهت انجام لیزر موهای زائد تمام تکنیک های زیبایی روز دنیا را در کلینیک زیبایی نورا تجربه نمایید.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید