nora-clinic

88877515

nora-clinic

info[at]nora-clinic.com

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

مراحل رشد مو پس از کاشت طبیعی

مراحل رشد مو پس از کاشت طبیعی

کاشت مو نوعی جراحی است که برای موهای کم پشت و طاس به کار می رود. پزشکان از دهه 1950 این روش را در ایالات متحده استفاده می کردند، اما تکنیک های این روش در سالهای اخیر تغییر زیادی کرده است. معمولاً این عمل در کلینیک انجام می شود. ابتدا جراح منطقه دهنده را تمیز و سپس بی حس می کند. معمولا از دو روش برای کاشت مو استفاده می شود: عمل جراحی نوار واحد فولیکول (FUSS) یا استخراج واحد فولیکولی (FUE).


در روش FUSS، جراح نوار 6 تا 10 اینچی را از قسمت پشت سر خارج می کند. آن را کنار گذاشته و پوست سر را می بندد. این ناحیه بلافاصله توسط موهای اطراف آن پنهان می شود. در مرحله بعد تیم جراحی نوار برداشته شده را به 500 تا 2000 پیوند ریز با یک مو یا فقط چند مو تقسیم می کنند. تعداد و نوع پیوند بستگی به نوع مو، کیفیت، رنگ و اندازه منطقه مورد نظر دارد.


اما در روش FUE تیم جراح پشت پوست سر را تراشیده و سپس پزشک فولیکول های مو را یکی یکی با استفاده از پانچ برداشت می کند.


از این پس هر دو روش یکسان هستند. پس از آماده سازی گرافت ها جراح ناحیه ای را که موها بر روی آن کاشت می شوند را تمیز و بی حس می کند، سوراخ یا شکاف هایی با چاقوی کوچک جراحی یا سوزن ایجاد می کند، و هر گرافت در یکی از سوراخ ها قرار می گیرد. بسته به تعداد کاشت مو انجام شده ، این روند حدود 4 تا 8 ساعت طول می کشد.


به غیر از تمامی نکات فردی که قصد انجام کاشت مو را دارد ، پیش از انجام این کار نیازمند طی مراحلی می باشد که با انجام این کار ها این تکنیک به بهترین شکل ممکن انجام شود.شما می توانید تمامی این نکات را در مقاله قبل از کاشت مو چه اقداماتی باید انجام دهیم مطالعه نمایید.

کاشت مو طبیعی


مراحل رشد مو

بیماران بعد از کاشت مو چهار دوره رشد مو را تجربه می کنند.


مرحله اول تلوژن TELOGEN

اولین مرحله بعد از کاشت مو در واقع ریختن موها است. هنگام پیوند فولیکول جراح موهای یک قسمت از پوست سر شما را به قسمت طاس یا بخش کم پشت شده مو منتقل می کند. ریزش مو معمولاً به دلیل استرس در هنگام خارج شدن و قرار گیری مجدد هر فولیکول است که باعث رشد موهای سالم و جدید می شود. این مرحله به طور معمول تا دو هفته بسته به سرعت رشد مو فرد ادامه دارد. با این وجود ممکن است در بعضی موارد قبل از شروع رشد مناسب موها مرحله تلوژن تا چهار ماه ادامه یابد.


مرحله آناژن ANAGEN

مرحله آناژن که بیشتر به عنوان مرحله رشد شناخته می شود زمانی است که موهای جدید شروع به رشد می کنند و همچنین جراح می تواند تشخیص دهد که آیا فرد نیاز به جلسه کاشت مو اضافی دارد یا نه. فولیکول ها شروع به تولید مو می کنند موهای کاشت شده با سرعت مختلف رشد می کنند، اما متوسط رشد آنها می تواند تا نیم اینچ در هر ماه باشد. این مرحله ممکن است 2 تا 6 سال به طول می انجامد که برای هر فرد متفاوت است.


مرحله کاتاژن CATAGEN

کاتاژن مرحله ای است که اساساً رشد موها متوقف می شوند اما موها نمی ریزند. این مرحله قسمتی از فرایند ایجاد موی جدید می باشد. با این حال فقط در حدود 2 تا 4 هفته تا حرکت به مرحله نهایی ادامه دارد.


مرحله دوم تلوژن TELOGEN

این مرحله آخرین مرحله پس از انجام عمل کاشت مو است. اگرچه این اسم مشابه مرحله اول است اما در واقع کمی متفاوت می باشد. برخلاف مرحله اول تلوژن بسته به فولیکول های مو مرحله دوم در حدود 3 تا 4 ماه دوام خواهد داشت. در این مرحله ریزش مو اتفاق میافتد. اما نگران نباشید قابل توجه نخواهد بود.


مدت زمان رشد موها پس از کاشت مو بدین گونه می باشد:

یک روز بعد از عمل کاشت مو

روز بعد از عمل کاشت مو زمان بسیار مهمی برای مشاهده نتایج است. می توانید باند را از ناحیه اهدا کننده جدا کرده و محل گیرنده را به آرامی با یک دستمال مرطوب یا اسفنج تمیز کنید تا خون خشک شده را پاک کنید. گرافت های پیوند شده در این مرحله همه خراشیده می شوند، بنابراین مهم است که محل کاشت را از مالش، خراش یا سوزش محافظت کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که روز بعد از عمل به انجام کار های روزمره خود مشغول شوید. هر گونه تورم، پوسته پوسته شدن یا قرمزی ایجاد شده پس از پیوند مو باید طی 5 تا 7 روز کاملاً برطرف شود.


7 تا 10 روز بعد از عمل کاشت مو

در این دوره باید به مراقبت از گرافت های پیوند شده بپردازید و تمام دستورالعمل های پس از عمل را انجام دهید. در طی این مرحله منطقه اهدا کننده بهبود یافته، موهای کاشت شده شروع به رشد می کنند. یک اثر زخم در اطراف هر واحد فولیکولی پیوند شده شکل می گیرد. تا پایان 10 روز اول این زخم ها همه باید از بین برود.


2 تا 3 هفته بعد از عمل کاشت مو

تقریباً دو هفته بعد از عمل جراحی کاشت مو، ممکن است که موهای تازه پیوند شده ریزش پیدا کنند. که یک بخش کاملاً طبیعی از روند بهبودی بوده و به این معنی نیست که گرافت ها نتوانسته اند ریشه بگیرند. این زمان یک قدم طبیعی در چرخه رشد مو برای ریزش موهای قدیمی است، خود ساقه مو می ریزد، اما واحدهای فولیکول کاملاً دست نخورده باقی می مانند و شروع به رشد موهای جدید می کنند.


1 تا 4 ماه بعد از عمل کاشت مو

چند ماه بعد از عمل کاشت مو، زمان آغاز مرحله رشد موهای تازه پیوند شده است. در این مرحله پیوندهای جدید به عنوان رشته های ظریف در پوست سر ظاهر می شوند. هرگونه قرمزی یا سوزش در ناحیه اهدا کننده نیز باید در این مرحله برطرف شود.


5 تا 9 ماه بعد از عمل کاشت مو

در طی این مرحله حجم قابل توجهی مو رشد کرده و در پایان این دوره موها شروع به ضخیم شدن می کنند و شما قادر خواهید بود به هر روشی که می خواهید موهای خود را کوتاه یا رنگ کنید. منطقه اهدا کننده تا این مرحله کاملاً بهبود می یابد.


9 ماه بعد از عمل کاشت مو

تا این مرحله تقریباً 80 درصد موهای جدید رشد می کنند و نتایج کاشت مو بسیار قابل توجه خواهد بود. در این مرحله مشخص می شود که نتیجه نهایی چگونه خواهد بود.


یک سال بعد از عمل کاشت مو

یک سال پس از عمل کاشت مو روند پیوند کامل خواهد بود. ممکن است در برخی افراد رشد موهای جدید حتی بعد از یک ادامه یابد، اما برای بیشتر افراد پس از یک سال مرحله رشد مو تمام می شود. بعد از گذشت یک سال بیمارانی که ریزش مو زیادی دارند، می توانند کاشت مو دیگری انجام دهند.


چنانچه قصد استفاده از تکنیک های مختلف کاشت مو را دارید نکات بسیار مهمی از جمله کلینیک مجهز و معتبر و همچنین بهره گیری از متخصصان پوست و مو می بایست بررسی گردد. کلینیک زیبایی نورا به استفاده از جدید ترین امکانات و بروزترین متد های روز دنیا به همراه متخصصان پوست و مو آماده ارائه خدمات مختلف کاشت مو به شما عزیزان می باشد.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید