nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بسیاری از افراد به پیوند ابرو به عنوان روشی برای تقویت مجدد رشد موهای ابرو که پس از سالها چیدن تغییر کرده، علاقه مند هستند. اگرچه کاشت ابرو در اصل برای بازگرداندن موهای ابرو در بیمارانی که ریزش ژنتیکی ابرو داشتند یا به دلیل عارضه جانبی شیمی درمانی آن را از دست داده بودند استفاده می شد، اما در سال های اخیر تقاضای کاشت هم در کاربردهای پزشکی و هم از نظر آرایشی افزایش پیدا کرده است. اگرچه این روش راحتی در نظر گرفته می شود، اما جنبه های مختلفی باید پیش از انجام در نظر گرفته شود، ازجمله هزینه، آمادگی اولیه، عوارض جانبی و مراقبت های بعد از کاشت ابرو.


کاشت ابرو یک روش زیباییست که در آن فولیکول ها (پلاگین) مو با هدف رشد موهای جدید از این پیوندها و تکمیل ظاهری به ناحیه ابرو منتقل می شوند. دوره بهبود عمل پیوند ابرو نسبتا سریع است؛ به طوری که طی چند روز ابتدایی ممکن است متوجه کبودی و پوسته هایی اطراف ابرویتان شوید، پس از چند هفته موهای پیوند زده شده می افتند و پس از چند ماه موهای جدید ابرو رشد خواهند کرد.


از آنجا که روش کاشت ابرو غیر تهاجمی است عموماً فقط به بیهوشی موضعی احتیاج دارد و طی سه تا چهار ساعت انجام می شود؛ شما می توانید پس از یک یا دو روز فعالیتهای روزمره تان را به راحتی انجام دهید.


مراقبت های بعد از کاشت ابرو

تصمیم گیری در مورد پیوند ابرو معمولاً قدم بزرگی برای بیماران است زیرا نتیجه آن تحول زیادی را به همراه خواهد داشت؛ بنابراین متقاضیان معمولاً زمان زیادی را برای انتخاب درمانگاه مناسب، تکنیک های کاشت مو، پزشک های متخصص و سایر موارد مرتبط با عمل اختصاص می دهند. البته که این عوامل اهمیت زیادی دارد اما اطلاع از روند مراقبت های بعد از کاشت مو نیز به همان اندازه مهم می باشد. برای به دست آوردن بهترین نتیجه و جلوگیری از هرگونه مشکل، بسیار ضروریست که بعد از جراحی از ابروهای خود به خوبی مراقبت کنید؛ درست مثل هر عمل جراحی دیگر، شما باید به بدن خود فرصت دهید تا بهبود یابد.


این یک واقعیت است که عمل کاشت ابرو روشی کاملا ایمن می باشد، اما باید در نظر داشته باشید که هنوز یک جراحی پزشکی بوده و بنابراین نیاز به معاینه منظم دارد. معمولا روز بعد از کاشت ابرو، یک جلسه معاینه با پزشک جراح خواهید داشت تا مناطق مورد جراحی و احتمال خونریزی را بررسی کرده و پانسمان را تغییر دهد.


برای اطمینان از موفقیت جراحی، پزشک دستورالعمل های بعد از عمل را توضیح می دهد؛ از آنجایی که بدن هر فرد متفاوت است، پزشک توصیه های شخصی پس از کاشت ابرو را برای هر فرد گوشزد می کند. مهمترین نکات در مراقبت های بعد از کاشت ابرو عبارتند از:

• لازم است که برای جلوگیری از ریسک عفونت، سوزش و التهاب، که از محدود عوارض کاشت ابرو هستند، ناحیه مورد درمان را تمیز و عاری از باکتری نگه دارید.

• در طول روز اول، می توانید ابروهای خود را با محلولی که دکتر تجویز کرده شستشو دهید در غیر اینصورت اقدام به شستشو نکنید.

• بعد از 24 ساعت می توانید صورت و ابروی خود را به آرامی با شامپو مخصوص بشویید و خشک کنید. در طول هفته اول بهتر است حداکثر روزی دوبار اینکار را با فشار کم آب انجام دهید.

• بعد از هر بار شستشو از پماد یا محلول ضد باکتریایی که پزشک متخصص برای شما تجویز کرده استفاده کنید؛ این محصولات به نرم شدن زخم ها و بهبود پوست کمک می کنند.

• در سه روز اول پس از کاشت ابرو بهتر است که به پشت خوابیده و با قرار دادن بالش زیر گردن و شانه ها و حرکت ندادن سر از تماس صورت و ابروها با بالش جلوگیری کنید.

• در حدود 3 تا 7 روز پس از پیوند، قسمت هایی که پیوند انجام شده، شروع به پوسته دادن و ریزش می کنند؛ این پوسته ها ممکن است با خارش یا سوزش همراه باشند، از پزشک خود چاره آن را جویا شده و از خاراندن ابروها خودداری کنید.

• بعد از ریختن پوسته های ابرو ممکن است قرمزی خفیفی داشته باشید، و موهای پیوند شده شما طی 2-3 هفته آینده از بین بروند؛ این کاملاً طبیعی است، نگران نباشید.


مراقبت های طولانی مدت بعد از کاشت ابرو

شکل و ضخامت ابروهای کاشته شده را می توان بلافاصله پس از عمل مشاهده کرد تا ایده ای از نتیجه نهایی به شما ارائه دهد؛ همچنین دوران نقاحت کاشت ابرو بسیار کوتاه و نهایتا تا یک هفته می باشد. با توجه به تغییراتی که ابروها در طی روند بهبودی طی می کنند، نتیجه نهایی را بعد از حدود 4-6 ماه یا حتی تا یک سال مشاهده خواهید کرد. به یاد داشته باشید پیشرفت و بهبودی به زمان نیاز دارد؛ دقیقاً مانند کاشت مو، نتایج حاصل از پیوند ابرو نیز فوراً قابل مشاهده نیستند.


از زمانی که موهای جدید ابرو شروع به رشد میکنند، حدود 3 تا 4 ماه بعد از عمل پیوند ابرو، باید به طور مداوم از ژل های حالت دهنده مخصوص برای صاف نگه داشتن آنها بر روی پوست استفاده شود. موهای سر و ابرو تفاوت بسیاری با هم دارند، به همین دلیل پس از کاشت ابرو توسط موهای پشت سر باید موهای پیوند زده شده را آموزش دهید تا به مرور زمان شبیه به رشد ابروها شوند. از آنجا که موهای کاشته شده مانند موهای سر به سرعت رشد میکنند، باید ماهی یک یا دوبار آنها را کوتاه کرده و مرتب کنید. با توجه به توصیه پزشک متخصص پس از مدتی می توانید موهای اضافی اطراف را بچینید، البته تمیز کردن ابرو باید بسیار آرام و با دقت انجام شود. پس از گذشت مدتی موهای پیوند شده به شرایط عادت کرده و با رسیدن به طول معمولی ابروها رشدشان متوقف می شود.


مواردی که در مراقبت های بعد از کاشت ابرو نباید انجام دهید

• دو تا سه روز اول بعد از عمل پیوند ابرو مشروبات الکلی ننوشید؛ الکل خون را رقیق می کند و ممکن است باعث خونریزی شود. همچنین اگر داروهای مسکن ضد درد برایتان تجویز شده، تا پایان زمان مصرف آنها نیز از مصرف الکل خودداری کنید.

• برای اطمینان از ماندگاری موهای پیوند شده، پیشنهاد می شود حداقل دو هفته پس از عمل کاشت ابرو سیگار نکشید.

• بعد از کاشت ابرو، به مدت 2 هفته از شنا در استخر خودداری کنید.

• برای 3 یا 4 هفته اول از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب در ناحیه پیوند زده خودداری کنید. برای جلوگیری از تابش آفتاب می توانید از کلاه استفاده کرده و حتماً از ضد آفتاب نیز استفاده کنید تا بهترین محافظت را داشته باشید.

• به هیچ وجه ابروهای خود را تا مدتی مالش ندهید؛ زمان آن توسط پزشک به شما اطلاع داده خواهد شد.

• هرگز از درمان های شیمیایی یا لیزر در قسمت ابروهای کاشته شده استفاده نکنید.


تمامی این موارد جهت انجام صحیح این تکنیک و رسیدن به ابروهای دلخواه مهم می باشد.چنانچه قصد کاشت ابرو را دارید این نکته می بایست مورد توجه قرار گیرد که انجام این تکنیک می بایست توسط پزشک متخصص صورت گرفته و در کلینیکی با امکانات مجهز انجام شود.


کلینیک زیبایی نورا با بهره گیری از متخصصین در زمینه کاشت مو و ابرو و استفاده از بروزترین امکانات و شیوه های زیبایی آمادی ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید