nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

مزایا و معایب کاشت مو

مزایا و معایب کاشت مو

کم پشتی و ریزش مو یکی از مشکلاتی است که امروزه افراد بسیاری با آن دست و پنجه نرم می کنند.عوامل زیادی در به وقوع پیوستن این اتفاق می توانند سهیم باشند.یکی از مهم ترین عوامل به ارث رسیدن این مشکل از نسل های قدیم می باشد اما به جز عامل وراثت نوع زندگی و استرس های روزمره و همچنین عدم تغذیه و رسیدگی مناسب به مو سبب شده است که این مشکل بیشتر از گذشته اتفاق بیفتد.


به همین دلیل و با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی راه کار های متنوعی از جمله کاشت مو برای رفع و جلوگیری از ریزش مو به وجود آمده است که با استفاده از آن ها می توان موهای از دست رفته خود و چهره ی خود را به حالت قبل برگرداند.


در این مقاله قصد داریم به مزایا و معایب راه کار ها و شیوه های مختلف کاشت مو بپردازیم تا با استفاده از آن بهترین انتخاب را برای خلاص شد از این معضل انتخاب نمایید.


کاشت مو شیوه ای است که به وسیله آن قسمت هایی که می توان از آن مو برداشت شود انتخاب سپس از قسمت ریشه با تکنیکی خاص برداشته شده و در محل هایی که دچار ریزش و یا کم پشتی است کاشته می شود.از این تکنیک می توان در ابرو ، موی سر ، ریش و یا مژه استفاده کرد.این روش درمانی جز جراحی های سر پایی محسوب می شود اما با توجه به تکنیک های مختلف می توان دوره نقاهت متفاوتی داشته باشند.


مزایا و معایب کاشت مو به روش SUT:

یکی از بهترین و ایده آل ترین روش های کاشت مو امروزه با اشتفاده از تکنیک SUT می باشد.این روش کاشت نیازی به بیهوشی حین جراحی نداشته و با توجه به پیشرفت تکنولوژی می توان این تکنیک را با استفاده از دستگاه ها مخصوص انجام داد.که علاوه بر بالا بردن دقت سرعت انجام کار را نیز افزایش می دهد.


کاشت مو به روش SUT هیچ گونه جای زخم را به جای نخواهد گذاشت و همچنین درد و تورم در این شیوه بسیار نادر می باشد.تراکم مو با توجه به دقت دستگاه در این روش زیاد می باشد به طوری که می توان گفت کاشت با این شیوه می توان 3 برابر بیشتر از سایر روش ها ترکم مو را اجرا کرد.همچنین نتیجه این روش با توجه به عدم نظم کاشت مو ظاهری واقعی و به مانند موهای اولیه خود را به ارمغان خواهد آورد.


چنانچه در روش کاشت مو SUT از وسایل استریل استفاده نشود و نکات بهداشتی رعایت نگردد احتمال انتقال بیماری وجود دارد.از دیگر معایب احتمالی ایم روش احتمال تخریب بانک مو در هنگام برداشت می باشد.همچنین ایجاد حفره و یا اسکار به وسیله دستگاه محتمل می باشد.البته تمامی این نکات به عدم انجام صحیح این روش و یا عدم انجام آن به وسیله پزشکان متخصص بر می گردد.


مزایا و معایب کاشت مو به روشFIT:

در این روشجهت برداشت مو می بایست در محل برداشت بی حسی موضعی تزریق شود.پس از بی حس شدن محل مورد نظر برداشت مو به وسیله سوزن های بسیار ریز و ظریف انجام شده و در محل مورد نظر کاشته می شوند.از مزیت های این دوره می توان به کم بودن دوره ریکاوری آن اشاره کرد.دوره ریکاوری کاشت مو به روش FIT چیزی در حدود 3 روز می باشد.این روش می بایست زیر نظر پزشک متخصص صورت بگبرد.همچنین دوره بازپروری این دوره چیزی در حدود 4 الی 6 ماه می باشد.


از معایب این روش می توان به تعداد جلسات زیاد برای دستیابی به نتیجه ایده آل می باشد.همچنین در این روش بزرگترین ایراد تخریب احتمالی بانک مو می باشد که به همین علت در جلسات بعد موی کمتری را می توان جهت برداشت و کاشت در محل مورد نظر استفاده کرد.


مزایا و معایب کاشت مو به روش FUT:

این روش با توجه به این که ممکن است در سنین 18 تا 25 ریزش مو آندروژنیک وجود داشته باشد برای این سنین پیشنهاد نمی شود.کاشت مو به روش FUT با خونریزی همرا می باشد و نیاز به بیهوشی فرد دارد.


در این روش برشی نواری شکل از پوست پشت سر برداشته شده که عرضی در حدود 2 سانتی متر دارد.سپس این برش قطعه قطعه شده و فولیکول های مو از آن جدا و در مرحله آخر در محل مورد نظر کاشته می شود.از دیگر معایب این روش می توان به سردرد و نیاز به مراقبت های ویژه پس از عمل اشاره نمود.


پس می توان گفت این روش معایب بیشتری نسبت به دو روش قبلی دارد.از مزایای این روش می توان به عدم فورفتگی و یا برجستگی در پوست سر اشاره نمود.همچنین موهای کاشته شده حال طبیعی در پایان کار خواهند داشت.


مزایای کلی کاشت مو عبارتند از:

✔ رفع کچلی

✔ایجاد ظاهر بهتر و افزایش اعتماد به نفس ، ظاهری جوان تر و جذاب تر

✔ انجام کاشت مو راه حل دائمی بوده و از پایداری بیشتری نسبت به روش های موضعی برخوردار است.

✔ هزینه های کمتر.در نگاه اول تصور بر این است که هزینه های این روش بیشتر از سایر روش ها و درمان ها می باشد.اما توجه به این موضوع که شما در زمان کمتری ثبات را نسبت به روش های موضعی که نیاز به درمان های طولانی مدت دارند و احتیاج به خرید دارو های مختلف در طول زمان به نسبت طولانی تجربه خواهید کرد پس می توان گفت هزینه ی کاشت مو به مراتب از سایر روش ها کمتر می شود.

✔ ظاهری طبیعی و همانند سایر افراد.این ویژگی جز مهمترین مزیت های کاشت مو می باشد.با انجام تکنیکی مناسب خود می توانید ظاهر طبیعی گذشته خود را برگردانده به گونه ای که در نگاه کلی هیچ مشخصه ای از کاشت مو در شما دیده نشود.


به طور کلی معایب کاشت مو به شرح زیر می باشد:

• ایجاد عفونت احتمالی در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی در هنگام کاشت

• ایجاد جای زخم های دائمی و اسکار و یا حفره در پوست سر.

• آسیب های احتمالی به ریشه موهای که در اطراف محل برداشت وجود دارند.

• کم پشتی موقتی مو پس از کاشت مو

• احتمال سکسه پس از عمل در بین 5 درصد از افرادی که اقدام به کاشت مو می کنند.

• تورم ، کبودی ، قرمز شدن و خارش پوست سر در روزهای اول پس از عمل

• نگهداری و مراقبت های کلی پس از انجام کاشت مو به صورت مادام العمر

• هزینه های احتمالی زیاد

• نیاز به اصلاح مداوم مو


در پایان می توان گفت تمامی روش های درمانی جهت کاشت مو دارای معایبی هستند که می توان با تشخیص و شناخت آن ها کم عارضه ترین روش را انتخاب نمود.پس نمی توان هیچ روشی را به طور قطعی بهترین روش نسبت با سایر تکنیک ها دانست.این موضوع به شتخیص پزشک و بررسی بهترین روش با توجه به قرد نیز برمی گردد.به همین علت چنانچه تصمیم بر اینجام کاشت مو گرفته اید پیش از هر چیز با پزشکی متخصص مشورت کرده و با توجه به آن بهترین و ایده آل ترین روش را انتخاب نمایید.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید