nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT

مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT

روش های مختلفی برای بازگرداندن موهای از دست رفته وجود دارد که هرکدام از روش ها ویژگی ها ، مزایا و معایب خود را دارند.کاشت مو جز بهترین روش های درمانی می باشد که با استفاده از آن می توان موهای از دست رفته خود را به روز اول خود برگرداند.روش های مختلفی جهت انجام کاشت مو وجود دارد که یکی از این تکنیک ها کاشت مو به روش FIT می باشد.


نحوه کاشت مو به روش FIT:

در این روش گرافت های مو به صورت تک تک و یا به صورت گروهی از پشت سر فرد برداشت می شود.انجام برداشت مو در این مرحله با استفاده از هولدر های دستی صورت می گیرد و نیازی به جراحی در این تکنیک نمی باشد.انجام مرحله کاشت هم به صورت سرپایی بوده و با استفاده از بی حس کننده انجام می گیرد.


به وسیله پانچ مخصوصی که مخصوص این کار می باشد گرافت های مو از محلی که از قبل تعیین شده است برداشت می شود و با استفاده از همان پانچدر محل مورد نظر کاشته خواهد شد.در هر جلسه از کاشت مو به روش FIT چیزی در حدود 500 تا 1000 تار مو در قسمت های مورد نظر کاشته می شود.در انجام این فرآیند نکته مهمی که وجود دارد این است که برداشت گرافت ها از مناطق مختلف پشت سر می باشد تا با این کار آسیب شدیدی به یک محل خاص وارد نشود.به همین جهت تقسیم بندی محل های برداشت گرافت پیش از شروع کار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.این کار می بایست توسط پزشک متخصص انجام شود و نیاز به مهارت و تخصص دارد.


نکته دیگری که هنگام انجام این روش می بایست رعایت شود این است که در هنگام برداشت گرافت ها به ریشه مو فشار وارد نشود.با وارد شدن فشار در هنگام برداشت مو به وسیله پانچ ممکن است ریشه مو دچار آسیب شود و سبب آسیب وارد شدن به مو شود.


روش انجام این تکنیک به نسبت کاشت مو با روش FUT به مراتب ساده تر بوده و هزینه انجام آن کمتر می باشد.نکته مهمی که وجود دارد این است که افرادی که می خواهند اقدام به کاشت مو با روش FIT کنند می بایست از بانک موی مناسبی در قسمت پشت سر خود برخوردار باشند .در غیر این صورت می بایست با استفاده از سایر روش ها مانند ترمیم مو اقدام به بازگشت موهای از دست رفته خود کنند.


مزایای کاشت مو به روش FIT:

• عدم نیاز به بیهوشی و یا جراحی

• پیوند مو بدون درد و یا پانسمان

• عدم ایجاد زخم و یا جای اسکار پس از انجام روش

• ایجاد خط رویش طبیعی

• عدم محدودیت در تحرک و یا ورزش پس از انجام روش

• دوره ریکاوری کوتاه

• آسان بودن این روش نسبت به سایر روش ها


معایب کاشت مو به روش FIT:

• این روش برای افرادی مناسب است که از بانک موی مناسبی در پشت سر خود بهرمند باشند.در غیر این صورت ممکن است فرد دچار کم پشتی مو در قسمت برداشت شود.

• با استفاده از این روش فقط 500 تا 1000 تار مو را می توان برداشت نمود.

• ریزش برخی از موهایی که کاشته شده است با گذشت یک سال


روش FIT برای چه افرادی مناسب نیست؟

این روش برای افرادی که از بیماری هایی مانند دیابت نوع پیشرفته ،بیماری های عفونی ، افرادی که از زخم های التهابی رنج می برند ، کسانی که به مواد بی حسی حساسیت دارند ، دارای فشار خون غیر قابل کنترل می باشند و یا مشکلاتی در انعقاد خون دارند مناسب نمی باشد.


بهترین سن برای انجام این روش بین 25 تا 60 سال می باشد.اما افرادی که بالای 30 سال دارند می توانند بهترین کاندید برای انجام تکنیک FIT باشند.دلیل انتخاب این سن قابل پیش بینی بودن الگوی ریزش در این سنین می باشد.


به طور کلی می توان گفت کاشت مو با روش FIT قطعا یکی از بهترین روش ها برای بازگشت موهای از دست رفته می باشد.این که کدام روش برای شما مناسب می باشد به مولفه های زیادی وابسته است که نیاز به همفکری شما با پزشک متخصص خود دارد.اما با توجه به این که این روش روشی کم تهاجمی می باشد و از دشواری های کمتری نسبت به سایر روش ها برخوردار است افراد زیادی این روش را مناسب خود می دانند.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید