nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

مقایسه انواع روش های کاشت مو

مقایسه انواع روش های کاشت مو

در این مقاله قصد داریم برخی روش های مختلف کاشت مو را با یکدیگر مقایسه نماییم.پس با ما همراه باشید.


کاشت مو به روش FUT

در روش کاشت مو FUT نواری از پوست دارای مو از منطقه اهدا کننده پوست سر، معمولاً پشت سر برداشته می شود. به همین دلیل به عنوان جراحی نواری نیز شناخته می شود.


ذخیره موی منطقه اهدا کننده به شل بودن پوست سر و تعداد موهای موجود در هر سانتی متر مربع پوست سر بستگی دارد. روش کاشت مو FUT در مقایسه با کاشت مو FUE موهای بیشتری برداشت می کند.


سپس این نوار در زیر میکروسکوپ های قوی قرار گرفته و تیم جراحی آن را به دقت به گرافت های ریز حاوی واحدهای فولیکولی شامل یک تا چهار تار مو تقسیم می کند. این گرافت ها تا زمان کاشت، در محلول ذخیره سازی بافت سرد قرار می گیرند. سپس ناحیه اهدا کننده بخیه زده شده و معمولاً توسط موهای اطراف پوشانده می شود. بعد از 10 تا 14 روز بخیه ها برداشته می شوند و ناحیه اهدا کننده بهبود می یابد. اما یک زخم خطی در محل برداشت مو باقی مانده و فرد نمی تواند موهای خود را خیلی کوتاه کند.


کاشت مو به روش FIT

روش استخراج واحد فولیکولار (FUE) یا تکنیک جداسازی فولیکولار (FIT) یکی از روش های ترمیم موی مدرن است. برخلاف کاشت مو به روش FUT (جراحی نوار)​​، در این روش جای زخمی در پشت سر بیمار باقی نمی ماند. با استفاده از ابزار های دقیق، واحدهای فولیکولی منفرد را با حداکثر دقت و مهارت از منطقه دهنده برداشت می شوند. پس از آماده سازی برش ها در منطقه گیرنده، گرافت ها به صورت تکی در منطقه طاس قرار می گیرند. زاویه و جهت رشد به برش هایی که ایجاد شده است بستگی دارد. این روش دارای نتیجه طبیعی می باشد. بخاطر تسریع زمان بهبودی به بخیه نیازی نیست زیرا از پانچ های کوچکی در ناحیه اهدا کننده استفاده می شود که منجر به کاهش زمان بهبودی هم می شود. می توان حدود 800 تا1000 واحد فولیکولی را در یک جلسه روزانه استخراج و سپس کاشت کرد.


کاشت مو به روش SUT

در کاشت مو به روش SUT هیچ جای زخمی بر روی پوست سر باقی نمی ماند و مراحل کاشت مو همانند دو روش کاشت مو FUT و FIT می باشد با این تفاوت که به جای استفاده از هولدرهای دستی فولیکول ها توسط دستگاه از منطقه دهنده برداشت شده و در ناحیه گیرنده کاشت می شوند. بدین ترتیب آحتمال آسیب به گرافت های مو کم می شود.

روش های کاشت مو


مزایای روش کاشت موFUT

✔ برای بیمارانی که به تعداد زیادی گرافت نیاز دارند روش کاشت مو FUT معمولاً عملکرد نسبت به کاشت مو به روش FUE مناسب تر می باشد.

✔ نیازی به تراشیدن کل سر نیست: در روش FUT موها کوتاه نمی شوند و برای پوشاندن جای زخم خطی از آنها استفاده می شود.

✔ زمان جراحی کوتاهتر: فرآیند FUT بسته به وسعت منطقه گیرنده و تعداد گرافت های لازم، معمولاً بین 4 تا 12 ساعت طول می کشد. که به طور قابل توجهی کوتاه تر از روش FIT است که ممکن است نیاز به استخراج 2000 گرافت داشته و 10 ساعت یا در برخی موارد بیش از یک روز طول بکشد.

✔ هزینه کمتر: روش کاشت مو FUT اغلب ارزان تر از روش کاشت مو FIT می باشد.


مزایای روش کاشت موFIT

• در این روش برش در پشت سر ایجاد نمی شود و واحدهای فولیکولی به صورت تکی برداشت می شوند و فقط جای زخم های ریز نقطه ای باقی می ماند که به سختی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده هستند.

• این روش برای کسانی که موهای خود را خیلی کوتاه می کنند مناسب می باشد. همچنین

• برای افرادی که پوست سر آنها سفت، سخت و انعطاف ناپذیر است مفید می باشد.

• FIT برای پیوندهای نسبتاً کوچک مفید است.کاشت مو به روش FIT ممکن است برای بیماران جوان یا کسانی که فقط به تعداد نسبتاً کمی پیوند مو نیاز دارند مناسب تر باشد.


هر دو روش کاشت مو FUT و کاشت مو FIT تقریباً بدون درد بوده و فقط به بی حسی موضعی نیاز دارند.


مزایای روش کاشت موSUT

✔ داشتن خط رویش موی طبیعی (نتایج طبیعی)

✔ تراکم بالای موهای کاشته شده

✔ زمان جراحی نسبت به دو روش قبلی کوتاهتر می باشد.

✔ فاقد عوارض بیهوشی


معایب روش کاشت مو FUT

عیب اصلی روش کاشت مو FUT خطر ایجاد زخم و دوره بهبودی طولانی تر می باشد. در روش FUT اغلب در محلی که نوار اهدا کننده بریده می شود جای زخم خطی باقی می ماند.


معایب روش کاشت موFIT

مدت زمان جراحی طولانی مدت بوده و به جلسات بیشتری نیاز است. بزرگترین نقطه ضعف این روش این است که 10 تا 50 درصد آسیب به واحدهای مو در منطقه برداشت رخ می دهد، که به نوع پوست، ضخامت و نوع مو بستگی دارد (آسیب بیشتری به ریشه های موی فر و موج دار می رسد).


چنانچه قصد انجام هریک از روش های کاشت مو را دارید و یا جهت مشاوره های لازم در خصوص روش های کاشت مو می توانید با کارشناسان کلینیک زیبایی نورا در ارتباط باشید.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید