nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

کاشت مو چه عوارضی دارد؟

کاشت مو چه عوارضی دارد؟

کاشت مو از ایمن ترین روش های درمانی و عمل های زیبایی می باشد و دارای عوارض بسیار کمی است.اما به این نکته باید اشاره کرد که کاشت مو هم نوعی عمل جراحی محسوب می شود و مانند هر عمل دیگری ممکن استعوارض و یا خطراتی با خود به همراه داشته باشد.البته می توان گفت که اکثر عوارض کاشت مو را می توان پیشگیری نمود تا احتمال رویداد آن ها به کمترین حالت ممکن برسد.


ما در ابن مقاله قصد داریم به عوارض احتمالی کاشت مو اشاره کنیم تا با اطلاعات بیشتری در صورت نیاز به انجام کاشت مو اقدام نمایید.منظور از عوارض کاشت مو رخداد هایی می باشد که به صورت خود به خود و طبیعی اتفاق نمی افتد.از عوارض طبیعی کاشت مو می توان به تورم و قرمز شدن و... اشاره نمود اما عوارضی که در این مقاله قصد اشاره به آن ها را داریم عوارض احتمالی در صورت عدم رعایت برخی مسائل و یا دیگر موارد می باشد.


با توجه به بالا رفتن میزان تکنولوژی و پیشرفت علم محبوبیت این روش درمانی افزایش یافته است و تعداد انجام این عمل بسیار بیشتر از سال های قبل شده است.اما این افزایش متقاضی باعث شده است که پزشکان بسیاری با تخصص های غیر مرتبط در زمینه کاشت مو اقدام به انجام این کار کنند که به دلیل عدم مهارت های لازم و عدم گذراندن دوره های این روش درمانی شاهد بالا رفتن بروز عوارض در بین متقاضیان هستیم.


پس می توان گفت برای پیشگیری از بسیاری از این عوارض می بایست پیش از انجام کاشت مو اقدام به انتخاب یک کلینیک مجهز به همراه پزشکان متخصص در زمینه کاشت مو کرد.از دیگر موارد مهم جهت جلوگیری از رخداد برخی عوارض کاشت مو می توان به مراقبت های بعد از عمل اشاره کرد تا با انجام درست و صحیح آن ها عوارض این عمل را به حداقل برسانیم.


عوارض عمومی کاشت مو:

از عوارض عمومی کاشت مو می توان به ایجاد حساسیت به داروی بی حسی حین عمل ، عوارض عمومی در هنگام جراحی ، عوارض اتاق عمل ،ایجاد عفونت ، درد و خارش و ورم و یا سکسکه و سرفه اشاره نمود.


حساسیت به داروی بی حسی:

در بیشتر مواقع حساسیت به این دارو به دلیل ترسی است که بیمار در آن لحظه دارد و جنبه ی روانی آن بیشتر از جنبه ی حساسیت به دارو می باشد.حساسیت به داروی بی حسی اتفاقی نادر می باشد اما به منظور پیشگیری از این اتفاق پیشنهاد می شود آزمایشی در ارتباط با حساسیت به داروی بی حسی قبل از انجام کاشت مو انجام شود.


عوارضی که در اتاق عمل اتفاق می افتد:

احتمال بالا رفتن ضربان قبل پس از تزریق داروی بی حسی که این اتفاق با گذشت زمان حل می شود.چنانچه ب


عوارضی که پس از انجام کاشت مو اتفاق می افتد:

سنکوپ کردن بیمار می باشد.چنانچه جلسه ی کاشت مو بیشتر از حد به طول بیانجامد احتمال این اتفاق بیشتر می وشد.غش کردن و یا از دست دادن سطح هوشیاری از علائم این اتفاق می باشد که عموما کم خطر است.دلیل این اتفاق فشار بالای خون ، احساس درد شدید ، پایین بودن میزان قند خون در بدن ، کم آبی و... می باشد.


درد

یکی دیگر از عوارض عمومی کاشت مو احساس درد پس از انجام عمل می باشد.استفاده از دارو های بی حس کننده و یا تسکین دهنده می توان به میزان قابل توجهی درد را در شما کاهش دهد.


تورم

ایجاد ورم در محل کاشت مو به دلیل تجمع مایعات در زیر پوست یکی دیگر از عوارض عمومی کاشت مو است که این اتفاق با گذشت زمان طی چند روز پس از انجام عمل حل می شود.


خارش

خارش نیز از دیگر علائم شایع کاشت مو می باشد که دلیل آن می توان خشک شدن مو و یا ایجاد لخته و دلمه های خون در سطح پوست باشد.با استفاده از سرم شست و شو پس از انجام عمل می توان تا حد زیادی جلوی خارش را گرفت.شست و شوی مناسب و یا بهره گیری از داروهایی مانند آنتی هیستامین که ضد حساسیت هستند می تواند در تسکین این خارش موثر باشند.


ایجاد سرفه و یا سکسکه:

این عارضه جزو عوارضی است که احتمال رخداد بسیار کمی دارد اما می تواند تا 3 روز شما زا آزار دهد.دلیل این اتفاق هنوز مشخص نشده است اما احتمال این که دلیل آن تحریک شدن عصب های نواحی پوست سر باشد وجود دارد.


عفونت:

چنانچه موارد بهداشتی در هنگام برداشت و یا کاشت رعایت نشود احتمال عفونت در این دو ناحیه وجود دارد.اگرچه احتمال ایجاد عفونت بسیار کم می باشد اما می تواند سبب تورم ، قرمزی ، درد و یا ایجاد جوش شود.


عوارضی که در ناحیه کاشت ممکن است به وجود بیاید شامل التهابات فولیکول مو می باشد که به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی به وجود می آید.البته در برخی موارد این عارضه به علت بیماری های زمینه ای پوستی ممکن است رخ دهد.برای پیشگیری از این اتفاق نادر می توان از داروهای ضد باکتری و یا انتی بیوتیک ها استفاده نمود.


از دیگر عوارضی که احتمال وقوع آن در ناحیه کاشت مو وجود دارد می توان به رشد کم گرافت ها ، عدم تناسب در خط رویش و یا عروسکی جلوه کردن آن و همچنین تورم که از پیشانی شروع و می تواند تا قسمت های صورت مانند بینی پیشروی کند اشاره نمود.


بنا بر تشخیص پزشک پیش از آن که موها دچار ریزش کامل شوند می توانید از روش هایی مانند مزوتراپی ، پی آر پی و... استفاده نمایید تا با بهره گیری از این روش ها از ریزش موها جلوگیری به عمل آید.


کلینیک زیبایی نورا با بهره گیری از جدید ترین و بروزترین امکانات در خدمت شما عزیزان می باشد.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید