nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

10 نکته مهم در مورد کاشت مو

10 نکته مهم در مورد کاشت مو

کاشت مو یک عمل جراحی کوچک بی ضرر است که می تواند با پیوند فولیکول های جدید از بخش های مختلف بدن (معمولا پشت سر) در نواحی طاس یا کم پشت مردان و زنان باعث رشد مو به طور دائم شود. کاشت مو یک روش بسیار طبیعی و دائمی برای افرادی که دچار طاسی مردانه یا زنانه، خط موی پسروی شده، کشش های آلوپسی و ریزش بر اثر ضربه های موضعی هستند، می باشد.


عمل پیوند مو برای افرادی که ریزش موی پراکنده، طاسی لکه ای یا افرادی که موهای کافی در محل اهدا ندارند و برای افراد زیر 25 سال توصیه نمی شود. در سراسر جهان حدود 60 درصد از مردان و 50 درصد خانم ها انواع مختلفی از ریزش مو را تجربه می کنند و بسیاری از آنها از درمان های موضعی مانند ماینوکسیدیل استفاده می کنند.


اولین عمل کاشت مو در ژاپن در سال 1939 با موهای سر انجام شد و پس از آن با توسعه تکنیک پلاگین با پیوند موهای بزرگ و سپس برای به حداقل رساندن ظاهر مصنوعی موهای پیوند زده شده استفاده از پیوندهای کوچک و میکرو آغاز شد. با گذشت زمان روش های کاشت مو پیشرفت های فراوانی داشته و تقسیم فولیکول های مو به واحدهای کوچک تر و فاصله کمتر کاشت باعث طبیعی تر بودن خط رویش و کاهش عوارض پیوند مو شد.


10 نکته مهم در مورد کاشت مو


1- واقعیت های کاشت مو

در کاشت موی طبیعی از موهای پشت سر افراد به عنوان بانک مو استفاده می شود که باید در بهترین وضعیت خود قرار داشته باشند، به همین دلیل نمی توان به دفعات از آن استفاده کرد و تعداد فولیکول ها محدودیت دارد.


در طول زمان عوارض کاشت مو به حداقل ممکن رسیده اما درافراد مختلف ممکن است متفاوت باشد و در زمان های کوتاه و طولانی تر بهبود یابد اما تحت هیچ شرایطی موهای کاشته شده نمی ریزند. در روش های جدید کاشت مو با استفاده از دستگاه های پیشرفته و تکنسین متخصص سعی در استفاده بهینه از بانک موی افراد می شود و در بهترین حالت 70 درصد موهای کاشته شده جایگزین خواهد شد و اینکه انتظار داشته داشته باشیم تراکم موهای کاشته شده مانند روزهای نوجوانی باشد انتظارغلطی است و در این مورد باید حواسمان به برخی تبلیغات سودجویانه باشد.

کاشت مو


2- تاثیر سن بر کاشت مو

سن مشخصی از نظر پزشکی برای پیوند مو وجود ندارد اما به گفته متخصصان برجسته کاشت مو، سن ایده آل برای کاشت مو بالای 25 سال است،حتی در برخی موارد بالای 40 سالگی سن ایده آل محسوب می شود زیرا در این سن طاسی سر خود را نشان می دهد بنابراین بیماران می توانند پیوند مناسب را برای مشکل خود دریافت کنند. همچنین سن بر روی طراحی خط رویش تاثیر زیادی دارد، اما در صورتی که در سنین کمتر نیاز به کاشت مو داشته باشید لازم است بدانید که پزشکان بجز در موارد خاص معمولا برای افراد زیر 23 سال عمل پیوند مو را توصیه نمی کنند.


3- هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو در مقایسه با سایر روش های درمانی ممکن است بیشتر باشد اما در طول زمان مقایسه مزایای پیوند مو با سایر روش ها می توان دلیل هزینه آن را دریافت. هزینه کاشت مو با توجه به کلینیک، روش انتخابی، تجهیزات، وسعت طاسی و تخصص پزشکان متفاوت و بین 5 تا 9 میلیون تومان متغیر می باشد. البته هزینه عمل کاشت مو در ایران در مقایسه با سایر کشورها در کنار استفاده از روش های پیشرفته نسبتا مقرون به صرفه می باشد و به همین دلیل در سال های اخیر بسیاری از افراد از کشورهای همسایه برای انجام پیوند مو به ایران سفر می کنند.


4- بررسی روش های جایگزین کاشت مو

بر خلاف کاشت مو که روشی دائمی برای ترمیم طاسی سر و ریزش نقاط مختلف می باشد، روش های جایگزینی وجود دارند که بدون نیاز به جراحی برای افرادی که به دنبال روش هایی ارزان تر هستند مناسب می باشد.


روش های درمانی مانند مزوتراپی و پی آر پی و روش اصلاح ظاهر موها مانند میکرو اسکالپ سر از محبوب ترین روش ها در بین متقاضیان هستند. این روش ها نسبت به کاشت مو تنوع بیشتر و هزینه کمتر دارند؛ همچنین زمان انجام و دوره درمان آنها نیز کوتاه تر و بعضا با عوارض کمتری همراه هستند.اما از سوی دیگر روش های دائمی محسوب نمی شوند و به طور دائم نیاز به تمدید دارند.اینکه چه روشی می تواند جایگزین مناسبی برای کاشت مو باشد نیاز به بررسی و مشاوره با پزشک متخصص دارد. گاهی بهترین و تنها روش برای رهایی از طاسی سر کاشت مو است که در این صورت استفاده از روش های دیگر تنها به اتلاف زمان و پول شما منجر می شود.


5- بررسی درمان های دارویی ریزش مو

از مهم ترین داروهایی که برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرند فیناستراید و ماینوکسیدیل هستند. فیناستراید داروییست که برای درمان بیماری بزرگی غدد پروستات استفاده می شد؛ و امروزه برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه یا کم پشت شدن و عقب نشینی خط مو یا طاسی در مردان تجویز می شود.


ماینوکسیدیل معمولا که به نام Rogaine معروف است در ابتدا برای درمان فشار خون استفاده می شد و پس از آن با گذشت زمان افراد متوجه رشد مجدد موهای ریخته شده شدند. البته این داروها بر روی تمامی افراد نتیجه بخش نبوده در بسیاری از موارد پس از گذشت چند ماه به مرور زمان نتیجه را نشان میدهد. همچنین هرکدام از این داروها دارای عوارض هستند که لازم است قبل از مصرف با پزشک متخصص در این مورد گفتگو شود.

کاشت مو


6- اهمیت انجام کاشت مو توسط پزشک متخصص

انجام هرگونه جراحی و اعمال زیبایی و درمانی بهتر است که در کلینیک های معتبر و توسط افراد متخصص صورت بگیرد، تا علاوه بر کاهش عوارض، صحت نتیجه بدست آمده و دوام و ماندگاری عمل انجام شده تضمین شود. کاشت مو نیز به دلیل حساسیت پوست سر و ظرافت عمل،  باید در یک کلینیک حرفه ای که در کنار داشتن پزشک متخصص و باتجربه، از پیشرفته ترین و مناسب ترین تجهیزات کاشت استفاده می کنند انجام شود؛ پس به متقاضیان عمل پیوند مو توصیه می شود که عمل کاشت مو را تنها در کلینیک های معتبر و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهند.


7- روش های کاشت مو (SUT ، FUT و FIT)

در حال حاضر روشهای بسیاری برای درمان ریزش مو درافراد با توجه به جنسیت، سن، نوع ریزش و هزینه وجود دارد. قدیمی ترین روش برای پیوند مو ، کاشت مو به روش FUT نام داشت که موهای قابل پیوند از پشت سر به صورت نواری برداشته میشد که امروزه کمتر استفاده می شود؛ روش دیگری که با هدف رفع نیاز به برداشت مو و بخیه از پشت سر بکار گرفته شد، روش FIT نام دارد که به دلیل برداشت فولیکول های مو از برخی قسمت ها امکان کم پشتی در آن نواحی و محدودیت نامنظمی موهای کاشته شده را در پی داشت.


در حال حاضر بهترین روشی که برای درمان ریزش مو در سراسر دنیا کاربرد فراوانی دارد، کاشت مو به روش SUT است؛ این روش عوارض پیوند مو را به حداقل رسانده و با استفاده از دستگاه های مخصوص امکان کاشت 14هزار تار مو در یک جلسه را فراهم کرده است.


8- عوارض کاشت مو

از آنجایی که روشهای کاشت مو بسیار متنوع هستند، استفاده از هر کدام از آنها می توانند برای افراد مختلف عوارض و مزایای متفاوتی داشته باشند. در کاشت مو به روش FIT و FUT با توجه به برداشت مو توسط تیغ جراحی از پشت سر، بجا ماندن اسکار به دلیل بخیه، درد و تورم آن قسمت و تکرار جلسات کاشت به دلیل آسیب به فولیکول ها از مهم ترین عوارض این روش ها هستند.


به این دلایل و سایر عوارضی که ممکن است افراد پس از کاشت مو داشته باشند استفاده از روش های قدیمی منسوخ شده و در حال حاضر جدید ترین روش ارائه شده، کاشت مو به روش SUT است که بدون نیاز به بیهوشی و با کمترین و کوتاه ترین عوارض جزئی که ممکن است در تعداد معدودی از افراد نمایان شود، جایگزین سایر روش های پیوند مو شده است.


9- مزایای کاشت مو

از مهم ترین مزایای کاشت مو ، ظاهر طبیعی و دائمی می باشد که برخلاف سایر روش های درمانی در بازه زمانی بسیارکوتاهی نتیجه بخش است. علاوه بر این روش های جدید کاشت مو به قدری پیشرفته هستند که می توانند نتایج کاملا طبیعی را تضمین کنند؛ همچنین با استفاده از این روش ها افراد بدون هیچگونه درد، خونریزی و جای بخیه در کمترین زمان ممکن (حتی گاهی بدون دوره نقاهت) از داشتن موهای طبیعی خود لذت میبرند و در طول زمان و در مجموع در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهد شد.


10- کاشت مو در کلینیک نورا

اولین قدم در اقدام به کاشت مو مشاوره با یک پزشک معتبر و متخصص می باشد تا مناسب ترین ترین روش را در زمان درست برای شما انتخاب کند. کلینیک تخصصی نورا یکی از معتبرترین کلینیک های واقع در تهران بوده که با استفاده از تجهیزات پیشرفته و متد روز دنیا آماده اراده خدمات به شما عزیزان می باشد. تمامی مراحل از مرحله مشاوره تا نتیجه گیری زیر نظر متخصصین پوست و مو صورت گرفته و اجرای هر روش کاشت مو توسط کادر پزشکی و تکنسین های با تجربه و حرفه ای انجام می شود.


متخصصین کلینیک نورا با انتخاب بهترین و موثرترین روش در مرحله مشاوره و چکاپ، مطلوب ترین نتیجه را برای رفع مشکل ریزش موی شما دریافت خواهند کرد.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید