nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

15 دلیل مهم ریزش مو

15 دلیل مهم ریزش مو

ریزش مو یکی از معضلاتی است که می تواند زندگی هر فردی را تحت تاثیر قرار دهد.همانطور که می دانید ریزش مو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و فردی که دچار ریزش مو می شود برای جلوگیری از آن می بایست پیش از هرکاری به دنبال علت اصلی آن باشد تا بتوان راه حل مناسبی جهت جلوگیری از آن پیدا کند.


ما در این مقاله قصد داریم 15 دلیل مهم ریزش مو را به شما معرفی نماییم تا به مهمترین علت های این اتفاق آشنا شده و چنانچه با این معضل دست و پنجه نرم می کنید با آگاهی از دلایل آن اقدام به جلوگیری از ریزش موی خود نمایید.چنانچه جهت جلوگیری از ریزش مو به موقع اقدام نشود تنها و بهترین راه برای چنین افراد کاشت مو می باشد.


1.الگوی طاسی در مردان

یکی از عمده ترین دلایل ریزش مو در مردان الگوی طاسی می باشد.از هر 3 مرد در دنیا 2 نفر از آن ها با این معضل دست و پنجه نرم می کنند.این اتفاق به علت ترکیب شدن ژن با هورمون های جنسی مردانه اتفاق می افتد و سبب از بین رفتن ریشه مو و نا پدید شدن آن می شود و خط رویشی به شکل M در جلوی مو به وجود می آورد.


2.وراثت

چنانچه در خانواده ی شما افرادی وجود دارند که با معضل ریزش و از دست دادن مو مواجه هستند این امکام وجود دارد این اتفاق با گذشت زمان در شما هم پدیدار گردد و شما هم به این معضل گرفتار شوید.در مردان مو با عقب رفتگی شروع به ریختن می کند و در زنان با باز شدن فرق و نازک شدن مو گرفتار این موضوع می شوند.


3.فشار های جسمی:

بسیاری از دلایل ریزش مو به علت ضربه های فیزیکی مانن جراحی ، تصادف ، بیماری شدید مانند آنفولانزا و... به وجود می آید.مو همانند بسیاری دیگر از چرخه های رشد دارای یک سیکل منظم می باشد.مرحله ی استراحت ، مرحله ریزش و مرحله ی رشد.اگر بر روی زندگی شما اتفاقات استرس زایی به وجود بیاید می تواند نظم این چرخه به هم بخورد و به مرور فرد دچار ریزش مو شود.عموما با به هم خوردن چرخه به علت فشار های جسمی مو طی 3 تا 6 ماه دچار ریزش می شود.


4.بارداری:

یکی از مهم ترین موضوعات و زیر مجموعه های فشار های جسمی بحث بارداری در زنان می باشد.ترکیب فشار جسمی و به هم ریختگی هورمون ها می تواند سبب ریزش مو شود.این روند بیشتر در زمانی اتفاق می افتد که بچه به دنیا می آید.البته به این موضوع باید توجه داشت که در بیشتر مواقع با گذشت زمان و تنظیم هورمون ها پس از چند ماه شاهد رویش مجدد مو خواهیم بود.


5.کمبود پروتیین:

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین منابع جهت رشد مو پروتیین می باشد.هنگامی که بدن دچار کمبود پروتیین می شود برای جبران این کمبود رشد مو را متوقف کرده تا با این کار پروتیین لازم برای بدن به سایر اعضا به میزان کافی برسد.این اتفاق بین 14 تا 21 روز پس از نرسیدن میزان مناسب پروتیین به بدن رخ می دهد.


6.فشار های روحی و احساسی:

وقوع اتفاقات ناگوار و ناراحت کننده در زندگی ممکن است سبب ریزش موی شما شود.اتفاقاتی نظیر مرگ عزیزان ، طلاق و ... به میزان قابل توجهی می تواند سبب ریزش موی شما شود.


7.کمبود ویتامین گروه B:

ویتامین های B جز منابع اصلی برای رشد و سلامت مو به حساب می آیند که کمبود این ویتامین سبب کاهش سلامت مو و در نهایت منجر به ریزش مو می شود.


8.کم خونی:

همانطور که می دانید مو جهت تغزیه خود و سالم باقی ماندن نیاز به خون دارد.چنانچه فردی دچار کم خونی باشد خون مورد نیاز مو کمتر از قبل به مو می رسد که این اتفاق سبب تخریب ریشه مو و در نهایت ریزش مو می شود.در زنان کمبود آهن که از متداول ترین انواع کم خونی می باشد یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو می باشد.


9.کاهش وزن شدید:

چنانچه ندانسته و بدون بهره گیری از رژیم های غذایی که توسط متخصصان تغذیه جهت کاهش وزن ارائه می شود به فکر کاهش وزن در کمترین زمان هستید این را بدانید که این کار سبب ریزش موی شما می شود.علت این امر این است که تحت فشار قرار دادن بدن و نرسیدن ویتامین ها و مواد مورد نیاز بدن علاوه بر مشکلات زیادی که برای سایر اعضای بدن به وجود می آورد سبب ریزش موی فرد نیز می شود.


10.استفاده بیش از حد از مواد فرم دهنده مو:

استفاده از وسایلی مانند اتو مو ، سشوار ، بابلیس کردن مو و یا مواد شیمیایی فرم دهنده مو مانند انواع ژل و حالت دهنده ها طی گذشت سالیان سبب ریزش موی شما می شود.خشک کردن مو با استفاده از سشوار و دمای بالا و یا استفاده از سایر وسایل حرارتی جهت حالت دادن به مو سبب از بین رفتن ریشه مو می شود.همچنین استفاده از مواد حالت دهنده که حاوی مواد شیمیایی و مقادیر زیادی الکل در آن ها است سبب می شود مو به مرور زمان ضعیف و شروع به ریزش نماید.


11.افزایش سن:

این موضوع یکی از اتفاقاتی است که در همه ی افراد به وجود می آید و کنترل آن در دست انسان نمی باشد.با پا به سن گذاشتن و کهولت سن بسیاری از اندام های بدن همانند جوانی قادر به انجام کار خود نیستند.مو هم یکی از آن دسته چیزهایی است که در سنین 50 تا 60 سال شروع به ریزش خواهد کرد.


12.استفاده از قرص های رقیق کننده خون و یا ضد افسردگی:

بعضی از دارو ها می تواند تاثیرات مخربی روی بدن ایجاد نماید.قرص های رقیق کننده خون و یا کاهنده فشار خون که بتا بلاکر ها نامیده می شوند می توانند سبب ریزش موی شما شوند.دارو های ضد افسردگی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و استفاده طولانی مدت از آن ها سبب ریزش موی شما می شود.


13.کم کار بودن غده تیروئید:

غده تیروئید با ترشح هورمون هایی جهت افزایش سوخت و ساز بدن و همچنین رشد و نمو می تواند نقش اساسی در سلامت بدن ایفا نماید.چنانچه این غده به درستی کار نکند و هورمون مورد نیاز بدن را تولید ننماید علاوه بر مشکلاتی که برای فرد به وجود می آورد سبب ریزش مو نیز می شود.


14.مصرف بیش از اندازه ویتامین A :

استفاده بیش از حد و مقدار مورد نیاز بدن از ویتامین A می تواند سبب ریزش مو شود.مصرف بیش از اندازه مکمل ها و یا داروهایی که حاوی مقادیر زیادی از ویتامین A هستند علاوه بر مشکلات دیگری که می توان برای فرد ایجاد نماید سبب ریزش مو نیز می شود.


15.هورمون های زنانه:

تغییرات هورمونی که در زنان بسیار اتفاق می افتد می تواند منجر به ریزش مو گردد.همچنین این تغییرات در زمان یائسگی در زنان سبب بروز زیرش مو در بسیاری از افراد می شود.


اگر قصد انجام کاشت مو و یا سایر خدمات از جملی مزوتراپی و یا پی آر پی مو را دارید می توانید جهت مشاوره و یا تعیین وقت قبلی با کلینیک زیبایی نورا در ارتباط باسید.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید