nora-clinic

88877515

nora-clinic

واتس آپ : 09125232364

nora-clinic

میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، پلاک 67 واحد 2

هایفوتراپی

امروزه با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و بالا رفتن توانایی در ارائه خدمات زیبایی پیشرفت های بسیار شگرفی در این زمینه به وجود آمده است.روش های مختلفی همچون تزریق ژل ، تزریق بوتاکس ، تزریق چربی و... از جمله روش های زیبایی هستند که می توان به وسیله آن طراوت و زیبایی را به فرد بازگرداند. یکی دیگر از روش های زیبایی که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است هایفوتراپی می باشد. با استفاده از این تکنیک زیبایی شما می توانید پوست خود را لیفت نمایید تا آثار چین و چروک از سطح پوست که بر اثر افزایش سن به وجود می آید را از بین ببرید.


هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یا HIFU که کوتاه شده عبارت High Intensity Focused Ultrasound است و معنای آن تولید امواج متمرکز فراصوت با شدت بسیار بالا می باشد.تکنیک هایفو روشی تقریبا جدید جهت جوانسازی پوست می باشد.این روش برای اولین بار در سال 2008 جهت انجام امور زیبایی مورد استفاده قرار گرفت و در طول چندین سال امتحان خود را به خوبی پس داده است.


دستگاهی مخصوص برای این کار ساخته شده است که به وسیله آن می توان امواج را در لایه ای مشخص از پوست فرستاده تا با استفاده از این امواج کلاژن موجود در پوست (کلاژن عامل اصلی جوانسازی و ترمیم پوست می باشد) تحریک و به واسطه حرارت تولید شده پوست سفت تر از گذشته شود و چین و چروک ها با این کار از بین بروند.


درواقع وظیفه اصلی کلاژن در بدن کمک به استحکام بافت های بدن است که یکی از موارد آن در پوست می باشد.در جوانی کلاژن خاصیت ترمیم و بازسازی را به طور اتوماتیک انجام می دهد. اما با افزایش سن به مرور این خاصیت کم و ازبین می رود. در فرآیند هایفوتراپی با تحریک مجدد کلاژن ها می توان تنجام لیفتینگ پوست را که در جوانی صورت می گرفته احیا نمود تا به استفاده از این تکنیک غیر نهاجمی طراوت مجدد به پوست بازگردد.


امواج استفاده شده در هایفوتراپی همانند امواجی است که در عکس های سونوگرافی مورد استفاده قرار می گیرد با این تفاوت که در تکنینک هایفوتراپی این امواج بسیار متمرکز تر از سونوگرافی هستند تا با استفاده از انرژی بالایی که تولید می نمایند در لایه مشخصی از پوست تاثیرگذار باشند.امواج هایفوتراپی در عمق 1.5 الی 4.5 میلی متری سطح پوست تابانده می شوند که با انجام این کار حرارتی در حدود 65 تا 75 درجه سانتی گراد به وجود آمده و با این میزان انرژی کلاژن های موجود در پوست تحریک و شروع به فعالیت مجدد خود می نمایند.


روش درمانی هایفوتراپی بدون درد و هرگونه عرضه خاص می باشد و انجام آن به صورت سرپایی صورت می گیرد.

هایفوتراپی


کاربرد درمانی هایفوتراپی

از تکنیک هایفوتراپی می توان در چین چروک های ایجاد شده در قسمت هایی از پوست همچون گردن ، بالای سینه ، گونه ها ، ابرو و پلک و... استفاده نمود.با توجه به کارایی فوق العاده تکنیک هایفوتراپی جهت از بین بردن چین و چروک ها ، این روش جایگزین بسیار مناسبی برای عمل لیفت صورت می باشد.با استفاده از این روش دیگر نیازی به عمل جراحی نیست و فرایند انجام آن بدون درد یا هرگونه مشکل خواهد بود.


همانند این روش روش های دیگری برای انجام این کار وجود دارد که می توان از آ« ها بهره گرفت.یکی از این روش ها تزریق چربی در نواحی مورد نظر می باشد.جهت مقایسه این دو روش با یکدیگر می توانید مقاله تزریق چربی یا هایفوتراپی را مطالعه نمایید.


برخی از کاربردهای هایفوتراپی عبارتند از:

• از بین بردن و یا کاهش چین و چروک های سطح پوست و صورت

• اصلاح و یا برطرف کردن مشکلات در خطوط لبخند

• از بین بردن چین و چروک ها در چانه و بهبود وضعیت آن

• لیفت پوست در قسمت هایی همچون پلک ، ابرو و گونه

• انجام روش هایفوتراپی برای تمامی پوست ها با هر رنگ و نوعی

• از بین بردن غبغب و یا شل شدگی و افتادگی پوست در نواحی گردن و زیر چانه

• جوانسازی پوست صورت

• با استفاده از این روش می توان فک را زاویه دار نمود.

• از بین بردن تیرگی و رفع سیاهی قسمت های زیر چشم.

• درمان افتادگی پلک به دلیل افزایش سن.

• و...


همانطور که گفته شد کاربرد های درمانی تکنیک هایفو بسیار زیاد می باشد به همین دلیل مزایای این روش را نسبت به سایر روش ها می توان این گونه بیان کرد:

مزایای هایفوتراپی

✔ تعداد جلسات کوتاه برای حصول نتیجه ایده آل (بین یک الی سه جلسه)

✔ ماندگاری طولانی مدت هایفوتراپی که چیزی در حدود یک تا دو سال می باشد.

✔ مدت زمان هر جلسه جهت انجام هایفوتراپی کوتاه و بین نیم ساعت تا یک ساعت و نیم می باشد.

✔ عدم نیاز به مراقبت های ویژه پس از انجام هایفو و یا وجود هرگونه دوره نقاهت.

✔ بدون هرگونه عوارض همچون درد و خونریزی

✔ هزینه هایفوتراپی به مراتب پایین تر از سایر روش های زیبایی می باشد.

✔ به همراه هایفوتراپی می توان به طور همزمان از دیگر روش های زیبایی مانند میکرونیدلینگ بدون مشکل استفاده کرد.

✔ عدم نیاز به هرگونه تزریق که در سایر روش ها به چشم می خورد.


هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب می باشد؟

به طور کلی افرادی که دچار افتادگی پوست در قسمت های مختلف صورت و یا بدن خود هستند چنانچه سن آ« ها بالای 30 سال باشد می توانند از هایفوتراپی بهره مند گردند. البته این روش درمانی محدودیت سنی خاصی ندارد و دلیل این سن برای انجام این کار این است که با افزایش سن بعد از سی سالگی به مرور کلاژن های خاصیت خود را از دست می دهند و در نتیجه پوست شرو به افتادگی می کند.


همچنین افرادی که دچار بیماری خاص همچون صرع و یا دیابت هستند نمیتوانند از این روش استفاده نمایند.بیمارانی که از پروتز های فلزی در بدن خود استفاده می نمایند نیز به دلیل تاثیر منفی که امواج بر روی این فلز ها دارد نمی توانند از این روش بهره بگیرند.


به طور کلی هایفوتراپی روشی نوین و بسیار پیشرفته با کمترین عوارض ممکن می باشد که امروزه مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرد.با استفاده از هایفوتراپی می توان در طول مدت 3 الی 6 ماه به نتیجه دلخواه رسید.افرادی که به هر دلیلی (سن ، لاغری و... ) دچار افتادگی پوست در نواحی مختلف بدن خود هستند ، درمان با استفاده از امواج هایفو بهترین راه برای آن ها می باشد.


نکته مهمی که می بایست در نظر گرفت این است که انجام این روش درمانی حتما باید تحت نظر پزشک متخصص پوست و در کلینیک معتبر انجام گیرد تا علاوه بر اطمینان از درمان ، فرد دچار سایر مشکلات نشود. کلینیک زیبایی نورا به بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا و متخصصان در امور زیبایی آماده ارائه انواع خدمات به شما عزیزان می باشد.


فرم ویزیت آنلاین

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید